Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#31

Příspěvek od Karell »

Zmizela celá sekce odstraněných příspěvků, teď jsem nemohl udělat s reklamním spamem nic víc, než ho smazat nenávratně, nevím ovšem, jak si mám pamatovat, až se mně objeví v dosahu MMYs, komu má dát BAN na přístup? V původním AF to byla v takovém případě šikovná pomoc, věděl jsem, kam se podívat. Jinak se přidávám ke chvále, až se vychytají drobné nedostatky bude změna AF velmi dobrá. A bylo by dobře, kdyby si co nejvíce členů aktualizovalo profil a třeba rámcově se umístili do mapy, práce s ní je už opravdu výborná a bude možné doporučit i nováčkům, na koho v jejich okolí se obrátit s případnou prosbou o pomoc.
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Astrofórum - nová verze

#32

Příspěvek od Aletel »

Vyměnil bych ty obrázky u hlavních témat (ty modrý dvojitý bubliny) za ty původní. Tyto modrý jsou pro mě zbytečně veliká a tak nějak rušící.
jsem téhož názoru, že to přispívá k jakési ne-přehlednosti a tématické ikonky by byly účelově příjemnější ... no, ale asi je s tím počítáno a všeho ještě dočasu, než se vše doladí.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#33

Příspěvek od Karell »

Ještě jedna malá, ukázkově hnidopišská, připomínka. Navrhuji opravit větu " Odpovědi,které sem nepatří byly přesunuty do .." na tvar " Odpovědi, které sem nepatří, byly přesunuty do .. ". Děkuji za kladné vyřízení. :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astrofórum - nová verze

#34

Příspěvek od MilAN »

Možná by stálo za úvahu někam odklidit v sekci OSTATNÍ vlákna " Manavgat 2006", "Přechod Venuše 2004" a "Mezinárodní rok astronomie 2009". Jsou to pouze organizační záležitosti.Myslím, že by mohli skončit i v koši .
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Astrofórum - nová verze

#35

Příspěvek od vla »

Do mapy jsem se umístil zcela přesně, leč skončil jsem kdesi na rovníku a nejde s tím nikam hnout, ikonka po potvrzení skončí vždy kdesi na rovníku. :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#36

Příspěvek od Karell »

Vláďo, zkusil jsem přímo u mapy do políčka hledat zadat Praha 6 a potom už jen uložit. A jsem tam. :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astrofórum - nová verze

#37

Příspěvek od MilAN »

Nějak nám ze seznamu moderátorů vypadl MMys :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#38

Příspěvek od shodam »

ikonky k jednotlivým sekcím - Časem se určitě vrátí. Problém je pouze v tom, že ty původní mají jinou (menší) velikost než ty současné a tak je nechci použít. Nemáme celou sadu a kombinace různých velikostí by nevypadala dobře. Tady samozřejmě uvítám každou pomoc. Případné návrhy, event. úpravy starých motivů na rozměr 50x50 jsou vítané.

nefunkční editování příspěvků - Toto je skutečný problém a dosud se mi nepodařilo zjistit příčinu. Astrofórum nehlásí žádnou chybu (ani v admin centru), ale opravený příspěvek prostě neuloží. Nefunguje to ani mně jako adminovi, takže v nastavení to určitě není....

velikost písma - Změna je samozřejmě možná, ale počkám ještě chvíli, než si všichni na inovovaný design zvyknou. Pokud bude i poté zájem, tak upravím.

zvýraznění odkazu - Tady žádný problém nevidím. Černý vs červený text mi přijde ok.

přesouvání příspěvků do jiného tématu - Tohle funguje bez problémů. Chyba je pouze v tom, že se správně nezobrazuje odkaz na místo, kam byl příspěvek přesunut -> opravím, jakmile mi bude fungovat ftp spojení (nemůže se dnes připojit na server).

označení nových příspěvků v tématu - S ikonkou u zprávy nic nenadělám, ale řešení přesto existuje. Pokud kliknete na ikonu "Nové", která se zobrazuje u názvu tématu, astrofórum vás automaticky přesuna na první nepřečtený příspěvek.

sekce odstraněných příspěvků - Nezmizela, pouze nebyla správně nastavená její viditelnost. Již jsem opravil a mělo by být vše OK. Prosím o potvrzení. Dík.

Navrhuji opravit větu... - Provedu, jakmile budu mít ftp spojení ;)

odstranění vlákem - Promyslím a uvidíme...

problém s mapou - Pokud přetrvává, tak prosím podrobnější popis do soukromé zpravy. Dík.

MMys - Martin je na fóru již delší dobu tzv. Global Moderator

Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Astrofórum - nová verze

#39

Příspěvek od mitovka »

Snažil som sa napísať že mám rovnaké zobrazenie a problémy ako Psion hlásil na prvej strane tohto vlákna. Viete mi s tým nejako poradiť? Používam aktuálny Firefox.
mitovka
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#40

Příspěvek od MMys »

Já to mám ve Firefoxu (posledním) OK. nebylo to OK jen při prvním spuštění. Stačilo dát reload a je klid. Nejspíš byla v cache definice CSS postaru.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1678
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#41

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Viete mi s tým nejako poradiť? Používam aktuálny Firefox.Smazat diskovou cache? Nastavení > Rozšířené > Síť > Mezipaměť webových stránek > tlačítko Vymazat
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
elon254
Příspěvky: 1057
Registrován: 09. 12. 2011, 12:40

Astrofórum - nová verze

#42

Příspěvek od elon254 »

Snažil som sa napísať že mám rovnaké zobrazenie a problémy ako Psion hlásil na prvej strane tohto vlákna. Viete mi s tým nejako poradiť? Používam aktuálny Firefox.mi stačilo při zapnutém AF zmáčknout Ctrl F5
UL 6", UL 14", Meopta AD, 70/900, CZ 8x30, 7x50,
okulary: ATC 32/8/4, Cz 10/16/20, GSO 30, SPL25, TV Radian 18/10/6, TS 8,Vixen LV 4/2,5
filtr: O Ill, UHC, H-beta, solar
http://planety.g6.cz/
http://www.boto.cz
http://elon254.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1678
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#43

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Kódování UTF-8: jestliže je titulek příspěvku delší a je rozdělen, může být rozdělen tak, že se do názvu dostane jen první bajt UTF-8 znaku. (viz [tt]Re: IR filtr na zítřej�...[/tt])
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#44

Příspěvek od shodam »

Kódování UTF-8: jestliže je titulek příspěvku delší a je rozdělen, může být rozdělen tak, že se do názvu dostane jen první bajt UTF-8 znaku. (viz [tt]Re: IR filtr na zítřej�...[/tt])
ano, to je samozřejmě pravda .... ale ruku na srdce, opravdu je tenhle jeden chybný znak takový problém, aby stálo za to vymýšlet nějaké řešení? Já myslím, že ne... ;-)
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrofórum - nová verze

#45

Příspěvek od LaBa »

- Tady žádný problém nevidím. Černý vs červený text mi přijde ok.V starej verzii to bolo tak isto, ale link (pripadne text, ktory na link odkazoval) bol zvyrazneny boldom. Bolo to citatelnejsie a prehladnejse. Ja trpim slabou farboslepostou (prave na odtiene cervenej), tak mi to trosku splyva...

Ale ked ostatnym nevadi, zvyknem si :)
Odpovědět