Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#676

Příspěvek od ogami »

https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... for_posts/

Nevim, jestli je todle pouzitelne na zdejsi forum, ale urcite by mi neco takoveho neprislo naprosto zcestne ;) Dokonce by melo byt i videt, kdo podekoval, takze by mel autor prispevku i prehled, komu ta informace byla uzitecna. Urcite lepsi, nez X prispevku "dekuju" za sebou (ktere bych smazal stejne jako Karell), navic se opravdu nejedna o neco jako like/dislike na facebooku.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
martin b
Příspěvky: 247
Registrován: 28. 07. 2016, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Obecně k moderátorům

#677

Příspěvek od martin b »

Tak na tom nesejde, jestli na tom tlačítku je napsáno "to se mi líbí", nebo "děkuji", jde o ten samý koncept rychlého komentáře na jedno kliknutí. Vzhledem k jednoduchosti tohoto úkonu to lidi motivuje vyjádřit díky, zatímco komentář napíše málokdo z těch vděcných a zároveň to nikde nepřekáží. Naopak to zvýrazní užitečné příspěvky, jak už tu také padlo.
Uživatelský avatar
Jožin110
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 08. 2012, 19:49
Bydliště: Beroun
Věk: 68

Re: Obecně k moderátorům

#678

Příspěvek od Jožin110 »

Do těchto debat raději nezasahuju, protože zase nejsem tak kompetentní a jsem tu chvíli. Ale když už si mě Karel "vybral" :D (jsem autorem příspěvku 45), tak se zůčastnim. Jsem ze starý školy, kdy mě máma učila, že slušnost je pozdravit a povinnost odpovědět. A tak jsem kolegovi poděkoval a byl rád že někdo odpověděl. Teprve pak jsem dorazil na tuto debatu. Můj názor je asi někde uprostřed. Slušnost je slušnost, ale na druhou stranu pokud třeba někdo má omezený přístup na net, tak si stáhne poděkování které ho nezajímá. Omlouvám se, jestli jsem udělal něco špatně. Můžu děkovat SZ :D
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#679

Příspěvek od Cztwerec »

Teď Vám nevím, jestli mám veřejně poděkovat někomu kdo mi odpoví na můj blbej dotaz. Asi tedy použiju SZ. Protože pravdu vidím taky někde uprostřed... Každopádně bych to klidně mazal a je to jen na přispěvovatelích jestli každé vlákno bude plné děkuji, nebo plácání po ramenou... jak se to vezme.
Lectorem iustus...
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Obecně k moderátorům

#680

Příspěvek od Howking »

Obecně bych to řekl tak. Lze apriori předpokládat, že každý tazatel je za odpověď vděčný a již předem děkuje. Tedy proč to psát? Na novém foru přibylo u uploadnutých dat počítadlo shlédnutí. Asi by nebyl problém zavést počítalo u každého příspěvku, nebo se mýlím? To by mohla být ta střední cesta. (kdybych byl snílek, tak po přidržení myši nad počítadlem by mohlo být vidět, kdo to viděl, ale to jen kdyby se chtělo, nutné to není)
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#681

Příspěvek od Otoron »

Zdravim,
Myslim a priklanim se k te casti spektra, ktera si mysli ze "podekovani" na toto forum patri. Jsem uplny zacatecnik a asi nemam moc pravo se k tomuto "ozehavemu" tematu vyjadrovat. Na druhou stranu bych privital moznost i verejne "oznamkovat" cloveka, ktery se prenese pres muj stupidni dotaz a nasmeruje me na spravne reseni. Je mi pres 40 a nejsem moc "fejsbokovy" typ, ale ono takove "like" tlacitko se do nasi spolecnosti uz jaksi vrylo a vsichni vi, co to znamena.
Chci rici, ze neco podobneho by se hodilo i tu, chapu ze 10x reply "dekuji" je asi moc iritujici :)

Ono zpetna vazba je vhodna pro vsechy a rekneme si tady na rovinu, ze cast zacatecnickych dotazu, je tady po zasluze "potrestana". ;) i kdyz to tak na prvni pohled nevypada. Ja sam musim trikrat zvazovat jak a co tu napisu, aby na sebe nahodou neseslal hnev bozi... :lol: :lol: :lol:
Samozrejmne to trochu prehanim a pisu to s nadsazkou.
Toto forum je pro me super, a nebyt ho, tak bych nikdy s astro nezacal.
Takze pokud mohu mluvit za sebe, rad bych "prostredek" vdecnosti na tomto foru v nejake forme ponechal. Prospeje to, jak verim, obema stranam.
Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#682

Příspěvek od Sajri »

Už dřív jsem si všiml, že se občas v některém příspěvku objeví takto zvýrazněné písmeno (většinou překlep nebo hrubka). Až teď na základě maserovy reakce v tomto vlákně jsem se dovtípil, že to dělá některý z moderátorů.

Takhle anonymně zasahovat do příspěvků uživatelů vám opravdu přijde jako adekvátní způsob, jak upozornit na něčí chybu?
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#683

Příspěvek od MMys »

Moje dílko to není, byť asi tuším, kdo to dělá :-)
Upřímně řečeno, občas se tu objeví takový snůška hrubek v jednom příspěvku, že se ani nedivím. Asi tím moderátor chce dát pisateli výzvu, aby se nad sebou trochu zamyslel, a než zmáčkne odeslat, tak si to po sobě alespoň jednou přečet. A když ne před odesláním, tak alespoň, po něm. Tam jsou ty chyby z nějakého důvodu vidět víc, a čas na opravu určitě je.

Přiznám se, že jsem už taky párkrát nevydržel, a něco opravil, většinou jen černě, takže to nebylo vidět. Ale párkrát co tu moderuju jsem už použil červený podtrh a opravu o znak vedle ;)

Jinak mi to ale jako nějak zavrženíhodný způsob upozornění na chyby nepřipadá. Asi je to lepší, než když pak někdo další píše do tématu off-topic češtinářské připomínky.

Ale pokud to fakt extrémně vadí, asi se můžeme dohodnout, že to dělat nebudeme. Zatím si nikdo nestěžoval, tohle byl první případ.

Martin
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#684

Příspěvek od Sajri »

Pokud někdo píše takovou hatmatilkou, že je problém z jeho projevu rozluštit, co chtěl říct (jsou i tací :-) ), tak tam chápu, že je občas dobré ho na to upozornit. Ale obyčejnou chybu občas uděláme každý (a zrovna v odkazovanám vlákně o nic jiného nešlo), protože jsme lidi. Komu na svém projevu záleží, ten ji po sobě opraví sám, a když nezáleží, tak je to jen jeho vizitka. Upozorňovat na ni tímto způsobem je nedůstojné nejen pro toho, kdo ji udělal, ale především pro moderátora, který ho takhle opravuje. Nepíšeme tu známkované diktáty z ČJ.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#685

Příspěvek od Karell »

Zvýrazňuji tímto způsobem jen ty nejhorší hrubky. Stovky těch obyčejných jich opravuji bez toho, další stovky ani neopravím. Stačilo by, kdyby autoři příspěvku neignorovali červená podtržítka při psaní. Asi bys nevěřil, jak hlubokou neznalostí mateřského jazyka tady oplývá velké procento členů AF. A nemáš pravdu, není to jen jejich vizitka, AF tvoříme všichni společně.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Obecně k moderátorům

#686

Příspěvek od Bill »

Já tomu rozumím - když to občas vidím, taky bych se neudržel...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#687

Příspěvek od hades »

Několik let jsem dělal moderátora na jednom technologickém fóru a nikdy by mě ani nenapadlo po někom opravovat chyby. To už bych pak neměl čas ani na moderování :D
A taky mi to připadá poněkud dehonestující
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#688

Příspěvek od Cztwerec »

Tak určitě nikdo nemusí psát vyloženě spisovně, dokonce trochu argotu je tu žádoucí. Ale pokud někdo napíše vyloženě gramatickou blbost (pokud vím snýhxsníh, obědnávkaxobjednávka, lýpxlépe apod. patří už do zlatého fondu tohoto fóra a to už nemluvím o mi, mě, mne a podobné tvary, které pravidelně špatně ohýbám i já), klidně bych to nechal veřejně jak ve škole. Mě to neuráží, naopak je to přidaná hodnota, jak se něco naučit. Proč dál mršit internetem a leností náš krásný bohatý, jazyk, že :D Berte to sportovně, mě by to neurazilo, ani jako staršího, ani jako mladšího...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#689

Příspěvek od MilAN »

Tak chyby jsou vizitkou píšícího, nikoliv fóra. A dotyčný musí asi snést i to, že mu to někdo napíše, když tu češtinu tak przní. Ale opravovat chyby po někom nebo je dokonce zvýrazňovat, to už mi přijde jako ujeté. A jako píšící bych to bral i jako ponižující.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Obecně k moderátorům

#690

Příspěvek od Bill »

Mi by to nevadilo - ale příspěvek je za hodinu zamknutý, člověk to nemůže opravit a je za debila :D
M:736 750 113
Odpovědět