Bazar

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#91

Příspěvek od Cztwerec »

bikerfm: no samozřejmě že to ničemu nevadí, vždyť si konečně prodejce kápnul božskou a víme co od něj čekat, jen škoda, že to nezůstalo veřejné. Pokud někdo překupuje, dalo by se říct, že se obohacuje na platformě Astrofóra a blbosti druhých. Ale to přece můžeme přehlížet. Ikdyž je to "nesportovní" :lol: Pojďme takhle obchodovat všichni se vším.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Bazar

#92

Příspěvek od hades »

peta62 píše:Snazil jsem se najit zpusob, jak podat informaci, ze nekdo obchoduje necestne.
Ale toto jsem Vám několikrát napsal a stále se tak nestalo. Na co čekáte?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Bazar

#93

Příspěvek od peta62 »

hades : Uznavam, duvod jsem jiz psal. Navic jsem v te chvili jeste nevedel, ze je to proti pravidlum. Cetl jsem je po minule diskusi, ale toto mi vypadlo. Jak jsem take psal nechci zde ukazovat jina porusovani stejneho pravidla, zvlaste proto ze chapu nebezpeci flame.
peta62 píše:....
Obavam se, opet nici vina ale realita zivota, ze Komentare temer nikdo necte, podivejte se na statistiky poctu prispevku a shlednuti v jednotlivych castech Bazaru.
...
A z meho laickeho pohledu, neni zadna kritika, mi prislo ze slo presunout tam misto neverejneho.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#94

Příspěvek od ok1in »

Hele, místo těch keců už to tam, kam to patří, mohlo být dávno napsané a hotovo. :idea:
Sorry za tak tvrdou odezvu, ale je to furt jen tlachání dokola a skutek utek... :roll:
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#95

Příspěvek od Cztwerec »

Petře, ale ono to je smazané, přitom se to mohlo jen přesunout. O to jde. To že to bylo ve vlákně samostatného prodeje je věc druhá. Asi to bylo trochu "necitlivé", jenže proč přiživovat "flame". V tom zase chápu moderátory.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Bazar

#96

Příspěvek od peta62 »

ok1in : Uz jsem to psal, v Komentarich je pravidlo "Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!", takze pokud se pujde ostre podle pravidel, smazou mi to i tam, ja chtel koupit od jserak, s kmantal jsem nebyl ( a nikdy nebudu ) v zadnem obchode, ten mi to jen pres jasnou domluvu s jserak vyfoukl.

Cztwerec : Martine souhlas, ale nekdo z moderatoru tu psal, ze presna akce je "presun do neverejne sekce", tak to nazvoslovi pouzivam.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#97

Příspěvek od biker.fm »

Cztwerec píše:bikerfm: no samozřejmě že to ničemu nevadí, vždyť si konečně prodejce kápnul božskou a víme co od něj čekat, jen škoda, že to nezůstalo veřejné. Pokud někdo překupuje, dalo by se říct, že se obohacuje na platformě Astrofóra a blbosti druhých. Ale to přece můžeme přehlížet. Ikdyž je to "nesportovní" :lol: Pojďme takhle obchodovat všichni se vším.
Ja ty jeho 40%+ vubec neschvaluji, naopak. Pro mne to vse je ukazatel co jak od koho muzu ocekavat a od koho pripadne co koupim nebo se radeji ohlednu jinde. To jsem tim chtel rict. Zdejsi bazar neni prece o tom aby se vydelavaly penize.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Bazar

#98

Příspěvek od hades »

Je to přesunuté, není to smazané, to jsem tu už taky psal. K tomu obchodu se tam vyjadřovali i ti, kteří do něj nebyli zapojeni. Pokud chcete udělat něco pro to, aby se to příště neopakovalo, tak konečně napište ten komentář. Argument, že to téměř nikdo nečte, neznamená, že se to nemůže změnit. Naopak se může stát že se někteří příště před prodejem do této sekce podívají a Váš příspěvek jim pomůže.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Bazar

#99

Příspěvek od peta62 »

hades : Nechci se v tom pitvat, ale opravdu mohu i pres toto ?
peta62 píše:Uz jsem to psal, v Komentarich je pravidlo "Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!", takze pokud se pujde ostre podle pravidel, smazou mi to i tam, ja chtel koupit od jserak, s kmental jsem nebyl ( a nikdy nebudu ) v zadnem obchode, ten mi to jen pres jasnou domluvu s jserak vyfoukl.
Pro mne nema cenu psat hodnoceni jserak, ktery prodaval protoze s astronomii konci. U kmental se bojim vyse zmineneho pravidla. Pokud mohu tak napisi znovu.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Bazar

#100

Příspěvek od hades »

Napište komentář k uživateli, s kterým jste chtěl obchodovat, ikdyž k obchodu nakonec nedošlo a jste přesvědčen že za to může prodejce. Takový komentář pravidla neporuší.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
aspius
Příspěvky: 169
Registrován: 08. 06. 2020, 16:28
Věk: 44

Re: Bazar

#101

Příspěvek od aspius »

Cztwerec píše:.Pokud někdo překupuje, dalo by se říct, že se obohacuje na platformě Astrofóra a blbosti druhých.
Z akého dôvodu na blbosti druhých ?
Keď tu niekto predáva niečo čo potrebuješ, je to o dosť lacnejšie ako niekde inde tak to kúpiš tu, a história toho cez koľko rúk to prešlo a za koľko je druhoradá. Možno to cez koľko rúk to prešlo trochu napovie o stave tovaru.Samozrejme keď je očividné že predávajúci tovar cielene otáča, tak kúpiť nemusíš a spravíš si o ňom obrázok nie len ty ale aj ostatný členovia, na čo je určená sekcia recenzií predávajúcich.
Cena tovaru je relatívna. V obchode môže byť cena dobsonu 150/1200 400€ , ale tým že je nedostupný sa môže stať že keby ho veľmi chcem lebo sa mi hodí na nejakú aplikáciu som ochotný dať viac aj za jazdený kus.
Tým neobhajujem nejaké prvoplánové kšeftovanie.
Je to na morálke každého , a o zodpovednosti voči sebe každého kupujúceho.
K tomu sa viaže aj to poradie pri kúpe. Keď ma oslovia kupujúci tak samozrejme preferujem poradie, ale občas to skončí tak že potrebuješ predať kým sú zaujemci a niekto kto sa viac pýta (väčšinou opravnene) sa odsunie.
A tiež keď bude prvý kšeftár, prípadne niekto koho nepoznáš z fóra a až po ňom niekto známy o ktorom vieš že je na 100% dôveryhodný tak ideš mimo poradia.
To aký meter si každý zvolí už je zase na jeho morálnych vlastnostiach.
Viazať ceny tovaru , poradie kupujúcich atď. nejakými konkrétnymi pravidlami, nebude dobré.

Pravidlá sú dané, tie treba dodržovať. Keď chceš urči si svoje vlastné, ktoré budeš dodržiavať, ako napríklad že si povieš že nebudeš komunikovať v bazare s nikým kto bude mať menej ako 50 príspevkov, nebude mať v inzeráte fotku atď.
Je evidentné že máš dobré srdce a chceš ochraňovať aj ostatných, ale veľa pravidiel síce veľa vecí vyrieši ale mnoho iných prinesie a udržovať tie pravidlá si bude vyžadovať oveľa viac energie od jednotlivcov (moderátorov). Menej jednoduchých všeobecnejších pravidiel a viac zodpovednosti užívateľom je lepšia cesta .
AZ-EQ6, SW ED80, Canon 600D mod., ZWO asi120MM, N250/1200, AZ3, SW R120/600, Lacerta 7x50, Kowa 8x30 YF ,Omegon 2.1x42
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Bazar

#102

Příspěvek od peta62 »

hades píše:Napište komentář k uživateli, s kterým jste chtěl obchodovat, ikdyž k obchodu nakonec nedošlo a jste přesvědčen že za to může prodejce. Takový komentář pravidla neporuší.
Prodejce jindras s astronomii konci, nechal se udolat uzivatelem kmental aby mu prodal ac jsme byli domluveni kdy si pro veci prijedu. Kmental ted veci preprodava daleko draze. Dukazy jsou, vlastne i on to priznal. Nema cenu psat o jindras, ale o kmental. S nim jsem ale ja primo neobchodoval. Co a kam mam tedy napsat ?
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
aspius
Příspěvky: 169
Registrován: 08. 06. 2020, 16:28
Věk: 44

Re: Bazar

#103

Příspěvek od aspius »

AZ-EQ6, SW ED80, Canon 600D mod., ZWO asi120MM, N250/1200, AZ3, SW R120/600, Lacerta 7x50, Kowa 8x30 YF ,Omegon 2.1x42
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Bazar

#104

Příspěvek od peta62 »

Tu mou otazku predchazi vysvetleni proc se ptam. A potreboval bych odpoved spise od admina jako Hades, protoze ta pravidla i aplikuje.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Bazar

#105

Příspěvek od hades »

peta62 píše:Prodejce jindras s astronomii konci, nechal se udolat uzivatelem kmental aby mu prodal ac jsme byli domluveni kdy si pro veci prijedu.
Toto byste tam měl napsat. A je to můj poslední příspěvek k této kauze.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět