Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Obecně k moderátorům

#766

Příspěvek od Bill »

Do téhle rubriky jsem teda ještě nepsal, ale všechno je jednou poprvé. Hades byl kontroverzní už jenom jako obyčejný člen AF. Měl tendenci dělat z lidi blbce i když dané problematice úplně do hloubky nerozuměl. Byl to jediný člověk na AF, který mě dokázal totálně vytočit. Prostě jeho ego a neodolatelná touha přesvědčovat lidi o své jediné pravdě je nekonečná.
A udělat z někoho takového moderátora AF nebyl úplně šťastný nápad...
K této práci je zapotřebí pokora a úcta k ostatním členům i myšlenkám.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2189
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Obecně k moderátorům

#767

Příspěvek od astar »

Bill , tak takovejch je tedy víc a jen oni musejí mít pravdu :cry: :cry: . Ale jak píše Martin, spory sem nepatří. Každý si musí rozmyslet než něco napíše a pokud napíše že porušeje pravidla, tak to je hodně na hraně. Já jsem chtěl již mnohokrát reagovat, ale pak jsem si to rozmyslel, že mi to za to nestojí.
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Obecně k moderátorům

#768

Příspěvek od Bill »

No já si myslím, že zásahu by mělo být raději méně a jenom tehdy, když to něčemu opravdu škodí. Se striktním dodržováním pravidel by zmizelo 3/4 příspěvků a někteří autoři s "vytříbeným slovníkem" by přišli o 100% příspěvků - a to by bylo hodně škoda.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2255
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#769

Příspěvek od peta62 »

MMys píše:Pokud bychom měli být striktní, tak v bazaru je to umístěné fakt blbě, to je pravda, protože o tom tam vlastně ani podle pravidel nelze vést diskuzi :-)
No nic, teď už to nezměníme. Rozhodně bych to nezakazoval. Jen bych to možná opravdu šoupnul do jiné sekce než bazar.
......
To je cele napsano moudre a s nadhledem, ale myslite ze k teto veci bylo potreba nejake diskuse ? Myslim tu zda je to komerce nebo ne. Pokud by se lide hlasili a diskutovali o podminkach, at uz technickych nebo financnich, tak by to pravidla myslim neporusovalo.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#770

Příspěvek od MaG »

Rád bych řekl, že problém jsme si vysvětlili i interně mezi moderátory a MMys to myslím jasně shrnul. Každé fórum má nějaké moderátory a někde to je striktnější, viz to, jak někdy tady mažeme příspěvky aniž by přišlo nejdřív vysvětlování, nebo napomenutí a jinde se zase nemaže prakticky nic, ale pak po upozorněních přijde striktně trest (ban na nějakou dobu nebo napořád). buďme tolerantní obě strany a nedělejme rozbroje. Je nás dost málo na to, abychom jitřili emoce.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#771

Příspěvek od MilAN »

Bill píše:No já si myslím, že zásahu by mělo být raději méně a jenom tehdy, když to něčemu opravdu škodí.
Naprostý souhlas.
Troch vtipu i nadhledu může jen zlepšit atmosféru, i když třeba striktně nezapadá do vlákna
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Obecně k moderátorům

#772

Příspěvek od FunTomas »

Bill píše:...Se striktním dodržováním pravidel by zmizelo 3/4 příspěvků a někteří autoři s "vytříbeným slovníkem" by přišli o 100% příspěvků...
Viem asi kam mieriš, ale s týmto nesúhlasím. Pokiaľ viem, tak nie som jediný, len to nezaznieva verejne. Neviem o čo by som prišiel, keby som si neprečítal príspevok s vybranými slovami na k, p a podobne. Možno si to starí harcovníci neuvedomujú, ale toto tu čítajú aj deti. Poznám pár takýchto juniorov (už sú odrastení) a som sklamaný, keď sa dostanú k slovníku tupého námorníka v komunite múdrych, vzdelaných a inteligentných ľudí.

A keby zmizla spomenutá 3/4 príspevkov? Ľahšie by sa hľadalo vo zvyšku. :-)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
MiX

Re: Obecně k moderátorům

#773

Příspěvek od MiX »

Mag: Zvýšená tolerance ze strany moderátorů by měla být doprovázená sebedisciplinou členů. Pokud ta u jisté části členů chybí, jsou jakékoliv výzvy moderátorů zbytečné.
Stanovisko moderátorů respektuji, ale nejsem rád.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4146
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#774

Příspěvek od biker.fm »

MMys píše:Pokud bychom měli být striktní, tak v bazaru je to umístěné fakt blbě, to je pravda, protože o tom tam vlastně ani podle pravidel nelze vést diskuzi :-)
No nic, teď už to nezměníme. Rozhodně bych to nezakazoval. Jen bych to možná opravdu šoupnul do jiné sekce než bazar.
Tak se nam tady rozjela diskuze ... Mel bych navrh, co kdyby se zalozilo nove tema (mame Astrobazar -> Prodam/Koupim/Komentare) a tak pridat "Hromadna akce" (nebo jak to lepe pojmenovat). Sem by se mohly smerovat vsechny nevydelecne akce pro vice zajemcu soucasne jako je hromadny nakup/vyroba a ja nevim co jeste by sem mohlo zapadnout. Tim by se predeslo dohadum jestli je to ve spravnem vlakne, mazani prispevku, ruzne argumentace a pod. A byla by povolena i diskuze (u Prodam neni a je to tak i spravne).
Naposledy upravil(a) biker.fm dne 20. 08. 2021, 13:59, celkem upraveno 1 x.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Míra Pech
Příspěvky: 172
Registrován: 06. 01. 2015, 15:35
Bydliště: Starý Plzenec
Věk: 56

Re: Obecně k moderátorům

#775

Příspěvek od Míra Pech »

Do sekce Bazar bych to netahal. Za mě to spíš patří do Astrotechnika\Ostatní.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#776

Příspěvek od Karell »

Problémy z jiných diskusních fór si řešte prostřednictvím soukromých zpráv. Tady to nemá co dělat.
Castor 98

Re: Obecně k moderátorům

#777

Příspěvek od Castor 98 »

Kvůli moderátorům jsem se rozhodl, že Astro fórum nadobro opouštím. Některým z nich totiž jejich důležitost stoupla do hlavy a člověk tu pak pomalu ani nemůže zakládat témata. Neřeším mezilidské vztahy, řeším astronomii. Mám ale takový pocit, že někteří lidé to tu mají jinak. Na Astro fóru jsem od roku 2013 a mám určitý systém v zakládání témat o kometách. Tento systém během let takřka neměním. Dřív to skoro nikomu nevadilo, ale v posledních letech, co jsem se stal členem SMPH, je tomu najednou jinak. Cítím tu jakousi skrytou averzi vůči SMPH a to není dobré. Když tu byla o tématech týkajících se komet určitá rozepře v loňském roce, napsalo mi soukromou zprávu asi 10 členů Astro fóra, a to nezávisle na sobě, jen proto, aby mě podpořili. Ovšem boj s moderátory je jako boj s větrnými mlýny. Člověk nezmůže nic. Jejich požadavky bych chápal, kdybych nějak spamoval, ale to se neděje. Sami můžete vidět, kolik tu mám příspěvků za těch zhruba 8 let. To, že založím někdy více témat o kometách v jednu chvíli, je způsobené tím, že jasné komety nejsou viditelné pořád, někdy není na obloze žádná a jindy jich je naopak více. Ovšem poslední dobou mi moderátoři a jejich přisluhovači takřka v jednom kuse nadávají, a to téměř v jakémkoliv tématu, které založím. Rozhodl jsem se tedy, že v takto nepřátelském prostředí nebudu dále pokračovat. Napsal jsem MMysovi, ať mi tu zruší účet, mé rozhodnutí je tentokrát definitivní. Kdysi dávno tu byl celkem dobrý kolektiv, ale poslední dobou se to zkazilo. Pročítal jsem si různé stížnosti na moderátory a vidím, že v tom nejsem sám. Zkrátka a dobře, tady už být nechci. Mějte se hezky a jsem rád za každého člověka, který mě v tomto předem prohraném boji podpořil.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#778

Příspěvek od dvader »

Tvé rozhodnutí mne mrzí, protože to z mé strany rozhodně nebylo osobní!

Nevím, co je nepochopitelného na tom, abys nejdříve napsal do vlákna Slabé komety „hej hola, tady je nová perspektivní kometa, která má teď sice 14 mag, ale má dobrou prognózu na zjasnění“. Uživatelé AF, kteří komety pozorují/fotí jsou zvyklí toto vlákno číst a rozhodně si toho všimnou!
V okamžiku, kdy kometa zjasní a začne více pozorování menšími dalekohledy, tak samovolně to samostatné vlákno vznikne. Takto to tu bylo mnohokrát v minulosti a určitě by to zafungovalo i v tomto případě...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Castor 98

Re: Obecně k moderátorům

#779

Příspěvek od Castor 98 »

Já vím, že to není osobní, to mě ani nikdy nenapadlo. Jde mi spíš o systém a princip. Obecně mi přijde, že tu není úplně přátelská atmosféra, jezdím na srazy SMPH a máme i s dalšími lidmi skupinový chat (primárně) o astronomii na Facebooku, takže já se můžu angažovat i jinde. Chápu, jak je to myšleno, ale tím, že založím téma třeba 3 měsíce dopředu, na to chci upozornit i širší veřejnost. V SMPH víme, že pozorovatelů komet je málo a v tomto případě platí (ohledně založení tématu) čím dříve, tím lépe. Tady jsou ale holt jiná pravidla a já se s tím musím smířit, komety tedy budu propagovat jinak a hlavně jinde.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#780

Příspěvek od dvader »

Chápu, máme každý trochu jiný pohled...

Já myslím, že pozorovatelů komet je mezi amatérskými astronomy hodně - je to pěkný úkaz, něco jiného, než se běžně pozoruje a tak je to lákavé. Jenže to se musí ty komety vyskytovat... Tedy něco, co je dostatečně jasné, aby to bylo vidět menšími přístroji, a něco, co má ohon, aby to bylo zajímavé.
Mlhavá kulička s mag 12 to fakt ale není... to tady zajímá skutečně jen pár nadšenců.

A když se nějaká jasnější a zajímavá kometa objeví, tak se to tu rozkřikne dost rychle. Objeví se fotky a lidi začnou popisovat pozorování.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět