Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#91

Příspěvek od Roman (Rick) »

No to preto, že tú zmenu si všimlo viac užívateľov, než toto vlákno na koncti AF (nevyjardovali sa možno aj preto, že to nebolo až také strašné, nebola veľmá potreba niečo meniť). Aj preto som bol za tú anketu a prípadný oznam, nech sa vyjadrí čo najviac ľudí. Výsledku tej predošlej som sa nedopracoval, Cztwerec tejto mohol dať šancu. To zlúčenie rokov pri fotkách planét som kvitoval.
Naposledy upravil(a) Roman (Rick) dne 28. 03. 2020, 23:27, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#92

Příspěvek od MMys »

Tak jsem tedy udělal anketu ( riskuju sice, že to budu muset zase rozhazovat zpátky :D ) ale chcete ji, máte ji mít.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#93

Příspěvek od Artaban »

Ono je tam z vizualního pozorování málo, proto že jsou planety nízko. Oživení možná nastane v případě Marsu, který už bude po několik let jen stoupat. Časem se jistě přidá Saturn a Jupiter. Přibudou pozorování možná i kresby a začínající budou mít asi víc dotazů ohledně vizuálního pozorování. Pak bude asi škoda tohle všechno plácat dohromady se snímkama planet, který jsou dost často pěkný. Mohlo by to být nepřehledné, takové páté přes devaté :?
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#94

Příspěvek od Cztwerec »

Prosím? Komu jsem já měl dát šanci? čemu? ještě že je tu ta anketa :D

Já jsem jen souhlasil s názorem těch, že se na něčem dohodli a řekl jsem, že to budu respektovat. To je vše... Ke všemu se do toho vložil administrátor a konečně situaci řešil.

okin to vystihl i za mě.

Samozřejmě volím poslední možnost. Takže to bude při starém, já jsem se vyjádřil také proto (několikrát, že fotografie - nejen Venuše - je fotografií), můj nápad byl sloučit všechny roky do jednoho pro jeden objekt. Ikdyž tu padali přitroublé názory jak bude skvělé nechat rok 2020 i v roce 2053.

U mě to bude znamenat, že asi u mě zvítězí místo AF astrofotky.

Za všechno může Trojan :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#95

Příspěvek od Roman (Rick) »

Myslel som tú reakciu na otázku ok1in, či nie je 4 osoby plus mínus málo na rozhodovanie ;).
Cztwerec píše:Málo na co? budeme zase natolik humánní a hlasovat o něčem o čem není jasno těch 10 let za které se mohl vyjádřit kdokoliv?

A dál už ae citovat nebudu. To bych byl vůl. Nebo možná už jsem.

:shock:

Každopádne dík za tú anketu :).
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#96

Příspěvek od MilAN »

MMys píše:Tak jsem tedy udělal anketu ( riskuju sice, že to budu muset zase rozhazovat zpátky :D ) ale chcete ji, máte ji mít.
Doufám tedy, že se to týká jen těch 4 planet . Jinak to je kokotina.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#97

Příspěvek od Cztwerec »

Roman (Rick) píše:Myslel som tú reakciu na otázku ok1in, či nie je 4 osoby plus mínus málo na rozhodovanie ;).
Cztwerec píše:Málo na co? budeme zase natolik humánní a hlasovat o něčem o čem není jasno těch 10 let za které se mohl vyjádřit kdokoliv?

A dál už ae citovat nebudu. To bych byl vůl. Nebo možná už jsem.

:shock:

Každopádne dík za tú anketu :).
No a kolik je hodně? A jak dlouho :D dá se to změřit nějakým metrem? Takhle já jsem jen narážel na tu nečinnost, každý měl možnost... takže jsem rád, že jsem alespoň tu případnou změnu tímhle rozdmýchal. To se opravdu muselo stát tohle aby to někdo začal řešit? jak vidno, ano.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#98

Příspěvek od MMys »

MilAN píše:
MMys píše:Tak jsem tedy udělal anketu ( riskuju sice, že to budu muset zase rozhazovat zpátky :D ) ale chcete ji, máte ji mít.
Doufám tedy, že se to týká jen těch 4 planet . Jinak to je kokotina.
No toť otázka. A to je právě věc, která ukazuje absurditu celé situace.

