Bazar

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Bazar

#46

Příspěvek od MilAN »

Já s tebou souhlasím.
Jednou jsem reagoval pod takovým inzerátem poznámkou , jestli to autorovi nepřijde divné, a dostalo se mi jasné odpovědi, že mi do toho nic není. Což je pravda, na druhou stranu si mohu myslet o autorovi také své. :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Bazar

#47

Příspěvek od vla »

Taky se mi někdy stane, že starý inzerát nemohu najít, tak založím téma znova. Vzhledem k tomu, co je zde opakovaných témat typu : poraďte okulár, dalekohled atd. je to myslím daleko méně škodivé. To bych spíš řešil proč odpovídat deset a více let na totéž. :!:
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1673
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#48

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Tohle bohužel není nešvar pouze tady na AF, ačkoliv právě zde bych očekával svědomitější přístup.

Jediné, co chápu a dělám to i já, je po rozprodání většího množství harampádí v jenom inzerátu jeho uzavření a založení nového s tím zbytkem, aby to bylo přehlednější.
vla píše:Vzhledem k tomu, co je zde opakovaných témat typu : poraďte okulár, dalekohled atd.
Obecná témata lze přece připnout nahoru nad ostatní. Že to lidi málokdy čtou, je věc druhá, smutná.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#49

Příspěvek od Cztwerec »

No já spíš přepdokládám, že když člověk něco prodává a za měsíc postne 3x to samé v bleděmodrém je to účelné a pak je to SPAM. Pokud ztratím inzerát, který jsem sem dal před pár týdny, tak asi neumím počítat do tří. Protože si stačí zalistovat v sekci prodám dvě, tři stránky dozadu. A ty doprodeje zbytky vybavení chápu, ale potom by bylo vhodné například odstranit to staré. Protože je to zdvojení nabídek. Potom se mi stávalo, když jsem něco doprodal v nové nabídce, všímavý čtenář si našel tu moji nesmazanou a na prodanou věc se mě ptal znovu, ikdyž byla v novém tématu prodána. A pochybuju, že by se prodávající zabýval tím tématem původním, které bude zapadlé bůhví kde.

To, že někdo padesátkrát vyřkne otázku jaký dalekohled, co pozorovat, proč tohle nejde apod. je podle mého jen začátečnický nerozum zde na AF. A SPAMEM se snad stává pokud je to účelné.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1673
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#50

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Napsal jsem, že starý inzerát nechám uzavřít, a až po jeho uzamknutí zakládám nový se zbývajícím vybavením, právě abych tomu problému předešel.

Když pak ve vyhledávání uvidím v názvu tématu *PRODÁNO*/*UKONČENO*/*ZRUŠENO*, dál už mne nezajímá a hledám další.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#51

Příspěvek od Cztwerec »

No vidíš a je spousta prodávajících, kteří toto nedělají a účelně spamují dál bez problémů.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#52

Příspěvek od Karell »

Dříve jsem to pečlivě hlídal a inzeráty bez milosti spojoval či mazal, od jara jsem bohužel velmi zaneprázdněný a nestíhám. Mám tam 30 stránek nepřečtených inzerátů. Pokud mně je nahlásíte, udělám to.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Bazar

#53

Příspěvek od vla »

Mě přijde lepší napsat inzerát znova a starý nechat, protože jinak je to otravování moderátorů, kteří mají i beze mě dost jiné práce. (bavím se o opravdu ztraceném inzerátu, třeba půl roku zapomenutý atd. Nikoli o založení 3x atd. za měsíc, po krátké době ho najdu vždy snadno. Nebo by se mi líbila možnost smazat si ho případně sám. Zatím to dělám tak, že poslední příspěvek je prodáno. Sice to není přímo v nadpisu, ale zas to neotravuje moderátory.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1673
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#54

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Když si někdo neumí dohledat vlastní příspěvek, tak je to taky špatně. Vpravo nahoře je nemalé vyhledávací políčko, dále v profilu každého uživatele je odkaz "Vyhledat příspěvky uživatele" a člověk může takto dohledat i ty vlastní.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#55

Příspěvek od Cztwerec »

Takže jsme v jádru problémů, jen sám autor se musí rozmyslet a dobrat řešení. Jen sám autor musí být ten který tomu dá formu, ale to platí nejen v sekci bazar.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Bazar

#56

Příspěvek od MilAN »

Já si myslím, že to není tím, že by autor /autoři/ zapomněl, ale dělá to záměrně, většinou ve velmi krátkém období.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#57

Příspěvek od MaG »

Já si v posledních týdnech inzerátům věnuji poměrně podrobně, ale tohoto nešvaru jsem si nevšiml. Když byste mě upozornili, jak píše Karel, hned bych zasáhl. Výjimkou byl poslední týden, kdy jsem neměl čas a nečetl jsem AF.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1463
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: Bazar

#58

Příspěvek od Yarkho »

Chcel by som vyjadrit podporu Milanovi, ohladne "chovani se jako prodejce". Dotycny ma 4 zive inzeraty za menej ako 48h, navyse poptava podobnu vec ako predava (ortho vs plossl, etc.)

Samozrejme, moze ist o nerozum. Mozno by bolo vhodne zo strany moderatorov aspon slusne upozornit, nech zaklada menej inzeratov. Takto je to menej prehladne pre vsetkych (viz. diskusia vyssie).
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
dervus
Příspěvky: 76
Registrován: 09. 10. 2018, 21:12
Věk: 41

Re: Bazar

#59

Příspěvek od dervus »

Mít dva různé inzeráty na jeden dalekohled jen s jiným příslušenstvím si myslím taky asi není v pořádku...bohužel myslím že u tohohle člena jde vyloženě o nerozum.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#60

Příspěvek od Karell »

Když to napíšeš sem ničemu nepomůže, použij tlačítko oznámení, já mu to sloučím.
Odpovědět