'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlada10
Příspěvky: 64
Registrován: 01. 08. 2010, 09:44

'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

#1

Příspěvek od Vlada10 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, proč se na tomto fóru nesmí diskutovat o tom, že někoho přestává bavit astrofotografie, a co by s tím měl dělat? Bylo to založeno ve všeobecné diskusi, tam by to snad nemuselo ničemu vadit, nebo ano? Chápu, že by to třeba mohlo někomu vadit v sekci Astrofotografie nebo Astrofotografická technika.

Není to sice zrovna téma o astronomii, spíš o astronomech (konkrétním astronomovi), ale nechápu, co je na tom tak špatného, že musí být smazáno. A co je to ta neveřejná sekce? To jako že někdo se může dívat i na ty smazané příspěvky, takže smazané příspěvky nejsou ve skutečnosti smazané? To je divné.

A když už se teda maže diskuse o tom, že někoho něco přestává bavit a co s tím, tak proč tady ještě pořád straší diskuse o astrologii? Vždyť ta nemá s astronomií vůbec nic společného a na AF jednoduše nepatří (tématicky)!

Prosil bych moderátory, aby mi to vysvětlili. Protože si myslím, že to bude zajímat víc lidí, nejen mě, píšu to sem takto.

Vladimír Kolberg
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

#2

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Na neveřejné sekci neni nic divného, je to takový "koš", kam mažeme příspěvky - dají se z něj zase obnovit, pokud je to vhodné (zatímco obnovovat opravdu smazané příspěvky je těžké), navíc se tam pěkně střádá historie některých přispěvatelů (a na základě jí pak někdy shodam rozhodne, že někdo dostane trvalý ban, i když takových jedinců je velmi málo (nepočítám-li komerční spamery)). Tuto sekci mohou vidět jen moderátori (a ne, nemusí vám to být líto).

Posouzení toho, o je "k tématu" je jistě subjektivní. Podle mě třeba astrologie k tématu je - i když diskuze v tomto vlákně neni zrovna něco, co by mě přitahovalo. Samozřejmě pokud by se tady z toho stalo místo ke sdílení horoskopů, tak si někdo zasáhne

S viktorovým tématem se to má ovšem jinak - viktor má již dlouhou dobu tendenci psát na AF cokoliv co má zrovna na srdci (viz jeho pořet příspěvků vs čas registrace) a my prostě nechceme, aby se z AF stalo místo pro otevírání duše několika nejhlasitějších jedinců. Právě k tomu totiž slouží osobní web nebo blog.

Jistě se teď do mě pustíte, že přeci musíme přistupovat k příspěvkům podle obsahu a ne autora. Ale to je nesmysl - pokud něco takového napíše někdo nový, kdo neví, jak to tady chodí, tak k němu budeme přistupovat s větší tolerancí, než k viktorovi, který zná fungování AF už velmi dobře. Naopak pokud by takové téma založil někdo, kdo v naší astrofotografii něco znamená, tak se mu to asi budeme snažit rozmluvit. Ale pokud bychom nechali každého zakládat témata k probírání jejich osobních problémů, tak to tady bude vypadat jak na fejsbuku.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Vlada10
Příspěvky: 64
Registrován: 01. 08. 2010, 09:44

'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

#3

Příspěvek od Vlada10 »

Když o tom tak přemýšlím, máte pravdu.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

#4

Příspěvek od Cztwerec »

tak to tady bude vypadat jak na fejsbukuV tom případě bych to tady úplně zabalil, děkuji za čistou práci moderujících!!!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

#5

Příspěvek od LaBa »

No mne ta otazka pride divna... Ak niekto diskutuje o dovodoch preco "prestal s astrofotografiou" vecne, nie je problem.
IMHO tu vsak taketo nieco nepatri, Kludne tu mozem zalozit temu, preco nemam rad pozorovatelov Mesiaca (ved Mesiac mi vadi pri pozorovani meteorov, a nechapem preco ludia tolko Mesiac ocumuju )
Taketo osobne veci patria na blog (a ten svoj osobny blog nalinkovat do prislusnej sekcie na AF). Ak ten blog bude k veci, tak sa rozprudi diskusia... Ale je mozne, ze mam prilis idealisticku predstavu.

A k "neverejnej sekcii"?. Na kazdom jednom diskusnom fore taka je. Ci navstivis idnes.cz, ci navstivis sme.sk, vsade mas sekciu so zmazanymi prispevkami. Niekde ich vidia (po zadani overovacieho kodu) vsetci registrovani uzivatelia, niekde len moderatori a admini. Na tom neni nic zvlastne. Predsa sa tu nebudu drzat prispevky, ktore su offtopic, alebo ktore su vulgarne, pripadne su spam.

A trosku odbehnem od temy. Poobede som si (z mobilu) vsimol temu s nazvom "Debilita administratorov - ludia sa boja prispievat". Tema je zmazana. Tak sa spytam ja. Si moderator/admin. Zmazes temu? Nechas ju tak? Skus odpovedat zmazem/nezmazem.

A neviem preco mam pocit, ze to je 37193 pokus o vyvolanie flame :-/
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

#6

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Příspevky, v nichž se uživatelé vzájemně napadali, jsem vymazal.

Pánové, svoje osobní nevraživosti si řešte někde jinde. A rozhodně tady nebudete spekulovat, zda uživatel X je uživatel Y, či jaké je jeho reálné jméno - obzvlášť ne mezi moderátory! To si prosím řešte se shodamem.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

'Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?'

#7

Příspěvek od demonek »

A toto video má s astronomií společného co? :)
Odpovědět