Takže planety budou rozdělené na pozorování a foto, ale fotky komet a asteroidů naprostá většina lidí dává do pozorování sama od sebe (pravda, našel jsem ve snímcích jedno vlákno Komety 2009 a asi tři vlákna s konkrétními kometami po pár příspěvcích ale to bude asi všechno).

Po pravdě nevím co s tím. Mám obavy, že anketa ve finále skončí někde okolo 50/50 (chtěl bych teda ale víc hlasů, i když je otázka jestli se to dá vzhledem k počtu aktivních pozorovatelů/fotografů vůbec očekávat) takže vždycky bude zhruba polovina lidí, kterým to nevyhovuje.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#99

Příspěvek od MilAN »

Současné výsledky ankety spíš svědčí o tom, kolik je tu ortodoxních buď pozorovatelů nebo fotičů, kteří to chtějí mít rozdělené.
Pokud mě zajímá, jak v současné době vypadá třeba Jupiter, tak bych rád kliknul na Jupiter a viděl to- a je úplně jedno, jestli vzhled dokumentuje fotka nebo kresba nebo slovní popis. Prostě se na Jupiteru něco děje.Nevím, proč bych měl ten Jupiter hledat ve 2 vláknech. Navíc patřím mezi ty, kteří jak pozorují , tak i fotí a určitě nebudu jeden děj psát do 2 vláken. To bych si připadal jako u TV zpráv kde nakousnou nějakou zprávu a pak následuje sdělení, že si to mám přečíst na jejich webu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#100

Příspěvek od Roman (Rick) »

MMys píše:
... Po pravdě nevím co s tím. Mám obavy, že anketa ve finále skončí někde okolo 50/50 (chtěl bych teda ale víc hlasů, i když je otázka jestli se to dá vzhledem k počtu aktivních pozorovatelů/fotografů vůbec očekávat) takže vždycky bude zhruba polovina lidí, kterým to nevyhovuje.
Predpokladám, že tá anketa skončila podobne aj v minulosti a preto sa asi aj nič nemenilo. Všetko pokračovalo v akýchsi zabehnutých koľajach v rámci možností AF. Občas som videl napr. konjukcie Mesiaca a planét v časti pozorovanie, aj so snímkami úkazu, ale nevadilo mi to.

Trochu ma udivuje ten malý počet hlasov, resp. fotografov/pozorovateľov, zdalo sa mi, že tých členov je tu pár tisíc a aktívnych snáď pár stoviek. Asi sa to už nezistí, ale zaujímal by ma počet zhliadnutí tohto vlákna od kedy sa zadala anketa, keď je tu len cca 20 reakcií na anketu.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#101

Příspěvek od Bill »

MMys píše:Po pravdě nevím co s tím. Mám obavy, že anketa ve finále skončí někde okolo 50/50 (chtěl bych teda ale víc hlasů, i když je otázka jestli se to dá vzhledem k počtu aktivních pozorovatelů/fotografů vůbec očekávat) takže vždycky bude zhruba polovina lidí, kterým to nevyhovuje.
No nejlepší je nechat to tak jak to bylo. Tohle nemá řešení. Prostě budou 2 vlákna a část snímků bude v pozorování a část ve fotkách... Funguje to takhle roky :-)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#102

Příspěvek od MilAN »

Bill píše:[ Prostě budou 2 vlákna a část snímků bude v pozorování a část ve fotkách...
A můžeš tedy uvést nějaký racionální důvod, proč by v tom měl být tenhle chaos ? Jakou v tom vidíš výhodu, že si každý bude dávat fotky, kam ho zrovna napadne ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#103

Příspěvek od ok1in »

Zrušte aspoň ty roky, ať je to jedno téma. Vždyť se příspěvky stejně ukládají podle času vložení... :idea:
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#104

Příspěvek od MMys »

Roky plánuju zrušit, jedno téma pro každou planetu bude, a bude přišpendlené stále nahoře, aby bylo vidět, a někdo hned nezakládal další.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#105

Příspěvek od ok1in »

Super, díky Martine :!:
Odpovědět