téma dnešní pozorování

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

téma dnešní pozorování

#1

Příspěvek od kulhous »

Napadlo mě, že bych v sekcii pozorování - ostatní (nebo třeba úplně jinde) docela rád viděl téma "dnešní pozorování". Fungovalo by to trochu jinak než normální témata - každej novej den by se ukládal na novou stránku a pak by člověk, kterej něco zajímavýho vidělnebo pozoroval, mohl napsal sem přízpěvek a třebaporovnávat s ostatníma. Nebo by mohl napsat na co se chystá, co je ten den dobře vidět a tak... Myslím, že by z toho mohlo bejt docela zajímavý bezprostřední téma, kde se může člověk podělit o přímé zážitky. Pravda, mělo by to trošku (trošku víc) tlachací charakter, ale pokud bych se třeba chystal něco někerej den pozorovat, tak bych se určitě tam stavil. Nebo naopak až bych se vrátil, tak bych mohl sdělit zážitky a tak...

Napiště mi prosím, proč je to špatnej nápad:)! Nedej bůh, je-li to dobrej nápad, tak by to mohlo bejt shodamem naprogramováno a založeno...

Každopádně díky!
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

téma dnešní pozorování

#2

Příspěvek od vla »

kulhous napsal: Napadlo mě, že bych v sekcii pozorování - ostatní (nebo třeba úplně jinde) docela rád viděl téma "dnešní pozorování". Fungovalo by to trochu jinak než normální témata - každej novej den by se ukládal na novou stránku a pak by člověk, kterej něco zajímavýho vidělnebo pozoroval, mohl napsal sem přízpěvek a třebaporovnávat s ostatníma. Nebo by mohl napsat na co se chystá, co je ten den dobře vidět a tak... Myslím, že by z toho mohlo bejt docela zajímavý bezprostřední téma, kde se může člověk podělit o přímé zážitky. Pravda, mělo by to trošku (trošku víc) tlachací charakter, ale pokud bych se třeba chystal něco někerej den pozorovat, tak bych se určitě tam stavil. Nebo naopak až bych se vrátil, tak bych mohl sdělit zážitky a tak...

Napiště mi prosím, proč je to špatnej nápad:)! Nedej bůh, je-li to dobrej nápad, tak by to mohlo bejt shodamem naprogramováno a založeno...

Každopádně díky!Má to jedinou slabinu, která je velkým problémem tohoto fora, prakticky nikdo a to je podle mnohých dotazů evidentní, nečte starší příspěvky.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

téma dnešní pozorování

#3

Příspěvek od QQ »

Ja dost casto procitam starsi prispevky a funkci hledat pouzivam rovnez casto. Ten napad s tematem pozorovani (byt v nejake uprave) se mi zda docela dobry. Takovy hromadny webovy pozorovaci denicek. Snadno by clovek zjistil treba jak vypada M(neco) kuprikladu v 20 Newtonu, nebo ze v triedru uz je objekt nepozorovatelny atd. atd. Myslim, ze i pro zacinajici by to bylo docela dobre. Pochopitelne by zalezelo na tom jak by to bylo udelane. Nejlepe asi trideno po objektech.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

téma dnešní pozorování

#4

Příspěvek od MaG »

To je dle mého názoru dobrý nápad. Minimálně proto, že se přeci občas vracíme ke svým starším pozorováním a tudíž alespoň někteří by využili i starší "databázi" toho co se dělo. Někdy je to hezké si i jenom zavzpomínat :-)

Zkusím ještě navrhnout, aby bylo toto téma stále viditelné nahoře.

Mně se to zamlouvá, uvidíme..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Andy

téma dnešní pozorování

#5

Příspěvek od Andy »

MaG napsal: To je dle mého názoru dobrý nápad. Minimálně proto, že se přeci občas vracíme ke svým starším pozorováním a tudíž alespoň někteří by využili i starší "databázi" toho co se dělo. Někdy je to hezké si i jenom zavzpomínat :-)
Zkusím ještě navrhnout, aby bylo toto téma stále viditelné nahoře.
Mně se to zamlouvá, uvidíme..Už to tady myslím jednou zaznělo, ale na povídání by tady nebyl špatný chat. Ulehčilo by se astroforu a existují i varianty, kde se dají příspěvky na chatu číst jako archiv. Pokud má někdo důležitý dotaz může to napsat do fora. Pro pozorování by si mohl každý založit pozorovací deník v nějaké spec. sekci a může se všem pochlubit vlastními výsledky.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

téma dnešní pozorování

#6

Příspěvek od shodam »

kulhous napsal: Napadlo mě, že bych v sekcii pozorování - ostatní (nebo třeba úplně jinde) docela rád viděl téma "dnešní pozorování". Fungovalo by to trochu jinak než normální témata - každej novej den by se ukládal na novou stránku a pak by člověk, kterej něco zajímavýho vidělnebo pozoroval, mohl napsal sem přízpěvek a třebaporovnávat s ostatníma. Nebo by mohl napsat na co se chystá, co je ten den dobře vidět a tak... Myslím, že by z toho mohlo bejt docela zajímavý bezprostřední téma, kde se může člověk podělit o přímé zážitky. Pravda, mělo by to trošku (trošku víc) tlachací charakter, ale pokud bych se třeba chystal něco někerej den pozorovat, tak bych se určitě tam stavil. Nebo naopak až bych se vrátil, tak bych mohl sdělit zážitky a tak...

Napiště mi prosím, proč je to špatnej nápad:)! Nedej bůh, je-li to dobrej nápad, tak by to mohlo bejt shodamem naprogramováno a založeno...

Každopádně díky!
No já myslím, že celá sekce pozorování má víceméně "tlachací charakter" ;)...jsou to naše pozorování, zážitky, tipy, rady, atd. On to vlastně je jeden velký společný pozorovací deník, ne ? Možná by tak stačilo být jen trošku konkrétnější v názvech témat. Tak, aby bylo hned jasné, o co jde a mohli si to číst jen ti, které to zajímá.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

téma dnešní pozorování

#7

Příspěvek od MilAN »

Andy napsal:
Už to tady myslím jednou zaznělo, ale na povídání by tady nebyl špatný chat. Ulehčilo by se astroforu a existují i varianty, kde se dají příspěvky na chatu číst jako archiv. Pokud má někdo důležitý dotaz může to napsat do fora. To bych viděl jako velmi přínosné řešení - poměrně kompaktní fórum,kde by bylo možno udržet myšlenky a přehlednost a ostatní ve formě chatu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

téma dnešní pozorování

#8

Příspěvek od kulhous »

Tak jednou v životě taky dobrej nápad 8) ;D :rotflmao:...

Ne vážně, třeba by to mohlo bejt fajn. Docela jsem nad tím uvažoval. Ani bych se možná nevyhejbal jak možnosti si "zachatovat" ve smyslu "právě jsem se vrátil z pozorování a viděl jsem to a to" - "fakt? to ti závidim, unás je zataženo" atd. Ale taky bych byl pro vyloženě "deníkovou" verzi, která by měla troch "formu" - kdy, kde, s čím a co jsem viděl + osobní emoce a popřípadě fotka atp. Může to bejt zajímavý, poutavý a třeba i poučný. Vzpomínám si, jak jsem našel s Lidlskopem činku a to bylo radosti:)! Nebo v neděli, když jsem poprvé viděl Cassiniho dělení týmž dalekohledem. No já myslim, že každej má nějaký zážitky, se kterjma by se chtěl podělit...

To vla: Myslím si, že třeba astrotechnika, kosmonautika, astrosetkání časem zastarávají vcelku rychle, jelikož se objevují stále nové a nové věci, obzvlášť v dnešní době, kdy se astronomie stává čím dál tím častějším koníčkem(možná ne, hádám...). Trochu méně zastarává astrofoto a třeba i pozorování, takže předpokládám, že bude častější ohlížení do minulosti, ale je to pouze můj odhad...

Takže já jsem pro "deník-fórum" a "deník-chat". Třeba jen na pokusnou dobu...

No a teď si vemte, že budete mít seznam dnů, u každýho počet přízpěvků a počet přečtení. Člověk si pak rychle všimne, kdy byli české a slovenské luhy a háje posety ponocujícími astronomy a vybere si nějaký takový den a může se kochat tím, jak je astronomie krásná. Pravda - pouze zprostředkovaně, ale ani od pana Interneta nemůžeme chtít de facto víc.

To Shodam: Máš pravdu, ale přijde mi to subjektivně v tuhle chvíli pěknej chaos:-/... Spíš než "společný deník" bych to nazval "valná hromada":).

Pro chat je asi i důležitá návštěvnost - v "místnosti" bych viděl ideální počet 5-15 lidí. A nevím, jak moc je to realný udržet.
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

téma dnešní pozorování

#9

Příspěvek od shodam »

to kulhous: rozumím tomu správně tak, že máš na mysli téma s názvem např. "pozorování 26.1.05", kde bude 1 příspěvek = 1 pozorování bez možnosti diskuze ?? jestli ano, tak to by asi potom chtělo nějakou jasně formulovanou anketu, jestli budou návštěvníci fora ochotni tímhle způsobem přispívat.
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

téma dnešní pozorování

#10

Příspěvek od kulhous »

To Shodam: No trošku jinak. Spíš jsem myslel tu diskuzi s názvem "26.1.2004" a každej příspěvek by bylo jedno pozorování popřípadě reakce na něj ("viděl jsme taky", "stín Io bude přecházet - chystáte se taky?" atp...). Ta forma diskuze je docela podstatná, podle mě. No nevim, každopádně přesnou formulaci a anketu to bude asi chtít.
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
Odpovědět