Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3407
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#751

Příspěvek od hades »

Ano, tématem je, že mažu příspěvky, které porušují pravidla. MilAn citoval sám sebe (o pár příspěvků výše), a v té citaci je přímo napsané, že si je vědom, že porušuje pravidla. Tak jsem jeho příspěvek smazal. Nevidím v tom problém.
A když už peta62 zmínil ten prodej dvou okulárů a Psionovo varování: tam jsem opět mazal příspěvky mimo téma, ale až v okamžiku, kdy se jiný člen fóra za prodávajícího zaručil. Zkuste si představit, že si zde v dobré víře založíte účet za účelem prodeje nějakého vybavení a hned první reakce na váš inzerát bude něco takového, co napsal Psion - nepřímo vás označí za podvodníka. Já teda nevím jak druzí, ale já už bych se tu neukázal.
A jak už bylo mnohokrát napsáno jinými moderátory a administrátory: neneseme zodpovědnost za obchody v sekci Bazar. Když už tam někdo náhodou někomu naletí, je to jenom mezi ním a prodejcem, moderátoři ani administrátoři do toho nebudou a ani nemůžou zasahovat. Jediné, co můžeme udělat, je udělit ban. To ale nezabrání založení nového uživatelského účtu tou samou fyzickou osobou.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2250
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#752

Příspěvek od peta62 »

g : tomu rozumim, ale pokud smazany sam jiz v prispevku uvede, ze porusuje pravidla jak se muze divit smazani ? Teoreticky by se mely mazat veskere prispevky porusujici pravidla.
hades : omlouvam se, o te zaruce jsem nevedel, v tom pripade stoprocentne souhlasim se smazanim i popisem moznych pocitu autora a tu poznamku beru zpet.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4505
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#753

Příspěvek od dvader »

Potvrzuji, že se mě Hades před zveřejněním ptal a já mu potvrdil, že v tom nevidím nic závadného.
Přesně, jak už tu někdo napsal, se jedná o posdílení nákladů a z textu inzerátu vyplývá, že z toho nebude mít Hades žádný zisk…

Něco jiného by bylo, kdyby napsal, že zařídí hromadný nákup a koncová cena pro jednotlivce bude ta a ta - pak by se nedalo ověřit, zda-li to nebude se ziskem. A navíc už by to byla zprostředkovatelská služba.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#754

Příspěvek od MilAN »

hades píše:Ano, tématem je, že mažu příspěvky, které porušují pravidla. MilAn citoval sám sebe (o pár příspěvků výše), a v té citaci je přímo napsané, že si je vědom, že porušuje pravidla. Tak jsem jeho příspěvek smazal. Nevidím v tom problém.
.
A mohl bys tedy napsat, co konkrétně porušuji ?
1/příspěvek se netýká prodeje. Takže v tom není rozpor- nezasahuji do prodeje a není důvod, proč bych se nemohl vyjádřit a není důvod ke smazání
2/příspěvek psal hades. S ním mohu samozřejmě nesouhlasit a nic tím neporušuji. Opět žádný důvod ke smazání.
Takže je to jen tvoje svévole a tvoje ego, předvést se , když si někdo dovolí s tebou jako osobou v daném tématu nesouhlasit
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3407
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#755

Příspěvek od hades »

MilAne, podívej se ještě na pravidlo 7. Taky ho dost často porušuješ, například v tvém posledním příspěvku zde. A nakonec taky pravidlo 11 by tě mohlo zajímat.
Tímto celou debatu ze své strany končím, nikam to nevede. Tvé slovíčkaření mě unavuje.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2250
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#756

Příspěvek od peta62 »

MilAN píše:...
A mohl bys tedy napsat, co konkrétně porušuji ?
1/příspěvek se netýká prodeje. Takže v tom není rozpor- nezasahuji do prodeje a není důvod, proč bych se nemohl vyjádřit a není důvod ke smazání
.....
Tady se jasne pise :
2) K inzerátu jsou povolené pouze doplňující otázky týkající se konkrétně prodávané či kupované věci. Veškerá další diskuze (která by se eventuálně mohla rozvinout) se laskavě přesune do sekce Astro-technika.

Zajimave je, ze pri psani toho prispevku jste sam uvedl, ze porusuje pravidla, ted se hadate ze ne. :roll:
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#757

Příspěvek od MilAN »

hades píše: Tímto celou debatu ze své strany končím, nikam to nevede. Tvé slovíčkaření mě unavuje.
To je dobře, protože od tebe se stejně nedozvím, proč jsi ten konkrétní příspěvek smazal. Možná by stálo za uvážení, jestli pokračovat v moderování AF, když o té astronomii moc nevíš.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2250
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#758

Příspěvek od peta62 »

MilAN píše:
hades píše: ... když o té astronomii moc nevíš.
Urazkami nejen clovek odhaluje sve charakterove vady, ale navic to odporuje slusnemu chovani, viz, bod 7. A za mne netusim, co se od hada chcete dozvedet otazkami proc smazal, kdyz jste sam napsal ze prispevek porusuje pravidla. :roll:
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11571
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#759

Příspěvek od Psion »

hades píše: A když už peta62 zmínil ten prodej dvou okulárů a Psionovo varování: tam jsem opět mazal příspěvky mimo téma, ale až v okamžiku, kdy se jiný člen fóra za prodávajícího zaručil. Zkuste si představit, že si zde v dobré víře založíte účet za účelem prodeje nějakého vybavení a hned první reakce na váš inzerát bude něco takového, co napsal Psion - nepřímo vás označí za podvodníka.
Já jsem napsal následovné (viz níže) a nevidím v tom označení někoho za podvodníka, pouze upozornění na možné problémy. Naše fórum samo nahrává podvodům tím, že si z astrofóra každý může dělat inzertní server. Nedávno tady byly tímto stylem dva podvodné inzeráty, které byly odhaleny díky obrázkům v inzerátu. Pokud je možné prvním příspěvkem nabízet cokoli bez obrázků, pak je to špatně. Nedávno kolega vyhodil přes 1000 EUR za dalekohled, který nikdy nedorazil, podvodníků v astro oblasti je čím dál více.

Hm první příspěvek a hned inzerát, no jsem zvědav kdo se nachytá, jako nový okulár za 177 EUR, který stojí dnes 420 EUR. Ani jsem netušil že Televue je z Japonska....
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#760

Příspěvek od MilAN »

Psion píše:
Hm první příspěvek a hned inzerát, no jsem zvědav kdo se nachytá, jako nový okulár za 177 EUR, který stojí dnes 420 EUR. Ani jsem netušil že Televue je z Japonska....
No a můj příspěvek, který musel být smazán byl :
" tyhle první okuláry se vyráběly v Japonsku, na Taiwanu a některé i v USA"

Postě "jasný důvod ke smazání " za příspěvek porušující pravidla. (???) Místo toho, aby se kdokoliv, kdo to neví, dozvěděl tuto informaci, tak ji radši smažeme.
Naposledy upravil(a) MilAN dne 18. 08. 2021, 22:31, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#761

Příspěvek od MMys »

Ad Hades - kamery: No Milane, já ti nevím. Když jsem tady hromadně dával vyrábět plošné spoje na vyhřívací destičky, nebo vodním paprskem vyřezávat masivnější držáky sekundárů, nebo klínky pro vylepšení ustavování EQ6-ky, aby se neohýbal ten šroub, tak to byla akce podobného charakteru. Ozvali se zájemci, zaplatili mi náklady, já to hromadně nechal udělat a rozeslal. Zisk prakticky nula, ztracený čas ani nepočítám. A nikdo proti tomu neprotestoval, spíš si myslím, že to dost lidem pomohlo pořešit jejich problém. Tak nějak nevím , proč by tohle nešlo s kamerami. Pokud to Hades nebude prodávat dál se ziskem, nic špatného na tom nevidím.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#762

Příspěvek od MilAN »

Jasně, Martine , tomu rozumím. Jen jsem napsal svůj názor. Může být posouzen jako ANO/NE- proto jsme na AF a máme zatím možnost svůj názor napsat. Ale pokud mi ho někdo bezdůvodně smaže, vždy se ohradím a to důrazně. A nebudu si při tom brát servítky. To není o tom, že polemizuji s rozhodnutím jednoho moderátora ( což podle pravidel nesmím) , je to o tom, že to porušuje ideu AF na výměnu a střet názorů a dělá to moderátor.. A to mi bytostně vadí. Až ho někam pošlu, ať to smaže a dá mi třeba ban. Ale tady jde jen o jeho ego, svým příspěvkem jsem neporušil nic z pravidel, takže smazání považuji za čistou svévoli.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2250
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#763

Příspěvek od peta62 »

Svuj nazor byste v souladu s pravidly mohl psat, pokud by to hades byval dal do "Tip na vyhodny nakup.", ale ne v Bazaru ( z pravidel - 2) K inzerátu jsou povolené pouze doplňující otázky týkající se konkrétně prodávané či kupované věci. Veškerá další diskuze (která by se eventuálně mohla rozvinout) se laskavě přesune do sekce Astro-technika. ), kam to patri protoze to bude, i kdyz bez zisku, prodavat. Ale vy jste sam hned v prispevku samotnem napsal, ze porusujete pravidla. Vedel jste to tehdy a vite to i ted, jen ted chcete kalit vodu a vyvolavat rozbroje. A jak uz jsem psal, to je o povaze ne o znalostech. Proto je pro kterekoli forum vzdy lepsi admin, ktery je rozumny a komunikativni i kdyz treba s mirne mensimi znalostmi ci zkusenostmi, nez neustaly hadavy potizista.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
MiX

Re: Obecně k moderátorům

#764

Příspěvek od MiX »

MilAN píše:A samozřejmě vím, že tímhle příspěvkem porušuji pravidla, protože :
MilAN píše:A mohl bys tedy napsat, co konkrétně porušuji ?
MilAN píše:Ale tady jde jen o jeho ego, svým příspěvkem jsem neporušil nic z pravidel
MilAN píše:Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřili i ostatní moderároři i členové
:shock:
V mazání příspěvků porušujících pravidla bez vysvětlení nevidím problém a ego moderátora s tím nemá nic společného.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#765

Příspěvek od MMys »

Pokud bychom měli být striktní, tak v bazaru je to umístěné fakt blbě, to je pravda, protože o tom tam vlastně ani podle pravidel nelze vést diskuzi :-)
No nic, teď už to nezměníme. Rozhodně bych to nezakazoval. Jen bych to možná opravdu šoupnul do jiné sekce než bazar.

Dokonalá pravidla, do kterých se vejde úplně vše, jak bychom potřebovali, se nám udělat nepodaří. Vždycky budou příspěvky, u kterých uvidíme, že jsou sice k věci, ale pravidla už formálně porušují. Osobně jsem spíš byl zastáncem přístupu, mít pravidla přísnější, a občas něco ponechat, i když to není úplně podle pravidel, než bezhlavě a striktně mazat všecko, co do pravidel už nezapadá. A na druhou stranu, určitě nemá smysl moderátory dráždit tím, že budeme schválně psát tak, aby to pak musel moderátor mazat. Možná by bylo lepší si případné osobní spory ohledně nějaké problematiky zkusit vyjasnit spíš osobně (SZ, e-mail), než v příspěvcích.

Tak na to myslete, když už píšete (uživatelé) a než mažete (moderátoři).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět