Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Castor 98

Re: Obecně k moderátorům

#781

Příspěvek od Castor 98 »

S tím víceméně souhlasím, já pozoruji i vzhledem k tomu, kde bydlím a jaké mám vybavení, komety do zhruba 10 mag a to považuji i za jasné komety. I když je pravda, že 9-10 mag už není nic extra, ale tak do těch 8 mag ty komety jasné podle mě jsou i z hlediska vizuálního (samozřejmě pokud nejsou nějak extra difúzní). :)
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1469
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: Obecně k moderátorům

#782

Příspěvek od Yarkho »

Nemám na vec (t.j organizáciu príspevkov o kométach), vyhranený názor,

len by som ako náhodný okoloidúci prosím rád podotkol, že na rozdiel od diskusie merita veci - predpovede jasnosti, merania a predpokladaná poloha kométy C/2021 A1 pri priblížení k Zemi nízko nad horizontom -

sa debata pomerne rýchlo stočila, bola dlhá, a celkovo to nebolo pekné. Možno by stálo za to topic premazať a zfúzovať so "slabými kometami".
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2245
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#783

Příspěvek od peta62 »

dvader píše:....
... aby to bylo zajímavé.
Mlhavá kulička s mag 12 to fakt ale není... to tady zajímá skutečně jen pár nadšenců.
......
Obavam se, ze pri uplatneni tohoto kriteria by zde zmizelo vice temat.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#784

Příspěvek od MilAN »

peta62 píše:[
Obavam se, ze pri uplatneni tohoto kriteria by zde zmizelo vice temat.
Aby ani nemizela, ani aby to tu nebylo zapleveleno, jsou tu právě taková vlákna :
- slabé komety
- blízkozemní asteroidy
- těžké družice na pozorování
- supernovy
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
aspius
Příspěvky: 174
Registrován: 08. 06. 2020, 16:28
Věk: 44

Re: Obecně k moderátorům

#785

Příspěvek od aspius »

Je trochu škoda že vkladať informácie o slabých kométach (keď aj s určitou šancou na zosilnenie) do vlákna o slabých kométach je neprekonateľný problém.
Ale aj napriek prípadnému odchodu castora si nemyslím že sa informácie o kométach čo i len trochu vhodných na pozorovanie nedostanú cez toto fórum k nám menej znalým . Je tu dosť kvalitných ľudí ktorý sa o poznatky vždy radi podelia, za čo im patrí veľká vďaka.
AZ-EQ6, SW ED80, Canon 600D mod., ZWO asi120MM, AZ3, SW R120/600, Kowa 8x30 YF ,Omegon 2.1x42, MAK180, goto dobson
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#786

Příspěvek od MilAN »

Možná moje připomínka ke kommet.cz vyzněla nelichotivě, ale nemohu si pomoci. Ačkoliv to je specializovaný server na MPH, tak komet a informací o nich tam je pramálo. Na rozdíl od AF, kde snad není kometa, která by se tu neobjevila a jsou tu i různé pozorovatelské a fotografické aktivity. Myslím, že tady nikomu žádná zajímavá kometa ani zajímavosti o ni neuniknou objeví se vždycky v okamžiku, kdy to je aktuální.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#787

Příspěvek od MaG »

Podívejte se, dneska a zítra mám prostě hodně práce a na rozdíl od jiných prostě sednu k počítači v noci a nebo ani to ne. Tak se nehodlám zodpovídat za to, že nemám čas Castorovi vyřešit jeho problém už odpoledne, když jsem jasně napsal, že večer se na to podívám a vyřeším to. Ano, myslím si, že celý problém byvyřešilo nové téma, kam by se dávla upozornění na nové nadějné komety a když by nějaká se stala zajímavou a začala být i pozorovatelnou, tak by se jí vytvořilo vlákno (klidně by ho mohl založit i Castor, nebo kdokoliv, kdo by kometu odpozoroval a tudíž by bylo jasné, že je na čase jí vlákno zajistit). Zakládat vlákna každé kometě nad 10 mag, nadto kometě která má fakt dost málo nadějný náběh zjasňování, fakt není ideální. Tahat sem nějaké osobní averze nebo SMPH je krajně nešťastné, když zároveň dobře vycházím s lidmi kolem komet a SMPH. Jsem z této reakce krajně nešťastný, protože jsem jasně napsal, že do večera nebudu mít čas to řešit a tak to není adekvátní reakce na vzniklou situaci. Hovořím sice za sebe, ale věřím, že podobně to má MMys. Kdo další moderuje téma Pozorování opravdu aktivně, že si na toho konkrétního moderátora stěžuješ? Ne tohle nebylo fér. Měl jsi počkat a mělo se to řešit v klidu.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#788

Příspěvek od MilAN »

Promiň, jak tvůj příspěvek souvisí s tím mým ? A jak to souvisí s tím, jestli máš čas a kdy? Na koho a na co vlastně reaguješ pod mým příspěvkem ? On se nějak týká tebe ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2245
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#789

Příspěvek od peta62 »

Zkuste si to precist jeste jednou a snad pochopite, ze reaguje na celkovou situaci a vysvetluje proc nereagoval drive. Vlastne se omlouva. To uz chce opravdu unikatni charakter utocit na cloveka, ktery se omlouva ac nic spatneho neudelal.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#790

Příspěvek od MilAN »

No, a můžeš mi sdělit, co měl udělat a co s tím mám společného já, že mi to píše útočnou formou ?. Já osobně budu i rád, když nic neudělá, Protože zajetý systém, který vadí jen jednomu člověku, bych neměnil. Systém se v minulosti několikrát měnil a to po celkem dlouhých diskusích jak uživatelů, tak i moderátorů, než si to celkem sedlo a vyhovuje velké většině. Nakonec to byl MaG, kdo reagoval nesouhlasně na založení vlákna Castorem, a pokud si to přečteš, tak jsem ho svým příspěvkem podpořil.
A rád bych z nějaké osobní diskuse vypadl, tohle je věcný problém a převedení na osobní ve vztahu já, Mag a Castor sem nepatří.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2245
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#791

Příspěvek od peta62 »

Vy tuto omluvu oznacujete za utocnou formu, zrovna vy ??? To je stejny vtip jako udajna snaha vypadnout z diskuse, kterou jste vyvolal. MaG mluvi v mnoznem cisle a jmenuje jen Castora. Videt v tom utok na kohokoli by bylo docela vtipne, kdyby to v teto situaci nebylo spise hodne smutne.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#792

Příspěvek od MilAN »

peta62 píše: snaha vypadnout z diskuse, kterou jste vyvolal. .
No, tak se podívej, kdo ji vyvolal po tom , co Castor vlákno založit. A začni dříve, než u mě. Protože tahle diskuse začíná jinde, sem byla přesunuta jen její konečná část
viewtopic.php?f=43&t=29607#p460640
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2245
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#793

Příspěvek od peta62 »

Dobre, omlouvam se za nepresny vyraz, nevyvolal, eskaloval do osobni roviny. Predtim to byla vecna diskuse mezi Castorem98 a adminy, ktera v klidu spela k reseni.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#794

Příspěvek od MaG »

Této diskuzi nerozumím. Ano celá situace mě mrzí a myslím si také, že je rozdíl, jak jsem reagoval já a jak další pode mnou. Pochybuji, že by kvůli mé reakci Castor odešel. Tepán se ode mě rozhodně nemohl cítit. Teď už to nevrátíme. A nikoho jsem tím urazit nechtěl a nechci nikoho pojmenovávat, že on za něco může, jen bychom se měli takovým diskuzím vyvarovat a to i zde. Já takto diskutovat tady na fóru nechci. To co se stalo je krajně nešťastné a nikdo by už takto neměl pokračovat. Já budu zase nejméně 24 hodin mlčet, tak to respektujte, bohužel nemám vůbec na nic čas.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Obecně k moderátorům

#795

Příspěvek od Pupak »

Je úsměvné sledovat, jak v boji proti zaplevelení fóra se vlákno plní plevelem. :D
Odpovědět