Zavírám astrofórum ...

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3530
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Zavírám astrofórum ...

#1

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

... tedy ne jako službu, ale jako panel, který jsem měl otevřený v prohlížeči posledních pět let trvale vedle mailu a fejsbuku. V poslední době zjišťuju, že aktualizace nových příspěvků ve mě vyvolává buď nudu nebo zvýšení tlaku, rozhodně ale nic pozitivního.

Jelikož se mi ale doma pořád válí dalekohled (sice má 40 cm, ale je to jenom Dobson, takže s nim vlastně neni nic pořádně vidět), tak bych rád dal na vědomí, že na zajímavou akci nebo pozorování vždycky rád přijedu - jen mě, prosím, kontaktujte přímo (janebr@email.cz, 723858717, facebook.com/opisska, honzaebr@jabber.cz, verfj2am@skype ...)

Uznávám, že na tom neni nic moc k diskuzi, takže nejspíš moderátoři toto vlákno uzavřou, ale pokud ne, tak si myslím, že by mohlo být užitečné i dalším, kteří zvolí stejný postup (proto jsem název tématu zvolili personálně neutrální).
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Zavírám astrofórum ...

#2

Příspěvek od ladis »

Honzo, máš pravdu, američani jsou totiž také úplně blbí, a proto, jsouce technologicky zaostalí, pozorují dosud půlmetrovými a většími dobsony, které, blázni, tahají buď z garáží na rudlu či pětilitrovými osmiválci do hajzlu do pouští...




obrázky z diskuzí na CN
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Zavírám astrofórum ...

#3

Příspěvek od Cztwerec »

Jojo je tady nuda, všechny otázky jsou vlastně vyřešené, téma astro dávno uzavřené :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Zavírám astrofórum ...

#4

Příspěvek od MilAN »

Jenže téma by mělo spíš znít : zavírám si astrofórum ...

P.S.: na posledním obrázku je hezky vidět nářadí na jemnou mechaniku na větší dalekohled :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Zavírám astrofórum ...

#5

Příspěvek od Psion »

Chce to se zvednout od klávesnice a vyrazit mezi lidi, jen na běžných akcích se dá strávit minimálně 3 týdny v roce a je to o něčem jiném, než klábosení na internetu.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Zavírám astrofórum ...

#6

Příspěvek od Karell »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 28/579#579][splithere][/link][splithere_end]
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Zavírám astrofórum ...

#7

Příspěvek od Roman (Rick) »

Honza Ebr (honza42) píše:... tedy ne jako službu, ale jako panel, který jsem měl otevřený v prohlížeči posledních pět let trvale vedle mailu a fejsbuku. V poslední době zjišťuju, že aktualizace nových příspěvků ve mě vyvolává buď nudu nebo zvýšení tlaku, rozhodně ale nic pozitivního ...
Tak idem po stopách fajn ľudí, ktorých si pamätám, že tu robili dobrú atmosféru, keď som toto fórum len objavoval a diskusie boli trochu plodnejšie. Dnes je to tu už o niečom inom, ako o radosti z tohto krásneho koníčka a poznávania ako takého, a teda, asi to tu už nie je úplne vhodné pre mňa.

Ako píše Psion: "Chce to se zvednout od klávesnice a vyrazit mezi lidi, jen na běžných akcích se dá strávit minimálně 3 týdny v roce a je to o něčem jiném, než klábosení na internetu." Keby sa týmto inšpirovali viacerí, určite aj by aj štýl diskusií a úroveň AF bola trochu iná.

Posledný rok som viac vonku, ako za PC a odporúčam to každému. Bohužial to spôsobuje aj to, že s odstupom ma stále menej láka zhliadnuť AF a diskusie v ňom. AF bolo fajn a dalo mi zo začiatku veľa, bolo tu veľa fajn ľudí, ktorí si časom tiež pár vecí uvedomili a nebavilo ich bojovať s veternými mlynmi a tak odišli, alebo tu proste prestali byť aktívni.

Naďalej budem k dispozícii každému, kto bude mať záujem o moju radu, alebo sa len bude chcieť pokochať krásou nočnej oblohy, či dennej prírody, ktorú sa snažím zdielať ostatným pomocou môjho fotoaparátu ... Nájdete ma naďalej na astrofotkách, prípadne na FB, alebo mi môžete ďalej písať na email: roman.vanur@gmail.com.

Nezabúdajte na to, čo Vás, ako prvé zaujalo na tomto peknom hobby ;).

“In science it often happens that scientists say, 'You know that's a really good argument; my position is mistaken,' and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.”
― Carl Sagan
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 494
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: Zavírám astrofórum ...

#8

Příspěvek od peto »

Bolo nám potesenim, čitat Tvoje príspevky, ale ako písal MiLAN vyššie:

"...jenže téma by mělo spíš znít : zavírám si astrofórum ..."

My zostavame dalej tu, aby sme sa tesili z krásneho konicka, s ludmi ktorých sme mozno nikdy nestretli, ale dali nám strasne vela informácii, skusenosti, a hlavne vieme, ze nás to vsetkých velmi bavi, je to fantastický konícek, ktorý nás sprevádza istu cast zivota, a niektorích aj celý zivot...

:-D
to: Roman (Rick) - verím, ze to po čase nevydrzis, a zase sa vratis...

:-D
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírám astrofórum ...

#9

Příspěvek od Cztwerec »

Jo, tohle jsem udělal s FB a už tam nejsem 6 let :D a kamarády mám Světe div se pořád. Až odsud odejdu já, tak to ani psát nebudu, proč bych měl? Stejně hodně lidí znám osobně a mám na ně i telefon, nebo se s nimi vídám :D Tady to je jen o našem společném zájmu, nic víc.

Myslím, že jsou tu i v pohodě lidi...

Tak hodně štěstí Romane. ;)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Re: Zavírám astrofórum ...

#10

Příspěvek od KDan »

Čím jsem starší, tím víc si dávám pozor, abych se příliš nevžíval do role dona Quijota - do předem prohraného boje s něčím, co ve skutečnosti neexistuje. Neexistuje například něco jako nejlepší fotka - někdo na ni jde přes Occamovu břitvu, jiný s plnou parádou omezenou jen limity dostupné technologie, dostupného času a hlavně naší oblohy. A každý postupuje dopředu tak dlouho, dokud ho to baví nebo dokud nedosáhne úrovně vlastní neschopnosti.

Občas se dívám na astronomické diskuze i v jiných, mně dostupných jazycích, a subjektivně mně připadá, že na našem AF se po zhodnocení celkového skóre vedou dobré diskuze a jsou zde fajn lidi.

Jsem už dlouho zaregistrován i v některých zahraničních fórech zabývajících se například mikroskopováním a fotografováním přes mikroskop, u nás totiž nic podobného na patřičné úrovni není, jestli se nepletu. Tato fóra jsou o něco málo specializovanější, přece jenom je v této oblasti amatérských nadšenců méně, ale přesto je to po stránce diskuzní opět naprosto srovnatelné s naším AF.

A tak za mě chci poděkovat "hlavnímu provoznímu útvaru" AF za jeho práci, rád se zde toulám. A když mě někdo nepřeběhne, třeba i něco napíšu...

Přeji hodně potěšení z naší činnosti!
Odpovědět