Bazar - nefunkční sekce Komentáře

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#1

Příspěvek od MaG »

Dlouhodobě se mi nelíbí nefunkční sekce Komentáře. Už kdysi jsem doporučoval, že lidi by v ní měli chválit lidi a ne výrobky, ale k ničemu to nevedlo. Když to řeknu stručně, klidně se o to postarám osobně po 1. červenci a budu schopen tu sekci moderovat, pokud by nikdo neměl nic proti.

Představa je jednoduchá - každé téma by se mělo jmenovat podle uživatele, který něco prodal a tam by měly být všechny příspěvky, které se ho týkají.

Jste-li někdo proti, tak to prosím napiště. Jinak se od prvního přihlásím Shodamovi a zažádám o nápravu. Už mně nebaví sledovat, který výrobek byl laskavě tak skvělý a byl někým neznámým dobře prodán.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#2

Příspěvek od MilAN »

Pokud lidi nepotřebují tuto sekci, tak bych ji spíš zrušil než se ji snažit nějak vylepšovat. Osobně nevidím žádný důvod, proč by si nemohli normální lidi mezi sebou za obchod poděkovat soukromě nebo si vyříkat svoje problémy privátně. A pokud mají potřebu děkovat veřejně , potom tak mohou udělat na konci inzerátu.
Co však vůbec nechápu, je to, co by v tom měl dělat moderátor. ( měl by snad hodnotit obchod nebo chování účastníků....?.)
Jednoznačně jsem pro zrušení této sekce.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Josef  II

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#3

Příspěvek od Josef  II »

Ano,myslím si to samý,přeci moderátor nemůže znát všechny vazby a vztahy mezi prodávajícím a kupujícím,pokud jsou prodávající a kupující spokojeni,či nespokojeni,mohou a nemusí to sem dát vědět,jsem pro zrušení ,jako Milan.
Uživatelský avatar
Lentak
Příspěvky: 336
Registrován: 06. 01. 2010, 11:26

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#4

Příspěvek od Lentak »

A čo keby niekto niečo od niekoho kupoval a ten predávajúci by sa zachoval podlo, potom keby sme nemali tú sekciu tak to kupujúci napíše do príspevku do inzerátu ale nie každý si číta všetky inzeráty, to by potom takýto človek mohol oklamať viac ľudí, ja osobne som proti zrušeniu sekcie a páči sa mi MaG-ov návrh.
Sky-Watcher 254/1200 dobson, Sky-Watcher 150/750 (black diamond),  EQ 3-2, triedre 7x50 a 15x50, SW LET 28mm, SW UWA 6mm, SW SUPER 20mm, SW SUPER 10 mm
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#5

Příspěvek od caribic10 »

Jestli chce někdo psát komentáře ať tady ta možnost je!
Alespoň nick even.jméno by mělo v inzerátu zaznět, ale to snad dává rozum, ne? Sekce moderátory má, tak by se snad o to měli starat.
Zatím jsem neměl problém rozpoznat na koho je ten který komentář směřovaný...Buď je uživatel napsaný přímo v názvu, nebo v textu komentářů... Ale to je snad jedno, ne? Sekci nečtu pravidelně, ale když něco zahlídnu tak se kouknu. Teď jsem to namátkou prohlídnul a nikde jsem nenarazil na žádný nesrozumitelný komentář....
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#6

Příspěvek od MaG »

Má cenu znovu vysvětlovat, že jediná práce, co tam je třeba udělat je 1) vytvořit témata se jménem příslušného prodávajícího 2) přesunout k sobě příspěvky komentující obchod s daným člověkem?

Názor, že je sekce zbytečná nesdílím, to bych zde těžko navrhoval její změnu a těžko by se našlo dost souhlasných reakcí. Není přece nic divného mít někde možnost si projít seznam uživatelů, kteří mají nějaké hodnocení předtím, než u nich něco koupím. A jak to mám dohledat v sekci, která kvůli tomu vznikla, když tam jejich jména v názvu tématu často chybí?

Prostě po úspěšném obchodu buď napíšu do tématu příslušného prodávajícího, že se mi obchod v tom a v tom líbil nebo nelíbil a nebo založím nové téma pro toho, kdo tam ještě své téma nemá.

Čekám na další reakce, pak se mohu se Shodamem popř. moderátory tam přidělenými domluvit. Psal jsem to proto, že si na to klidně najdu čas.


Co však vůbec nechápu, je  to, co by v tom měl dělat moderátor. (měl by snad hodnotit obchod nebo  chování  účastníků....?.)
Jednoznačně jsem pro zrušení této sekce.
Moderátor by přesouval příspěvky týkající se nějakého prodávajícího, pokud by je někdo jiný uvedl kam nemá, nebo pod názvem tématu, který nic neříká o tom, kdo co prodával. Nic víc. Žádné osobní soudy nad příspěvky, jen jejich přesun.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#7

Příspěvek od MaG »

Přidána anketa, zda má sekce Komentáře vůbec smysl. V daném stavu podle mně nemá, ale pokud se setřídí, pak jednoznačně má. Jsou tu i lidé, co osobní soudy o prodávajícím odmítají. Je vhodné si udělat názor, kdo je pro a kdo proti..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#8

Příspěvek od MilAN »

Ty budeš  zakládat  téma pro každého prodávajícího ?
A každého se budeš ptát, jetli s tím souhlasí ? A kdo bude rozhodovat o  pravdivosti  třeba negativního hodnocení ?

