Bazar

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Bazar

#1

Příspěvek od -karneades- »

puvodni vlakno je uzamceno pro blbecky, tak zakladam nove :)

protoze me irituje koupe-schopnost lidi a to, jak maji nekteri hluboko do kapsy, uvital bych moznost zcela anonymniho ohodnoceni ceny, proste u kazdeho inzeratu kolac s moznosti hlasovani ve smyslu "vysoka cena", prodavajici by nasledne mohl reagovat snizenim ceny, nebo zrusenim inzerce, ze zkusenosti vim, ze inzerat typu "cenu nabidnete" zde na AF nefunguje,,,, tak se k tomu pripadne vyzvejknete
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Bazar

#2

Příspěvek od g »

..pak přístroj v ceně nového cca 13 tis. kč - dejme tomu katadioptrický newton 150/1400 B...... na špičkové montáži EQMoon.. s barlow, tereristickým členem, dvěma třičlennými okuláry typu "super" atd. nepoužívaný prodám za 5 tis...
...Je relativně nízkou cenou, přesto extrémně drahý..

Toto lze i softwarově- procentní vyjádření ceny prodej vs. nákup
Zbytek je vše individuální - někdo preferuje planety, jiný DSO, další pak přenosnost atd..
Každý potencionální kupce se může na názor doptat ve svém vlákně..

Jako možné hodnocení uvedu svůj případ nabídky cassegrainu 160 f/25 zdarma, kdy potencionální zájemce požadoval garance za svůj nákup okuláru, že pokud nebudou vhodné soudně sjedná můj doplatek..
Doporučuji smazat včetně mého příspěvku...
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Bazar

#3

Příspěvek od vla »

g: u mě jsi vyhrál, tohle těžko někdo překoná ;D
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3530
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Bazar

#4

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Nějak nechápu, k čemu tuhle funkci potřebuješ - nemůžeš prostě prodávajícímu napsat, že bys to koupil za levněji? Mě prostě neni jasný, jakou by tohle mělo informační hodnotu. (Nemluvě o tom, že vzhledem k tomu, jak těžko se tu daří sehnat lidi, kteří by implementovali i to, po čem tady touží davy lidí, by sis to asi musel implementovat sám, protože fórum to určitě samo od sebe neumí.)

Co už teda vůbec nechápu je, proč ti pořád ten bazar tak pálí žáhu - a předevšim co tě vede k přesvědčení, že máš právo se pořád navážet do toho, kolik mají ostatní lidi peněz.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1827
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Bazar

#5

Příspěvek od aquarius »

protoze me irituje koupe-schopnost lidi a to, jak maji nekteri hluboko do kapsy,
To snad nemyslíš vážně...

Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Bazar

#6

Příspěvek od -karneades- »

pro boha, je se do nikoho nenavazim, spis me mrzi, ze uz moc neplati to, ze kazde zbozi ma sveho kupce, tak bych rad znal odpoved-proc to tak je,,,
mozna jsem spatne pouzil sluvko irituje, pokud nekoho urazilo, tak at si.... :-)
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3530
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Bazar

#7

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Aha, tak už víme, k čemu to měla být dělostřelecká příprava! U takových obřích prodejů to chce podle mě ale hlavně trpělivost - vždyť kolik vůbec v ČR je lidí, co něco takového mají? Asi se nebude nikdo zlobit, když si to jednou za čas "aktualizuješ", víc se asi dá těžko něco udělat. Neuvést cenu je tvoje rozhodnutí, ale nebylo by lepší napsat nějaký nástřel a k tomu, že je možná o tom jednat?

Takže se můžeme připravit na to, že budeš brzo ještě iritovanější (a to je tady obvykel pak veselo, to už známe :)
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Bazar

#8

Příspěvek od Vabra »

IMHO je podobna funce zbytecna az zavadejici. Slouzila by k manipulaci s cenovym ocekavanim a skutecnemu kupci ci prodejci by to moc nepomohlo.

Predstavuji si jak sprizneni znami prodavajiciho hlasuji nadhodnocene a podobne kamaradi potencialnich kupujicich "tlaci" cenu dolu.

Za normalnich okolnosti ma kazde zbozi cenu za kterou si kupce najde (i kdyby to mel byt prekupnik). Obracene pro mne jako pradavajiciho ma kazdy kousek techniky nejakou hodnotu pod kterou se jej nechci zbavovat (casteji je mi lito, ze jsem neco prodal pod cenou nez, ze jsem nakoupil draze).

U specializovaneho sortimentu ci vyjimecne kvality/hodnoty je problem s nedostatecne velkou potencialni poptavkou.

Proto bych v pripade astro techniky za statisice (o cemz je zde zrejme rec) doporucoval zvazit zahranicni prodejni fora v Nemecku ci Anglii).
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Bazar

#9

Příspěvek od PetrV »

Náhodou, karneadovi docela rozumím.

Mě například moje koupě-schopnost taky irituje. :-)
P.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Bazar

#10

Příspěvek od LaBa »

protoze me irituje koupe-schopnost lidi a to, jak maji nekteri hluboko do kapsy, uvital bych moznost zcela anonymniho ohodnoceni ceny,  A bude to tu ako na ebay? Toz to je IMHO blbost. Proste tu predavajuci da cenu, a kupujuci ju bud akceptuje, alebo kupi inde. To predsa nie je problem. Predavajuci nic nepreda, tak bud inzerat zmaze. alebo znizi cenu...
A nerozumiem tym vselijakym (aj antislovenskym) nadavkam, ktore si tu predviedol..
Proste kazdy (nielen) Cech chce kupit co najlacnejsie a predat co najdrahsie... To nie je predsa nic vynimocne. Ved aj ja som kedysi od teba kupil objektiv za celkom vyhodnu cenu (a urcite bol drahsi, ako na vselijakych ebayoch, ale proste som ho od teba kupil, bo sa mi cena pozdavala a nemusel som riesit problemy s postou atd).
Uživatelský avatar
izirajder
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2014, 10:40

Bazar

#11

Příspěvek od izirajder »

Prehliadam bazár už pár mesiacov, ale nie sú mi jasné, aký majú zmysel niektoré praktiky okolo "SZ", napr. Inzerát: Prodám dalekohled.... a na to prídu odpovede: SZ, Posílám SZ, SS...asi 5 takýchto odpovedí. Predpokladám, že to znamená, že poslali ponúkajúcemu súkromnú správu (a neznamená to, že Si Zamlouvam, alebo niečo podobné, že je v poradí). Otázka, načo verejne oznamovať, že som poslal správu? To mi pripadá ako hodiť niekomu list do schránky a ešte k tomu vytrubovať autom pre domom, že nech všetci vedia, že sa niečo deje.
Ak je to nejaká zaujímavá ponuka a 5 užívateľov napíše SZ (ktovie koľko napíše bez oznamu "SZ" - ja som sa fakt nikde nedočítal ako tento bazár používať), predpokladám, že sa ľudia bijú o to kto sa ozval skôr, potom zrazu  odpoveď typu: a ponuka je stále aktuálna + nová cena. A zase samé SZ. Minule som si všimol odpoveď: posielam SZ od niekoho čo sa registroval len pred 20 minútami a bol to len jeho jediný príspevok a už vedel že treba "Poslať SZ".
Vysvetlí mi to niekto?
Uživatelský avatar
deneb
Příspěvky: 387
Registrován: 06. 07. 2011, 13:36

Bazar

#12

Příspěvek od deneb »

:) jednoduché. někdo podá inzerát - PRODÁM. líbí se mi to a mám dvě možnosti 1) pošlu dotyčnému soukromou zprávu SZ (slovensky SS) nebo 2) přímo k inzerátu napíši odpověď. do inzerátu píši SZ aby bylo vidět že jsem odepsal, neboť je slušnost dodržovat pořadí přihlášených. je veřejně vidět že jsem byl první a mám morální právo ke koupi. prodávající zpravidla toto respektuje. může se stát že první chce část nabízeného, ale druhý chce celé. proto to inzerující prodá druhému v pořadí (je to pro něho výhodnější) a v inzerátu to zdůvodní + omluví se ostatním. je to základní slušnost, nikoliv povinnost. první který odeslal zprávu má právo se zeptat proč byl přeskočen.
napsáním SZ (SS) do inzerátu a posláním SZ (SS) se zařazuješ do fronty kupujících, která je veřejně vidět.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Bazar

#13

Příspěvek od Cztwerec »

Přesně jak píše deneb, elementární hledisko - to je taky těžké, kolikrát jsem dostal dřív email než SZ a byl jsem obviněn z toho, že ho nerespektuji, nebo že dokonce lžu a pořadí si vymýšlím.

Osobně bych ovšem často uvítal raději slušnost takovou - pravidlo, uzavřít inzerát při prodeji daného artiklu. Nějak to tady zakořenilo, ale pořád to asi není v každém z nás.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2547
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

Bazar

#14

Příspěvek od KpS »

pravidlo, uzavřít inzerát při prodeji daného artikluSouhlas. Navíc, pokud je inzerát starší a nemohu už jej editovat, nahlásím svůj poslední příspěvek o uzavření moderátorovi. Ten může doplnit informaci o uzavření přímo do názvu inzerátu.
Karel
Uživatelský avatar
izirajder
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2014, 10:40

Bazar

#15

Příspěvek od izirajder »

Znie to tak pekne: "neboť je slušnost dodržovat pořadí přihlášených". Dajme tomu, že No.1 sleduje bazár non-stop aby bol fakt prvý ak sa niečo zaujímavé objaví, pritom sám nevie čo vlastne chce a navrhne, že dojde osobne, ale až o 2 týžne, dôvod si už vymyslí, ale hlavne potrebuje čas na rozmyslenie, chce od vás aby ste mu tovar zarezervovali, čo ako slušní ľudia urobíte ajkeď nedá žiadnu záruku..? On si to však ten istý deň rozmyslí, lebo našiel niečo lepšie ale tiež rovnakým postupom. Rezerváciu si samozrejme drží, lebo chce zadné vrátka, keby sa mu na tej lepšej ponuke niečo nepáčilo. Keď sa neozýva, tak sa ho spýtate, či má ešte záujem, lebo sú aj iní záujemcovia. On sa vám ospravedlní, že nemohol dojsť a pekne vás prosí, že mu to ešte pár dní podržte. Takto sa s vami hraje až kým ho slušne nepošlete do prdele. Potom príde No.2 a bude si myslieť, že ste to nevedeli tak dlho predať, kvôli cene, tak začne nereálne zjednávať a vás prejde chuť.
Toľko o slušnosti v tomto materiálnom svete.
U mňa je prvý ten, kto prvý položí peniaze na stôl. Ak je možnosť, kupujúcich si vyberám (aj podľa sympatií, či pravopisu) a nikomu nič nesľubujem, jedine to že ak hneď dojde, tak ho počkám.
Filozofia "SZ" sa mi páči, len si neviem predstaviť, že hneď prví záujemci budú takí slušní, aby sa aj predávajúcemu oplatilo s nimi slušne jednať.
Odpovědět