Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#1

Příspěvek od shodam »

ahoj,

chtěl bych vám tímto s radostí oznámit, že právě proběhla úspěšná aktualizace skriptu astrofóra na verzi 2.6.11 a zároveň vám chci i poděkovat za vaší trpělivost při čekání na její spuštění.

Aktualizace s sebou přináší mnoho pozitivních změn jak v uživatelské, tak především v administrační části, dále vylepšuje stabilitu fóra, zvyšuje jeho bezpečnost a v neposlední řadě opravuje spoustu drobných i větších chyb. Nebudu zde nyní všechny změny konkrétně popisovat - obvykle se jedná o drobná vylepšení, která začnete využívat zcela automaticky a u mnohých si ani neuvědomíte, že to dříve fungovalo jinak. Některé změny / možnosti (např. strukturování fóra pomocí tzv. subfór) navíc využijeme teprve v budoucnosti. V každém případě byste již na vaše žádosti o nové funkce či změny měli mnohem méně často dostávat odpověď, že to či ono skript fóra neumožňuje.

Současně s aktualizací skriptu fóra na novou verzi jsem provedl ještě další neviditelnou, ale důležitou změnu a tou je změna kódování fóra z Windows-1250 na UTF-8. Veškerá data byla překódována a já doufám, že tímto bude definitivně vyřešena otázka občasného špatného zobrazování českých znaků.

Další věcí, kterou jsem v souvislosti s aktualizací udělal, byla instalace nové verze Mapy členů. Tato již pracuje se standardní mapou od Googlu a dá se tak mnohem lépe využít. Menší problém je pouze v tom, že se jedná o betaverzi, ve které jsem objevil drobnou chybičku. Proto momentálně ještě není možné zobrazit odkaz na mapu u každého příspěvku. Jakmile problém autor Mapy odstraní, tak tuto možnost samozřejmě aktivuji.

Na závěr pak musím uvést ještě dvě menší nepříjemnosti. První z nich je skutečnost, že aktualizace fóra pro mě znamenala nutnost celé fórum znovu kompletně přeložit. Důvodem je to, že jsme přeskočili několik postupných verzí a tak nebylo možné původní překlad použít. Nepříjemné je na tom především to, že celý překlad je dělán hodně naslepo a tak je pochopitelné, že se zde vyskytne mnoho chyb, které bude nutné teprve postupně odstraňovat. Chtěl bych vás v této souvislosti požádat o shovívavost a především podporu. Jakmile narazíte na nějaký chybějící, špatný nebo nelogický překlad, dejte mi vědět a já se pokusím ho co nejdříve opravit.

Druhá nepříjemnost, kterou bohužel musím zmínit, je to, že se bohužel nepovedlo zprovoznit dříve avizovaný systém příloh (tj. nahrávání obrázků přímo na server, kde je umístěno fórum). Jak mnozí z vás ví, astrofórum jako takové má tuto funkci k dispozici již mnoho let, takže to není technický problém. Skutečný problém je v tom, že zprovoznění této funkce vyžaduje souhlas majitele serveru (ČAS) a ten se mi ve formě jednoznačné podpory zatím nepodařilo získat. Nezbývá tedy než se s tímto stavem alespoň prozatím smířit (zdržte se prosím v této souvislosti případných negativních komentářů - nahrávání uživatelských souborů je spojeno s určitým rizikem a majitel serveru má právo na svobodné rozhodnutí). Pokud v budoucnu bude dosaženo nějaké dohody, rád funkci příloh zprovozním.

V každém případě doufám, že aktualizace a všechny ostatní změny přijmete pozitivně a maximálně přispějí k dalšímu rozvoji našeho fóra!

shodam

P.S.: Toto téma je otevřené a tudíž jsou zde vítány jakékoli (slušné) komentáře, kritika (nejlépe konstruktivní) a případné návrhy úpravy nastavení, apod.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#2

Příspěvek od Psion »

Mě ten původní vzhled vůbec nevadil, nyní se to zobrazuje v prohlížeči Safari o OS X 10.9.5 takto a i editor zpráv je totálně rozhozený.

Uživatelský avatar
pepah
Příspěvky: 74
Registrován: 05. 11. 2014, 15:11
Bydliště: Praha, Barrandov

Astrofórum - nová verze

#3

Příspěvek od pepah »

Mě ten původní vzhled vůbec nevadil, nyní se to zobrazuje v prohlížeči Safari o OS X 10.9.5 takto a i editor zpráv je totálně rozhozený.

Mám taky OS X 10.9.5 a Safari (Verze 7.1.4 (9537.85.13.7) ) a vše je ok ... :-?
SW 254/1200 Dobson Flex, SW127/1500, SW80/400, EQ5, AZ3
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4459
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Astrofórum - nová verze

#4

Příspěvek od dvader »

Za mne také OK.
OS X 10.10.2 a Safari 8.0.4 :)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#5

Příspěvek od Psion »

Zavřel jsem stránku, načetl znova a už je to OK, zřejmě něco zůstalo v Cache paměti.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Astrofórum - nová verze

#6

Příspěvek od Roman (Rick) »

Viem, že je to hlúposť, ale možno postačí Ctrl+F5 :-)
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4459
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Astrofórum - nová verze

#7

Příspěvek od dvader »

Ale našel jsem jiný problém - nefunguje „Upravit“.
Chtěl jsem předchozí příspěvek upravit a po úpravě textu a kliknutí na „Uložit“ vše proběhlo, ale změna se do příspěvku nepromítla...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#8

Příspěvek od shodam »

Ale našel jsem jiný problém - nefunguje „Upravit“.
Chtěl jsem předchozí příspěvek upravit a po úpravě textu a kliknutí na „Uložit“ vše proběhlo, ale změna se do příspěvku nepromítla...
dobrý postřeh. musím zapátrat, kde je problém. dík.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#9

Příspěvek od MMys »

Mám jako "nové" všecka témata. Ale to je předpokládám asi vinou převodu dat. Dal jsem si ozančit vše jako přečtené, tak uvidíme.

http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrofórum - nová verze

#10

Příspěvek od Rekmarik »



Po Ctrl F5 akci se mi to tváří funkčně a nová verze se mi líbí.

Takže díky za to !

edit: edit ani mně nefunguje, ale to se snad vychytá

pozn: God Member ? to je pro nás obyčejné členy až příliš velká pocta nee ? ;D
žeby tam chybělo písmenko ?
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1673
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#11

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

"God member" je uživatel s více jak 500 příspěvky, ale taky jsem se divil. ;D
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
KEPLER2013
Příspěvky: 96
Registrován: 07. 05. 2013, 22:08

Astrofórum - nová verze

#12

Příspěvek od KEPLER2013 »

Nová verze AF je sice trochu jiná, na to se rychle zvykne, horší je to s velikostí písma, to se mi nějak zmenšilo a mě to dělá problém, nevím jak to mají ostatní.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#13

Příspěvek od MMys »

Ano, písmo příspěvků je menší, a písmo editoru naopak asi větší. U těch příspěvků bych to zvětšil. Sice zatím vidím dobře, ale...

Mimochodem, ikonky budou ? Bylo to s nima přehlednější (i když je mi jasné, že to není priorita).

http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Astrofórum - nová verze

#14

Příspěvek od ladis »

Nefunguje mi uložení znovueditované zprávy, tj. uložení změny po předchozím odeslání zprávy.

Jinak font je děsně malej, špatně čitelný. Prosím o jeho navrácení na původní velikost!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Astrofórum - nová verze

#15

Příspěvek od ladis »

Mě ten původní vzhled vůbec nevadil, nyní se to zobrazuje v prohlížeči Safari o OS X 10.9.5 takto a i editor zpráv je totálně rozhozený.


Dělalo mi to to samé ve Firefox, pomohlo vypnutí Adblocku pro celou doménu AF
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Odpovědět