Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Obecně k moderátorům

#46

Příspěvek od Roman (Rick) »

Ako píše Karell, Cassi možno spravil unáhlené rozhodnutie, ale veď nič také hrozné zas nespravil. Chybu oľutoval, viackrát sa ospravedlnil, vlákno obnovil. AF sledujem už len zbežne, ale vždy ma zaráža, ako sa tu vždy z času načas nájde niečo, nejaká, podľa mňa hlúposť, kvôli ktorej sa tu ľudia urážajú a odchádzajú z fóra. Myslel som si, že zrovna tu to bude aspoň trochu iné ako inde a, že sme tu partia uvedomelých ľudí, ktorí nemajú záujem o takéto záležitosti a vedia riešiť veci nekonfliktným spôsobom >:(.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Obecně k moderátorům

#47

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Já sem jenom napsal, že nechci moderovat. Rozhodně bych sem nepřestal přispívat (i když bych tím leckomu udělal radost :)) a číst to tady - to by bylo skutečně malicherné. Protože sem si myslel, že Holubec zavolal shodamovi, pohrozil mu soudem, shodam se leknul a smazal to. Mezi "nižšími" moderátory neni ve zvyku si navzájem bez vysvětlení mazat příspěvky.

Pokud by byl shodamův názor takový, že tohle téma tu nemá být, tak to znamená, že by byl výrazně odlišný od mého, na poměrn zásadní věc a zřejmě by nebylo smysl, abysme si vzájemně sabotovali svoji činnost. Jako obyčejného čtenáře by mě to ale nijak neničilo.

Pak sme to s oběma probrali a ukázalo se, že je to nedorozumění. Nechtěl sem po svém vyhlášení přijít a zase hned moderovat, ale ráno na mě v mailu vykoukla zpráva o provokaci v ATC tématu a přišlo mi škoda, když o to byl takový boj, to nechat dojít zas do pekla.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Obecně k moderátorům

#48

Příspěvek od baranka »

K novému možnemu tématu " Prodejci " jednu poznámku . CHtělo by to zvláštní pravidla , zejména pro negativní situace . Například jen jedno vyjádření , jen zůčastněných ( kupující a prodejce ) , tak aby se z toho nestalo několikastránkové řešení kdo má vlastně pravdu .
Newton 114/900
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24317
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Obecně k moderátorům

#49

Příspěvek od MilAN »

Jsi přesvědčený, že se najde prodejce, kterého když někdo nazve blbcem, idiotem a debilem, bude s ním chtít slušně, nebo spíš vůbec diskutovat ?
Takové vlákno je podle mě chiméra, po tom, co už zde na AF vše proběhlo
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Obecně k moderátorům

#50

Příspěvek od baranka »

I nespokojenost se dá vyjádřit slušně a bez nadávek . Jinak v Astrobazaru již dlouho fongují Komentáře a žádných nadávek jsem si nevšiml .
Newton 114/900
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Obecně k moderátorům

#51

Příspěvek od Vabra »

Jsi přesvědčený, že  se najde prodejce, kterého  když někdo nazve blbcem, idiotem a debilem, bude  s ním chtít  slušně, nebo spíš vůbec diskutovat ?Mam pocit, ze autor podobnych vyroku udelal takovy prispevek, prave ve stresu a nastvanosti v navaznosti na velmi nestandardni jednani prodejce (urazlive spamy a telefonaty, vyhrozovanim trestnimi oznamenimi atd...). A navic jej posleze sam zrusil.

Podle meho si silne vyrazy mohl odpustit a pritom zachovat smysl sdeleni a nemusel jej vubec mazat, ale naopak zachovat jej jako vystrahu pred opravdu podivuhodnym chovanim prodejce. Jako jsme to udelali my ostatni.

Jsem pro otevrenou diskusi i na tohle ozehave tema a proto jsem privital prispevky jinych clenu fora, kteri meli naopak s ATC velmi pozitivni zkusenost.

Pokud vim, tento prodejce zadnou, natoz slusnou diskusi zde na foru nevede a jedina jeho verejne znama vyjadreni existuji ve forme tzv. blacklistu o jehoz slusnosti vyjadrovani si muze udelat kazdy obrazek sam.

Uz jen domena astroforum.cz, "napadne pripominajici" zdejsi astro-forum.cz, ktera ani zadne forum nehosti, je zajimavy vystrelek.
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24317
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Obecně k moderátorům

#52

Příspěvek od MilAN »

Myslíš, že by bylo vhodné, aby sem prodejci psali a jmenovali lidi, kteří si u nich něco objednali, nechali dovést a potom si to rozmyslili, nezaplatili...
Myslíš si, že o tom by mělo být toto fórum?
Myslíš, že fóum by mělo řešit, kdo ze dvou má pravdu ?
Myslíš, že pokud se dva mezi sebou nedohodou, může za to ten druhý ? Nevypovídá takový příspěvek také něco o mě ?
Když se mi v nějaké hospodě nelíbí, tak tam nechodím. Někdo holt má nutkavou potřebou to sdělit celému světu.On ale nechce napsat to, že se mu tam nelíbí, ale to, jak je hodpoda s hospodským blbá.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Obecně k moderátorům

#53

Příspěvek od Vabra »

Asi se tocime v kruzich a navic ve spatnem tematu.

Nemyslim si ze by forum melo byt primarne o prodejcich astrotechniky a jejich pristupu k zakaznikum a nebo obracene o nas jako o jejich zakaznicich.

Ale oba vime, ze se venuje nakupum techniky urcite vice nez je zdravo. Vzdyt temer kazdy druhy zacatecnicky dotaz zacina... poradte mi jaky dalekohled a pripadne kde jej poridit...

Ale take mi vadi pokud nekdo zverejni svoji zkusenost v otevrene diskusi a je pak za to popotahovan, prispevky mazany, temata blokovana...

Nevim proc bych si na serveru venovanem restauracni gastronomii nemohl postezovat, ze tenhle hospodsky je nejaky divny, protoze chtel zaplatit utratu jeste pred vstupem do hospody a kdyz jsem to odmitl tak na mne vylil kybl s otrubami...

Howgh,
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Obecně k moderátorům

#54

Příspěvek od LaBa »

Jsem pro otevrenou diskusi i na tohle ozehave tema a proto jsem privital prispevky jinych clenu fora, kteri meli naopak s ATC velmi pozitivni zkusenostNechcel som reagovat. ale budem. Uz som tu davnejsie pisal o pozitivnej skusenosti. Cez ATC som si kupil kameru MEADE DSI-PRO. Kupa prebiehala absolutne bez problemov...

Dovolil som si to "okomentovat" tu na fore... Tak mi prisli carovne maily (stale ich mam schovane). Verejne som sa tu ohradil, ak to bude pokracovat, tak firmu pozeniem pred sud vo veci nevyziadanej posty /spamu/. Na to ceske zakony pamataju ....

Nechajte tak. Nedrazdite tigra....
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Obecně k moderátorům

#55

Příspěvek od FunTomas »

K moderátorom len toľko... Kontrolujte prosím obsah príspevkov. Stále tu prispieva zopár drevorubačov a ich slovník mi lezie na nervy. Takže keď upratovať, tak dôkladne.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

Obecně k moderátorům

#56

Příspěvek od viktormt »

pokial v rubrike o planete JUPITER pridam video o JUPITERI a administrator to zmaze, je to divne..
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Obecně k moderátorům

#57

Příspěvek od MaG »

Ano a jsou lidé, kterým to moderátor s radostí vysvětlí.

Tak tedy - polopatě: video, které není aktuální, ale 30 let staré, patří do sekce Doporučuji odkaz, kam bylo přesunuto. Omlouvám se pouze za to, že upozornění na přesun zmizelo příliš brzo, ale jsem zvyklý mít v sekci pořádek.

Pokud vložíš vlastní aktuální video, pozorování nebo kresbu, nikdo se zlobit nebude.

Doufám, že je věc již jasná a dále ji řešit nebudu. Kdysi tu byl jistý uživatel, který neustále vykládal o planetě Nibiru v sekci pozorování a také se mi podařilo mu jednou pro vždy vysvětlit, kam to patří. Buď to také pochopíš a budeš příště toto dávat, kam to patří, nebo počítej s tímto z tvého pohledu nespravedlivým mazáním tvých příspěvků.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

Obecně k moderátorům

#58

Příspěvek od viktormt »

Aha, pardon, ja som myslel, ze je to debata vseobecne o Jupiteri. Nie je to takto lepsie, davat suviasiace veci do jedneho tema. Teraz je nieco o jupiteri v doporucujuci odkaz a nieco v sekcii Jupiter. Ale respektujem.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Obecně k moderátorům

#59

Příspěvek od MaG »

OK, díky. Není to nic proti tobě, když budeš respektovat, že se tam bavíme o pozorování Jupitera a ne o zajímavých záběrech Jupiteru, téma se jmenuje Jupiter 2010 apod. Ne Jupiter 1979 ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ccerdo
Příspěvky: 764
Registrován: 01. 10. 2007, 00:41

Obecně k moderátorům

#60

Příspěvek od ccerdo »

o si delate panove snad SRANDU ne???

kdyz jsem to vcera zahledl (zbezne), rikal jsem si, jak dloho to vlakno tady vydrzi (za tech par let co to sleduji, zacinam chapat ten hnus mezi astronomy). A koukam, ze ta nejhorsi predstava nabrala skutecny rozmer!

PANOVE jdu blejt! to je ta demoGracie? kdy jsme si sice rovni, ale nekteri rovnejsi? (tak tomu ostatne bylo vzdy).

TIMTO krokem pro me konci AF na 100% fuj hnus! stydte se, zbabelci!

P.S.: odpovidam na posledni SZ co se mi tu nakupily od posledniho prihlaseni a odhlasuji se na trvalo. Ti, kteri si moji pozornost zaslouzi na me kontakt maji, jdu zvracet!

No a teď už tomu nerozumím vůbec...???
Odpovědět