Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#706

Příspěvek od Psion »

Že ty ho máš rád? :))))
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#707

Příspěvek od MilAN »

O tom, jak dlouho je potřeba mít přístup ke svému příspěvku a jak dlouho ho tedy je možno editovat se tu už vícekrát probíralo. Nemám nic proti tomu, mít tu možnost 2 hodiny, i když by určitě na opravu stačila 1 hodina.
Co mi ale vadí je to, že pokud upozorním na něco v předcházejícím příspěvku, dotyčný si to v příspěvku opraví, i když mezi tím už je i více dalších příspěvků. A navíc v tom někdy zasáhne i moderátor, a něco promaže.
Nebylo by možné zablokovat editaci v okamžiku, kdy se objeví pod příspěvkem další příspěvek ?
Další diskuse by se vyvíjela zcela logicky jako při běžném hovoru : autor by buď upřesnil/ opravil původní tezi,ale to už v novém příspěvku a vlákno by neztratilo logičnost a nebylo by třeba někdy složité zásahy moderátorů, pokud je mezi tím už debata rozjeta
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#708

Příspěvek od MMys »

To už jsme s Karlem jednou zkoumali. Bohužel to systém neumí.

Pokud někdo chcete v původním příspěvku něco měnit, můžu jen doporučit chybný revidovaný text škrtnout, a napsat nový. Pak je jasné jak to bylo původně a jak po novu.

V editoru je to ikonka škrtnutého A
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#709

Příspěvek od MilAN »

Pak se nedá nic dělat. Ale není vhodné, aby potom moderátoři zasahovali a mazali některé příspěvky. I když vypadají někdy zmatečně, mají v té chronologii nějakou logiku. Jakmile se to trochu promaže, už to později nedává smysl.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#710

Příspěvek od Karell »

Milane, já vím, který příspěvek máš na mysli a poté, co si Martin (Cassi) svůj příspěvek upravil ten tvůj už byl nadbytečný. Asi i tobě bylo jasné, že se jen upsal. Já podobná upozornění píšu do soukromých zpráv. Dík za pochopení.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#711

Příspěvek od MilAN »

Karle, promiň, ale není to zdaleka poprvé.
A vůbec nevím, proč bys měl rozhodovat o tom, které příspěvky kde jsou zbytečné a podobně. Zbytečných tu jsou desítky nesmyslných vláken a stovky chatovacích příspěvků. Jen si nejsem jistý, jestli mazání je ta správná metoda moderování. Zbytečných /nadbytečných příspěvků tu je odhadem tak 1/3
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#712

Příspěvek od Karell »

Promiň Milane, mohl bys napsat, co konkrétního přinášel tvůj příspěvek do diskuse?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#713

Příspěvek od MilAN »

Ty to samozřejmě víš. Nevím, proč se shazuješ tímhle příspěvkem.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#714

Příspěvek od Karell »

Já to věděl hned, jakmile si Martin opravil svůj překlep, začínám mít ale obavy, jestli to víš i ty.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#715

Příspěvek od MilAN »

Ano Karle, děkuji ti, že jsi smazal můj příspěvek.
Ten tam byl k tomu, aby Martin upřesnil, co myslí tím svým sdělením- protože ta formulace nedávala smysl. Ale stále byla možná 2 řešení.- proto ta moje otázka.
Opravdu by se něco změnilo, kdybych příspěvek nenapsal ? Byl zbytečný ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#716

Příspěvek od Karell »

Ta formulace nedávala smysl, protože se Martin prostě upsal. To se stává každému. Ty jsi ho na to upozornil v dalším příspěvku, který po opravě toho původního jeho autorem ztratil svůj význam. Nic víc, nic míň. Nebylo třeba nic upřesňovat, ty víš, stejně jako třeba já, že žádný pohon k tomu prckovi neexistuje. To je už vše, co k této zbytečné diskusi dodávám.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#717

Příspěvek od MilAN »

Zřejmě jen ty víš, proč jsi ji začal , po mém faktickém příspěvku.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#718

Příspěvek od Karell »

Myslel jsem, že bude jednoduché ti vysvětlit, proč jsem ten příspěvek smazal. No, mýlil jsem se.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#719

Příspěvek od MilAN »

No , o tom příspěvku jsi začal psát ale ty . A protože se to stalo už vícekrát, proto jsem psal obecný příspěvek s žádostí, zdali se to nedá nějak jinak zabezpečit. Nevím, kdo všechno moderuje, nevím kdo maže a pod., ale hlavně nevím, proč je to nutné
---------.
P.S. : tušil jsem, že v příspěvku je překlep, ale nebudu tvrdit, že někde neexistuje řešení. Za neomylného se nepokládám, proto jsem nic nekonstatoval, jen se ptal.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#720

Příspěvek od MaG »

Kdysi v začátcích fóra jsme uživatele oslovovali a žádali o nápravu. Taky se přímo do zpráv vkládal text, že zpráva byla upravena a proč. Mám pomalu pocit, že bychom se k této praxi měli zkusit trochu vrátit. Alespoň u členů fóra, kteří tu jsou déle a jistým způsobem bychom si jich měli vážit. Chápu, že nemáme čas takto psát SZ všem těm, kde jak Milan píše, z 1/3 píší zavádějící příspěvky, ať už vědomě, nebo ne. Žádám vás, zda bychom to tímto nemohli uzavřít. Mě to vůči Milanovi mrzí a ať už napsal sebezbytečnější věc, mělo se to s ním vykomunikovat, jistě by to naprvil sám, nebo tu nápravu mohl schválit. Bohužel jsem to přes den nemohl sledovat, měl jsem důležitou práci v Praze.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět