Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Astrofórum - nová verze

#61

Příspěvek od egres »

A ako treba ctrl+F5 treba tlačiť?
Už som ich obe vymačkal x krát a nič. Mám to rozhádzané ako TH.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrofórum - nová verze

#62

Příspěvek od Vabra »

Editovat vlastní příspěvek se dnes podařilo.

Ale připojuji se k nářku na velikost respektive malost písma v příspěvcích a také velikost ovládacích prvků.

Na firemním desktopu s IE a FullHD monitorem je to maličké, ale s přesnou myší ještě použitelné.
Na Androidovém telefonu s FHD+ (2500px x cosi) na 5,5" panelu je to prakticky nepoužitelné na čtení a hlavně na trefování ovládacích prvků prstem... :'(
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrofórum - nová verze

#63

Příspěvek od LaBa »

A ako treba ctrl+F5 treba tlačiť?
Už som ich obe vymačkal x krát a nič. Mám to rozhádzané ako  TH.Skus laborovat s nastavenim adblocku, pripadne ho pre tuto domenu zakaz uplne. Tu reklamy nie su :)
Je tu len google adsense (a ten ak chces, ti vyblokuje doplnok Ghostery)...
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Astrofórum - nová verze

#64

Příspěvek od ladis »

Editovat vlastní příspěvek se dnes podařilo.
Jak se Ti to Pavle podařilo? Já teď zkoušel včerejší přespěvek editovat a ani ň...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrofórum - nová verze

#65

Příspěvek od Vabra »

Opravuji: Editovat vlastní příspěvek se dnes NEpodařilo...

Absenci chybového hlášení jsem si vyložil jako úspěch, aniž bych si ověřil zda se text změnil či ne.

Po třech nocích pod oblohou, dnech v práci, X Redbulech a dnešním smažení pod zatmělým Sluncem už jsem kapku mimo... :P
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Astrofórum - nová verze

#66

Příspěvek od ladis »

Po třech nocích pod oblohou, dnech v práci, X Redbulech a dnešním smažení pod zatmělým Sluncem už jsem kapku mimo...

Já sice po dvou nocích, ale řádně vizuálně využitých a též jako Ty s dojížděním druhý den do práce. To smažení dnes mě rozesmálo, přesně!!! ;D Tělo mi dnes jasně odpovědělo že takhle už ne pořádnou migrénou 8-)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrofórum - nová verze

#67

Příspěvek od Vabra »

Ještě se zkusím připomenout se svým starým nevyslyšeným požadavkem k designu fóra.

AF čtu v režimu posledních X příspěvků (25, pokud mám čas přes den, 100, když se dostanu na net až večer, nebo po offline víkendu). Posledních 10 mi to hodí pokud si uložím URL...

Strašně rád bych abych nemusel vždy rolovat až na konec hlavní stránky, plus pokud by šlo vrátit posledních X příspěvků na samostatné linky místo dnešního comboboxu...(vím že je to drobnost, ale zbytečné rolování a klikání je na mobilních zařízeních někdy dost opruz a z myši mám už náběh na zánět karpálního tunelu).

Za splněný AF sen, bych pak považoval, pokud bych si mohl uložit URL do favorites a ty by mi vraceli více než těch 10 posledních příspěvků jako dnes...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Astrofórum - nová verze

#68

Příspěvek od mitovka »

Presne rovnaká vec by potešila aj mňa....
mitovka
HoPi
Příspěvky: 72
Registrován: 02. 09. 2008, 20:50
Bydliště: Liberec
Věk: 49

Astrofórum - nová verze

#69

Příspěvek od HoPi »

aby to nebylo tak jednoznacne, tak malost fontu se mi libi, ale nelibi se mi, ze 1 radkova zprava zabira na vysku misto, jako by mela 5 radek
a pak take zbytecne vysoka modra radka nad kazdym prispevkem (na strance Nejnovější příspěvky)
UL dobson 300/1500 (nitelite), Triedr Nikon 7x50, Canon 40Dm, SW ED 80/600, SW Newton 200/1000, AZ-4, NEQ-6 SS, AG by MMys (80/400)
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#70

Příspěvek od shodam »

Nefunkční editaci příspěvků není třeba neustále zmiňovat. Jak jsem již psal, vím o tom, ale zatím neznám řešení. Budu se tím zabývat, stejně ostatními věcmi, jakmile mi správce obnoví přístup přes ftp.

Chtěl bych se ale obrátit na ty členy, kteří podle mapy bydlí v Atlantském oceánu poblíž Afriky - můžete mi prosím popsat, co přesně děláte a jak fórum reaguje? A samozřejmě také jaký prohližeč používáte. Díky.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#71

Příspěvek od Karell »

Bude to nějaký bug, protože v seznamu členů nenajdeš jediného u kterého by ten odkaz do Atlantiku vedl. Najdeš Michala v Alžírsku, 2 členy v Rumunsku, ale v Atlantiku nikdo :D
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#72

Příspěvek od shodam »

Bude to nějaký bug, protože v seznamu členů nenajdeš jediného u kterého by ten odkaz do Atlantiku vedl. Najdeš Michala v Alžírsku, 2 členy v Rumunsku, ale v Atlantiku nikdo :D
Jo, vypadá to tak. Obnovil jsem mapovou databázi a tyhle podivné záznamy zmizeli. Já jenom, že tady někdo o problému s mapou psal, tak jsem myslel, že to je něco vážnějšího.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#73

Příspěvek od shodam »

tedy samozřejmě zmizelY :-[ :-[ tahle nefunkční editace je fakt problém >:(
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrofórum - nová verze

#74

Příspěvek od Vabra »

Na domácím MacOS aktuání verze a Chrome hlásím:

1. rozpadlé menu zabírající třetinu obrazovky.
2. malé editační okno pro novou zprávu (s vekým fontem) překryto ikonami smailíků kam se vejdou bez překryvu 2 řádky po cc 50 znacích.
3. Po určitém počtu asi 5 řádků překrytí smailíky zmizí (zůsta tam jen nějaký malý textový prvek) a objeví se vertikální slider.
4. Editační okno zrávy je malé protože menu nad ním má čtyři řádky ikon !!!

Pokud se to nevyřeší hlasoval bych pro návrat staré verze...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrofórum - nová verze

#75

Příspěvek od Vabra »

Rozpadlé hlavní menu vypadá stejně jako v příspěvku 59.
BTW, text příspěvků je i na retina MacBookPro dostatečně velký (při čtení) a zbytečně velký při editaci...
Pavel Vabrousek
Odpovědět