lepsia pristupnost sukromnych sprav

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#1

Příspěvek od viktormt »

zdravim, nedalo by sa nejak notifikovat prijatie novej sukromnej spravy? dnes som asi 15 sekund ocami hladal, kde tie sukromne spravy su. a 15 sekund je celkom dost.
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#2

Příspěvek od Lukina »

15 vterin na to, se neco naucit je myslim dostatecne rychla doba. V zivote jsou (bohuzel) veci, ktere ti budou trvat dele. Ted uz pujdes na jistoru. Nesmis byt tak na vse hrrr. Viz. kosmicky balonek.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#3

Příspěvek od viktormt »

15 vterin na to, se neco naucit je myslim dostatecne rychla doba. V zivote jsou (bohuzel) veci, ktere ti budou trvat dele. Ted uz pujdes na jistoru. Nesmis byt tak na vse hrrr. Viz. kosmicky balonek.
no ja vychadzam z uzivatelskeho pouzivania stranok. navstevnik stranky stranku necita, ale prehliada, hlada ocami bod, od ktoreho sa moze zachytit.. napriklad keby na tuto stranku prisiel niekto prvy krat, trvalo by mu kym by nasiel sukromne spravy..
neni to o tom ze hrr..

viz:
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... ne-vydani/

http://interval.cz/clanky/web-design-ne ... premyslet/

co sa tyka meteo balona, planujem to na leto 2011, cize logicky to je kolko? minimalne 6 mesiacov? hrr je zhruba 2 dni. 6 mesiacov nie je hrr.. poprosim admina, nech nejakym sposobom blokuje uzivatelov s chybami v logickom mysleni, pretoze na to, co pisu takyto ludia sa chytaju dalsi ludia a vznikaju nezmysli. a ako vidno, tento clovek len rype.. diky
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#4

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

No prave - nenutte nekoho premyslet a podle toho to v dnesni dobe bohuzel vypada, kdy kazdy chce vsechno instantni, na podnose :(

Ja jsem asi jinej, ale me aktivity, kde nezapojuju mozek nejak nelakaji...
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#5

Příspěvek od viktormt »

no neviem, bol to len navrh z uzivatelskeho hladiska. mohlo by mi napr vyskocit male upozornenie na novu spravu, lebo uzivatelom sa dost stava, ze na to skratka zabudnu a nevsimnu si novu spravu.
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#6

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

To jo, ale zase to chodi na mail i s textem vlastni zpravy ;)
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#7

Příspěvek od Karell »

Já nevím, ale Viktore ty asi potřebuješ vést nesmyslné diskuse. První, co na této stránce vidím, je upozornění na to, jestli mám nebo nemám novou zprávu. Je to to první nahoře. Jak víc to chceš udělat, abys o tom nemusel přemýšlet?
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#8

Příspěvek od viktormt »

To jo, ale zase to chodi na mail i s textem vlastni zpravy ;)
aha, uz som to aj nasiel v nastaveniach.. diky
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#9

Příspěvek od viktormt »

Já nevím, ale Viktore ty asi potřebuješ vést nesmyslné diskuse. První, co na této stránce vidím, je upozornění na to, jestli mám nebo nemám novou zprávu. Je to to první nahoře. Jak víc to chceš udělat, abys o tom nemusel přemýšlet?
ked sem pride novy navstevnik, ktory nepozna strukturu tejto stranky, upozornenie neuvidi..
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#10

Příspěvek od Karell »

Když sem přijde nový návštěvník, musí se nejprve zaregistrovat, jinak samozřejmě to upozornění nevidí. Jestli ho nevidí ani po registraci, znamená to jednu z následujících variant 1. něco je špatně a je potřeba se obrátit na admina 2. je slepý a potřebuje příslušný software na převod do slyšitelného jazyka 3. je úplně blbý a nepomůže mu už zhola nic
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#11

Příspěvek od Lukina »

ked sem pride novy navstevnik, ktory nepozna strukturu tejto stranky, upozornenie neuvidi..  tak holt musi venovat 15 vterin studiu. Taky neprijedes do noveho mesta a okamzite nevis presne kde jednosmerka, kde je radnice, kde hospoda, kde cil tve cesty. Pardon, odpovida clovek, kterej umi jen rejpat a admin by mel zvazit me potrestani v podobe odpojeni od fora pro moje chyby v logickem mysleni. Timto ho o to prosim.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#12

Příspěvek od viktormt »

Když sem přijde nový návštěvník, musí se nejprve zaregistrovat, jinak samozřejmě to upozornění nevidí. Jestli ho nevidí ani po registraci, znamená to jednu z následujících variant  1. něco je špatně a je potřeba se obrátit na admina 2. je slepý a potřebuje příslušný software na převod do slyšitelného jazyka 3. je úplně blbý a nepomůže mu už zhola nic
hm.. vo svete body 2 a 3 realne nefunguju.. kazdy sa hned nedokaze zorientovat a existuje mnoho uzivatelov internetu s roznymi problemami - sustredenie, dyslexia, zabudatelnost, atd. aj pre takychto ludi treba web upravit a nie im nadavat.. :)
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#13

Příspěvek od viktormt »


tak holt musi venovat 15 vterin studiu. Taky neprijedes do noveho mesta a okamzite nevis presne kde jednosmerka, kde je radnice, kde hospoda, kde cil tve cesty. Pardon, odpovida clovek, kterej umi jen rejpat a admin by mel zvazit me potrestani v podobe odpojeni od fora pro moje chyby v logickem mysleni. Timto ho o to prosim.
no.. a prave preto som mal na mysli tu notifikaciu novych sprav. v meste mas tiez nejake "notifikacie" vo forme info tabuly a pod. ked ti pride smska, tiez ta to nejak notifikuje.. je to len taky napad, ze by to mohlo byt defaultne takto nastavene pre vsetkych.
ps. pozor, neprekrucaj. ja nerypem..
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#14

Příspěvek od Lukina »

Ja zadam o posouzeni me osoby! Tak to prosim neprekrucuj.

Tve bohulibe myslenky necht jsou posouzeny. Prehlednosti neni nikdy nazbyt, vseho ale s mirou, protoze ta hranice ne/prehlednosti je dosti uzka. Praxe (i v tech mestech) je bohuzel vec toto dokazujici.

Ve svete jsou ruzni lide, ruzne postizeni, ruzne nadani. Kazdy musi ale se svym nadanim ci handicapem umet pracovat. Pouze tak muze neceho dosahnout. Takze kdyz jsem dyslektik, tak holt mi trva dele nez neco pochopim. Ja zas mam problemy s logickym myslenim, tak mi dele trva nez neco umim logicky posoudit. Takze nepremyslim 15 vterin, ale 30. Ty bys mel zase hledat 30 vterin, kdyz ti 15 nestaci, atd.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#15

Příspěvek od MaG »



hm.. vo svete body 2 a 3 realne nefunguju.. kazdy sa hned nedokaze zorientovat a existuje mnoho uzivatelov internetu s roznymi problemami - sustredenie, dyslexia, zabudatelnost, atd. aj pre takychto ludi treba web upravit a nie im nadavat.. Struktura fóra je založena na jistém standardu, který rozhodně admin nevymyslel. Jestliže je všeobecně tento standard používán i jinde ve světě, pak se osvědčil a nemá cenu ho měnit kvůli jednomu návštěvníkovi. Jestliže se příhlásím na fórum (resp. jsem stále přihlášený), tak první co nahoře vidím je pozdrav a info o počtu nových zpráv. Krom toho mi stejně chodí na mail, resp. tím pádem na mobil.

Jestli ty budeš tvrdit, že se musí weby upravit i kvůli 1-3 lidem ze sta s problémy v citaci uvedenými, pak já se zas hlásím doskupiny lidí, kterým to takto vyhovuje a jsem tvrdě proti této změně. A jak tu to čtu, je nás více, než 1-3 ze sta, tak pozor, abys tento marný boj neprohrál. Obávám se že chyba je u tebe mezi klávesnicí a židlí, nikoli v tom, jak je fórum naprogramováno.

S těmi 15 sekundami, to byl dobrý poobědový vtip. Děti běžně něco hledají na stránce i déle (myslím na nějaké jiné stránce, kde mají za úkol něco vyhledat), zatímco já to tam vidím hned. Ale narozdíl od tebe je neurážím a nechám je to v klidu vyhledat. Nemůžu přece za to, že dokážu očima prolétnout jakoukoli stránku a hned tam vidím, co potřebuju, nebo seznam souborů a pod. To je vlastnost, která se dá vytrénovat, ale možná bude i zčásti vrozená. Jenže pokud vidím, jaké s tím mají dnešní děti problémy (všechny bez výjimky), tak to znamená, že i ty bys měl být trpělivý a trénovat rychlejší orientaci na stránkách na webu a smířit se s tím, že ze začátku ti to tolik nejde. Časem to bude lepší a přestaneš zaplevelovat fórum zbytečnostmi.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět