Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#106

Příspěvek od Bill »

MilAN píše:
Bill píše:[ Prostě budou 2 vlákna a část snímků bude v pozorování a část ve fotkách...
A můžeš tedy uvést nějaký racionální důvod, proč by v tom měl být tenhle chaos ? Jakou v tom vidíš výhodu, že si každý bude dávat fotky, kam ho zrovna napadne ?
Protože ani jedna skupina lidí nepřesvědčí tu druhou o své pravdě...

Mi to přijde jako mnohem menší zlo, než nutit ukládat někoho snímky do pozorování... Druhá strana má určitě úplně opačný názor. Doteď tady byly desítky vláken podle let a nikomu to moc nevadilo. Dvě vlákna místo dvaceti je pokrok :-)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#107

Příspěvek od Cztwerec »

Prosím hlasujte v anketě, nebo to zřejmě nebude mít správnou vypovídající hodnotu. A alespoň jednou konečně někdo nebude mít pocit, že to rozhodnutí leží jen na mě. Jsem rád, že se to konečně rozhoupalo, ale kecat umí každej, konat už málokdo. Pokud jsem byl celou dobu za stávající stav pouze se změnou toho aby se nepsal rok bylo všechno špatně, pokud jsem byl za sloučení tak také. Takže až se zase možná vše vrátí ke starému stavu, doufám, že navrhneme pořádné řešení. Zkouška sloučení zřejmě není tou správnou cestou. Ale nečinnost je také špatně a pak kritizovat umí také každý.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#108

Příspěvek od Karell »

Martine ještě si nepamatuji, že by některá z anket trpěla nějakým zvýšeným zájmem členů AF. Možná přece jen MMys udělal chybu a měl to napsat jasně, že účty zůstanou zachovány jen hlasujícím. Ostatním bude pro nezájem zablokována IP.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#109

Příspěvek od Roman (Rick) »

Aj preto ma zaujímal počet zhliadnutí tohto vlákna a počet hlasovaní. Tam by bolo vidieť, či ľudia nemajú záujem vyjadriť názor, alebo len proste mnoho ľudí o tomto hlasovaní nevie (nie každý využíva možnosť "Quick links"). Možno by pomohol nejaký oznam, ktorý bude vidieť na "home" stránke, či niečo podobné (netreba hneď hroziť blokovaním IP). Ono, po starom to tiež nebolo dokonalé, ale ako už bolo spomenuté, bolo to to menšie zlo (zrejme jeden z dôvodov prečo sa "veci nehýbali").
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#110

Příspěvek od Cztwerec »

Bylo by tedy dobré v rámci zachování regulí zachovat podle přístupů aktivních členů odhlasování alespoň 250 lidí. Počítám, že bude tak 500 aktivních? :lol: Vy, jako administrátoři by jste to mohli vidět.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#111

Příspěvek od hades »

Já za sebe můžu říct, že jsem aktivní, to je asi vidět. Ale planety mě vůbec nezajímají a proto jsem taky nehlasoval. Jde to mimo mě. A takto to má možná většina
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#112

Příspěvek od Roman (Rick) »

S tým sa celkom stotožňujem hades. Je tu aj ďalšia vec, keď si aj teraz pozerám údaje: "In total there are 88 users online :: 15 registered, 0 hidden and 73 guests" tak to o niečom vypovedá. A keď si človek vezme, že z toho malého počtu registrovaný userov len zlomok zaujíma táto oblasť a teda i anketa, tak potom "odvolilo" ešte celkom pekné číslo užívateľov ...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#113

Příspěvek od Cztwerec »

Tak to asi není o zájmu, ale o tom, jestli Vám vyhovuje podoba toho jak to tady vypadá nebo ne. Mě taky nezajímá vše ohledně DSO. AF nemá za účel jen sloužit a pokud ano, tak se na tím musím umět podílet i já tím co přispívám. To je důležité si uvědomit, od toho se odvíjí úroveň diskuze a celého AF.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#114

Příspěvek od Karell »

Tak ani moje vyhrožování na 1. apríla nepřineslo změnu :D Teda pokud se nemýlím, tak dnes přibylo 6 hlasů. Což procentuálně vyjádřeno je 25% :D
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1239
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#115

Příspěvek od Zbych »

Já už se divil dříve, když jsem zjistil, že fotografie nejsou ve fotografiích, ale často se utápí v debatách v úplně jiné sekci. Za mne - foto by mělo být ve foto a tlachání v tlachání ;). Proč bych měl fotky hledat v úplně jiné sekci, když tu máme "astronomické snímky"? Ještě mi chybí oddělené vlákno věnované jen kresbám.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#116

Příspěvek od MilAN »

Zbych píše:Ještě mi chybí oddělené vlákno věnované jen kresbám.
A co bys potom dával do pozorování? To tlachání o počasí ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#117

Příspěvek od hamr »

Já myslim, že hlasovalo lidí dost. Když se člověk podívá., kolik lidí fotí planety, je to pár desítek a určitě ne stovky......
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#118

Příspěvek od Roman (Rick) »

Ja si tiež myslím. To riešenie predtým možno nebolo ideálne, ale ako bolo spomenuté, určite to bolo menšie zlo ...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#119

Příspěvek od Cztwerec »

No hlavně že je vlákno pro Venuši, a Venuše s Plejádama je opět ve třech, nebo možná čtyřech vláknech, rozdělení nerozdělení, pozorování nebo fotografie :D ale to nevadí nikomu asi jen mě :D

Jak říkám, sami pak zjistíme, že to pak bude zase jen a jen o přispěvovatelích. A ty mají asi problém číst.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#120

Příspěvek od MilAN »

Cztwerec píše: Jak říkám, sami pak zjistíme, že to pak bude zase jen a jen o přispěvovatelích. A ty mají asi problém číst.
Máš pravdu, mě se taká ta situace nelíbí. Ale nebudu to už sem psát, protože to vypadá tak, že se to nelíbí jen mě. Byl jsem pro pouze jedno vlákno, tam by tohle dělat nešlo. Ale byl tu názor, že jsou lepší vlákna 2 a že si alespoň každý může dávat příspěvky kam chce. Tak to tu tak je , dle většinového přání . Já s tím nemám problém. Místo jednoho vlákna, kde by bylo vše tu jsou minimálně 2, kde je zase vše bez ladu a skladu. Jen by bylo dobré, aby ti, co chtěli rozdělená vlákna, se chopili moderování a dělali v tom tedy pořádek a přehazovali podle toho příspěvky a řídili si to. Předpokládám, že Karell to dělat nebude
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět