Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1120
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#736

Příspěvek od Pavebo »

Pokud vím, tak existuje pouze jediná absolutní pravda a to sice ta, že absolutní pravda neexistuje. Takže nechci mít pravdu, dovolil jsem si pouze utrousit svůj názor a prosbu k zamyšlení. Je hezké, že jsi veselý člověk a dokonce si vážíš druhého, ale odsud to, věř mi, tak nevypadá.
Nevím, jestli je tvým posláním na AF nastavovat nějaké zrcadlo, no pokud bys byl pokrokový kádr, tak samozřejmě asi ano..., ale vidíš sám, kam nastavování zrcadla vede, docela hezky jsi se zviditelnil.

Edit: právě jsem si všimnul, že jsem dosáhl 900. příspěvku, takže prospím zase nějakej rok v astrodisentu, jsem nějak moc ukecanej a jsou tu zdatnější zrcadelníci

Edit: MaG viz níže - souhlasím!
Naposledy upravil(a) Pavebo dne 14. 04. 2021, 15:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#737

Příspěvek od MilAN »

hades píše: Jeho vyjadřování ale často bývá na hraně. Proto jsem mu nastavil zrcadlo. Jestli si z toho něco vezme je jenom na něm.
Teprve před chvílí jsem si všiml, že mám od tebe SZ. Asi je zbytečné odpovídat, když jsem to samé asi psal už sem .
Ale je vidět, že v těch trapnostech míníš pokračovat dál - ale to je tvůj problém-může ubližovat jen tobě v očích druhých.
Názor, že se tu nejdříve pozurážíme, pak to smažeme a bude vše jako dřív, -to bohužel k ničemu dobrému nepřispívá.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#738

Příspěvek od MaG »

I aprílový příspěvek by měl být náležitě okomentován alespoň na konci nebo s malým odstupem jako aprílový. Tento byl přes čáru a to že s ním nesouhlasím je fakt. Na druhé straně nerad mažu příspěvky. Nicméně doufám, že se tato kauza vyřešila a jedeme dál. Já už bych to nerozmazával.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#739

Příspěvek od Cztwerec »

Já si budu stát za svým vyjádřením. Milana si vážím za to co tomuhle fóru dává a rozhodně na to nemusí být moderátorem. To je to kouzlo. Taky jsem čekal, něco jako uzavření, vše byl apríl, a bral bych to jako vtip a to je ta pointa, přišel vlastně jen výmaz. Už bych se v tom asi dál nehrabal. Jinak to skončí jak kanadský žert.
Lectorem iustus...
viator
Příspěvky: 283
Registrován: 25. 03. 2009, 08:53

Re: Obecně k moderátorům

#740

Příspěvek od viator »

Charakter príspevku člena hades vnímam ako reakciu na charakter ( samozrejme len niektorých ) príspevkov iného člena. Sám som svoj názor, ( vyplývajúci z mojich skúseností ), už napísal a za ním si aj stojím. Ostatne, pekne to zhrnul MaG vo príspevku #726 v tomto vlákne. Som rád, že astro-forum.cz je stále miestom, kde môžeme prispievať svojimi názormi, nech už sú akékoľvek, a diskutovať o nich vecne a slušne. Pokiaľ sa nerešpektuje spomenuté, myslím, že vznik "rovnocenných" príspevkov je záležitosťou...času...
...astronómia vraj buduje pokoru a charakter. Neexistuje vraj žiadny lepší spôsob, ako ukázať smiešnosť ľudskej namyslenosti...
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 1994
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#741

Příspěvek od Beda »

AF je jednou z mála diskuzních platforem současnosti, kde se k sobě účastníci chovají slušně. Mnohde je osočování a hrubé nadávání běžné. Je to smutné a svědčí to o součsném stavu naší společnosti. Pevně věřím, že si AF uchováme takové jaké je a bylo. Díky všem uživatelům a moderátorům !
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4460
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#742

Příspěvek od dvader »

Potvrzuji!
Jsem ještě členem na High-End fórů (audio/muzika) a co se děje tam, to je peklo. Samé napadání, osočování atd. - kdyby se tam moderovalo našimi pravidly, tak zam zbude desetina příspěvků.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
kuceraz
Příspěvky: 567
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Obecně k moderátorům

#743

Příspěvek od kuceraz »

Naprosto souhlasím, pánové. Chodíval jsem delší dobu i na motorkářské fórum a tam je to oproti AF opravdu džungle.
Vážím si toho, že zde se může člověk zeptat na cokoliv, aniž by byl urážen, zesměšňován a tak podobně.
Co se mi také velmi líbí je, že tu člověk často (zejména u fotek) najde slova chvály, to rozhodně nebývá standardem - a to je škoda :)
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#744

Příspěvek od MilAN »

Ve vláknu prodej : kamera SvBony .... příspěek od
hades píše:
Nejedná se o komerční nabídku, je to možnost udělat hromadnou objednávku a ušetřit tak na ceně i dopravě.
jsem reagoval :

No, naopak, jedná se přesně o komerční nabídku a o to, co lze dobře dělat soukromě, ale ne přes AF. Každý z nás něco umí, někdo vyrobit, někdo sehnat, někdo dovést. Vždy se to na AF potíralo, proto to je tak jednoduše i v pravidlech. Překvapuje mě, že zrovna ty, moderátor který tak lpí na liteře pravidel, že nesmyslně maže cokoliv, chceš tohle.
A samozřejmě vím, že tímhle příspěvkem porušuji pravidla, protože :
1/ na inzerát o prodeji mají reagovat jen kupující a
2/ stanovisko moderátora je svaté a není povoleno odporovat ani s ním diskutovat
........
P.S.: vždy se taková činnost vykazovala z AF

-----------

Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřili i ostatní moderároři i členové, protože se mi stalo přesně to, co jsem předpokládal, t.j. smazání příspěvku bez jakékoliv reakce nebo zmínky v daném vlákně.
Jen v SZ :" smazal jsem tvůj poslední příspěvek. To jen pro tvou informaci."

Nejde mi jen o to, jestli dotyčný inzerát ano/ne, ale i o styl mazání, bez diskuse, bez zdůvodnění- prostě z moci , kterou jsem si sám stanovil.
Milan
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: Obecně k moderátorům

#745

Příspěvek od g »

slušný příspěvek s názorem (a takto jej vnímám) by neměl být smazán bez vysvětlení a patřičného důvodu
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#746

Příspěvek od hades »

1) Kolegy moderátory jsem o názor požádal.
2) Některé tvé příspěvky mažu proto, že konstantně porušuješ pravidla. Dříve jsem tě upozorňoval ve vláknech, teď už to nedělám. Důvod je jasný: zcela evidentně ti jde o vyvolání konkfliktu, chováš se jako někdo, komu se říká internetový troll. A nezlob se na mě, ale s takovými já ztrácet čas nebudu. Být to na jiném fóru, už by jsi měl ban za vědomé a opakované porušování pravidel. Tady k tomu ještě nedošlo a nejspíš ani nedojde. V té spoustě tvých příspěvků je většina hodnotných, takže ty, které hodnotu nemají, se v tom ztrácí.
Chtěl jsi to veřejně, máš to mít.
A samozřejmě se jedná o můj názor, jiní uživatelé to mohou vidět zcela odlišně, ale každý si názor může udělat.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#747

Příspěvek od MilAN »

Mohl jsi teď napsat, co jsem svým příspěvkem porušil , žes ho musel smazat, místo těch obecných řečí o ničem, za které lze schovat vše.
A jestli se můj příspěvek dotkl tvého ega, tak to není důvod k mazání :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#748

Příspěvek od peta62 »

MilAN píše:....No, naopak, jedná se přesně o komerční nabídku ....
....
Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřili i ostatní moderároři i členové.....
Za mne je komercni to, kde vznika zisk. Hades se podle toho co napsal, snazi podelit o rezijni naklady s ostatnimi potencialnimi zajemci a nabizi jim vyjednanou nizsi cenu. Zisk mu tedy nevznika. Kdybych ja mel o kameru zajem, urcite bych se mu rad prihlasil. Pokud bych podal podobnou nabidku ja a nekdo mi tvrdil, ze je to komerce, citil bych to jako napadeni/pomluvu. Jen muj nazor.
Abych byl uplne objektivni ja bych nemazal Psionovo varovani u prodeje Pentax a Televue okularu, ale je to podle litery pravidel obhajitelne.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2176
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Obecně k moderátorům

#749

Příspěvek od astar »

Poznámka :
Alespoň podle mne, to není komerční nabídka. Tu by musel učinit někdo, kdo z toho bude profitovat. Hádes není prodejce ani díler nějaké firmy a jistě na tom nic nevydělá, jen to , že pro všechny to bude levnější. To tu taky bylo, nabídky výroby pro více lidí, aby se to vyplatilo a nikdo neprotestoval. Vypadá to, že jen v některých případech se to řeší.
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: Obecně k moderátorům

#750

Příspěvek od g »

myslím si však, že tématem není zda jde nebo nejde o komerční nabídku, to si mohl uživatel obhájit sám, ale mazání příspěvků..
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Odpovědět