Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#76

Příspěvek od Cztwerec »

Já bych se klidně nabídnul, odpovědnost je dobrá, ale je to zřejmě práce pro vyvolené :D

Až uděláte nábor, tak se přihlásím. :mrgreen:

Díky za Vaši práci!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#77

Příspěvek od ok1in »

Administrace je někdy na hlavu, ale dá se to zvládnout. Máme fórum s 5-8 tisíci přístupy denně a vcelku to zvládáme to ve čtyřech. Je to o lidech a o tom, jak si je člověk vychová. Já myslím, že admini a modi to tady zvládají velmi dobře... :D
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#78

Příspěvek od Cztwerec »

Tak určitě, já jen aby nevznikla myšlenka, vy jste si to vymysleli a my to odneseme. Klidně bych se za to postavil...

Je to ve své podstatě čestná funkce, která je někdy těžká. Můj názor.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#79

Příspěvek od Bill »

MilAN píše:
Cztwerec píše: Proč to nevadí u komet?
A ono to kupodivu nevadí nikomu ani u asteroidů, u Merkura, u zákrytů, u konjunkcí, u přechodů Merkura, u proměnných hvězd , supernov ... :)
Prostě u všech objektů, kde se něco děje a kde to lze dokumentovat různými prostředky a metodami.
Ale to je přece jasné. Jsou to v podstatě jednorázovky a dělat 2 vlákna by bylo nepraktické. Ale u planet, které se fotí pořád dokola a fotografické vlákno už je...

Jako když bych se rozhodl vyfotit nějakou planetu, když už nemůžu z domu, tak bych ji měl dát do pozorování? A proboha proč?

Já ten důvod sloučení chápu - ale připadá mi to zbytečná a nesmyslná práce. Ale kdo si hraje, nezlobí ;)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
proky
Příspěvky: 2327
Registrován: 01. 02. 2010, 22:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#80

Příspěvek od proky »

Vím, že do tohoto fóra přispívám mnohem kratší dobu než většina z Vás, ale přesunout snímky planet do pozorování, mi připadá zcela nelogické. Berte to prosím z pohledu nově příchozích. či jen návštěvníků tohoto fóra. Co by dávalo smysl, je rozdělit vlákno "snímky" na další vlákna DS, Planety, Slunce, Komety, Družice.. atd.
Celestron CGEM-1100, SW ED72, Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ASI290MC, Nikon D90, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#81

Příspěvek od MMys »

Myslím si přesný opak, problém byl, že lidé ty snímky objektů sluneční soustavy do pozorování běžně dávali (komety a asteroidy určitě, i sami od sebe, planety tak napůl).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#82

Příspěvek od Cztwerec »

Pavle já jsem s tím podobným názorem neuspěl, ikdyž je fotka fotkou. Stačí si pročíst celé vlákno a tohle co se teď tvoří je asi nejmenší zlo...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#83

Příspěvek od Bill »

Já si myslím, že větší. Předtím to bylo blbě napůl a teď úplně. V DSO pozorování jsou kresby a snímky jsou samostatně. Nerozumím tomu, proč to nejde u planet. Pokud chce někdo v pozorování zmínit snímky, tak tam může být linka.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#84

Příspěvek od Roman (Rick) »

Ja som rovnakého názoru. Mrkol som na začiatok diskusie, aby som videl, ako to celé začalo, ale ani k tej ankete som sa nejak nedopracoval. Myslel som, že sa nevedelo nájsť riešenie podporované väčšinou a tak sa to nemenilo. Toto mi príde horšie riešenie, ako to ničnerobenie. Ale má význam to už teraz riešiť? Mne je to vlastne jedno, svet sa nezrúti, keď to bude inde, aj keď mi to nebude dávať taký zmysel.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#85

Příspěvek od Cztwerec »

Neřešte :) dokonalost neexistuje.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#86

Příspěvek od Bill »

Cztwerec píše:Neřešte :) dokonalost neexistuje.
No jasně. Ale proč to ještě zhoršovat... Podle mne stačilo "vypnout" to číslování roků a nechat pro každou planetu 2 vlákna... To že občas někdo omylem nahrál fotku do pozorování bylo lepší, než když tam budete nutit nahrávat všechny...

Ale jak řekl Roman "svet sa nezrúti"...
Jenom mi to přijde jako zbytečná práce a navíc nesmyslným směrem...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#87

Příspěvek od Cztwerec »

Hele po bitvě je každej generál. Takhle se opravdu nikam nehneme.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
proky
Příspěvky: 2327
Registrován: 01. 02. 2010, 22:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#88

Příspěvek od proky »

MMys: Martine pročítal jsem celé toto vlákno a je mi jasné, že ukočírovat všechny přispěvatele a příspěvky je takřka nemožné, ale toto řešení je prostě nelogické. Když se podívám třeba na tvé webové stránky, nebo na stránky kteréhokoliv ze zdejších astrofotografů, tak tam má každý (mimo jiné), galerii snímků a stejné by to mělo být i zde.
Celestron CGEM-1100, SW ED72, Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ASI290MC, Nikon D90, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#89

Příspěvek od Roman (Rick) »

Možno to hlasovanie bol predsa len dobrý nápad, ako to zaznelo pre pár stranami. Ono nie každý túto diskusiu mohol postrehnúť, resp. sa to mohlo pripnúť niekde na viditeľné miesto, aby to videlo, čo najviac členov a mohlo sa vyjadriť. Takto tu o tom fakt debatili asi 4 členovia a na základe toho sa niečo rozhodlo ...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#90

Příspěvek od ok1in »

Minimálně týden se tady snaží 4 lidi dobrat nějakého řešení a nikdo se neozval. Najednou je tady reakcí... :lol:
Odpovědět