Dobré hodnocení prodávajícího, ani jeho velká ochota nic nevypovídá o tom, že Ti  příště prodá naprostý šmejd.

Ale pokud se Ti líbí kádrování a známkování, dělej co chceš.
V tom případě bych se  ale  přimlouval za to , aby shodam  jako větší prioritu zapracoval na tom, abych si jako uživatel mohl některá témata zablokovat a nenechal se jimi obtěžovat.
....
V anketě mi chybí možnost zachovat současnou  podobu - mohu  mít jakýkoliv názor na její  vhodnost, ale nakonec v této podobě nevadí. To, co chceš zavést, to je něo, s čím nemohu souhlasit Čili, pokud se ptáš na současnou podobu ,tak jsou otázky OK, ale potom tam chybí souhlas s tím co chceš zavádět
  Na jedné straně se schováváme pod nicky, a na druhou stranu budeme někoho kádrovat  a hodnotit. To je mimo mé chápání astronomie jako koníčka i mimo mé chápání AF jako takového.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#9

Příspěvek od Vabra »

Priznam se, ze nerozumim ani MaGovy, ktery by chtel zavest neco na zpusob hvezdickovani na Ebay (dobre, trochu jsem to extrapoloval do budoucna), ani Milanovi, ktery by pripadny neuspesny obchod nechal

pouze na privatni dohode mezi prodavajicim a kupujicim...

Zde na foru v bazaru uz jsem toho neco malo koupil a jeste o trochu vice prodal a muj nazor je:

Ze puvodni stav, kdy ve vyjimecnych pripadech (mimoradne vstricneho pristupu, nebo obracene jednani hraniciciho s podvodem), kupujici ve stejnem tematu mel moznost toto uvest, je ten nejlepsi. Ani stav dnesni s vyhrazenou sekci a ani dalsi razeni po lidech nepovazuji za zadny podstatny prinos (Google string: "Vabra Prodej site:astro-forum.cz"  nebo jeho drobna modifikace udela stejnou praci)...

Na druhou stranu, pokud prodavajici posle neco jineho nez slibil (a nemusi to byt povestna cihla na dobirku, spise pujde o stejnou vec, ale v podstatne horsim stavu, nez bylo uvedeno pred prodejem), neni s nim zadna "privatni" dohoda o sleve ci vraceni zavadneho zbozi, je vyrejny pranyr jednou z poslednich instanci jak se branit...

A v pripade tak specializovaneho zbozi, jako je astrovybava, je astro-forum tim pranyrem asi take nejefektivnejsim.
Pavel Vabrousek
Josef  II

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#10

Příspěvek od Josef  II »

No,ale já nikde nepíšu,že to ten případný kupující nemůže udělat,naopak,ta případná kritika je zcela na místě. ;)
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#11

Příspěvek od daghtus »

Kto chce napisat komentar, nech si ho napise do povodneho inzeratu a je po probleme.
Josef  II

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#12

Příspěvek od Josef  II »

daghtus :ano,přesně takhle jsem to myslel,žádná třetí strana k tomu není sebeméně potřeba,nic víc,nic míň.
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#13

Příspěvek od caribic10 »

Tak já to absolutně nechápu  >:(

Řešíte tady sekci komentáře prodeje... všichni jste, jsme, byli, budeme  poctivý, odhlasuju, a zjistím že je to 6:4 pro zrušení sekce komentářů!
Mě to zase až tak normální nepřijde, Vám ano?
Nemám tušení jak kdo z Vám hlasoval (jestli hlasoval), ale přijde mě to zvláštní, že by byla většina pro zrušení téhle sekce.  :-/
To máte strach, kdo co o vás napíše za komentář, jaký jste mu prodali šunt, či co?  :-?

Asi bych to neřešil, dál se v tom nerejpal a nechal bych to jak to je  8-)

Kuba.  :)

edit: pouze reakce na anketu...
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#14

Příspěvek od MaG »

Zkusím to dotřetice, ale předem vidím, že je to marné, protože zatím jsem obdržel tři reakce na můj nápad, které reagují na něco, co nechci zavést.

Co chci? Zachovat současný systém ale přehlednější. Místo "ATC E 8mm" nebo "Bresser" by mi vyhovovalo téma "Vabra", "MaG" a uvnitř bych k příslušnému nicku měl, že někdo děkuje za dobrý obchod s okulárem 8 mm bebo dalekohledem bresser.

Chápu, že písemně vyjádřit svůj názor neumím, ale myslel jsem, že v tom žádné kádrování ani hodnocení není. prostě mi vadí, že současná podoba Komentáře nemá smysl, když z názvu témat nepoznám, kdo je ten hodný, že byl dokonce pochválen v sekci Komentáře.

Je mi jasné, že sebevíc kladných hodnocení nemůže zabránit, že příště může být obchod negativní, ale i to je úkolem té sekce pomoci se zorientovat.

Nechápu, co je tak rozdílného na tom současném stavu a tom mnou navrhovaném, kde by to prostě bylo jen přehlednější, jinak stejné jako teď.

V anketě jsem zohlednil jen dvě možnosti, protože kdo dá ne, tak mu nevyhovuje současná verze sekce a kdo dá ano, tak předpokládám, že mu vyhovuje a nebo by mu vyhovovala nějaká podobná, zkrátka nerušil by ji. Nic mezi nevidím důvod zavádět.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#15

Příspěvek od Habl »

Martine, vidím to též na soukromou korespondenci jak pro prodej, tak koupi a mám i jakýsi přehled o poptávce a nabídce přes AF např. prodejné/neprodejné...

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Odpovědět