POZOROVÁNÍ vs HONIČKA v autech

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gogostyl
Příspěvky: 62
Registrován: 16. 05. 2009, 17:01

POZOROVÁNÍ vs HONIČKA v autech

#1

Příspěvek od Gogostyl »

Dnesky jsme s Regulusem uskutečnily naše první pozorovací setkání v nedalekém, docela prijemnem miste mezi polem a lesem,a hezky jsem prozkoumal Jupiter a otevřené Hvězdokupy,nakonec pres obavy vyšlo pocasi,a mraky se tahly jinym smerem ,než aby nam znemožnily pozorováni.snad jeste kdyby ten mesic nebyl videt a neosvetloval oblohu by to bylo 100%.to zas přístě.Ale kdyz sme pak opoustely flek,tak se z lesa vynořilo jakesi auto,a povsiml jsem si ,ze na nas bliká,ale my si jeli v klidu dale,pak nas predjel stim ze asi chtel aby sme zastavily,ale stale nam nebylo jasne co by mohl po nas chtit,tak sme ho predjely a jely si svou cestou domu do teplych duchynek,no ale až me vysazoval kolega u domu,tak nas dostihl druhy řidic, vystoupil a na mě se podívá a řiká:chlapy,co ste střílaly?a ja na to:no esi my jsme střílely,tak jedině do gatí,řikam s humorem,a pak mu zřejmě myslivcovi bo polesnému vysvetluji,ze nejsme zadni pytláci,ze sme okukovaly dalekohledem oblohu ,hvězdy.Obesel auto , pres okno se dival do zadniho prostoru,a pak se ptá jestli sme neslyšely nejaku střelbu,ja řikám že né,kolega ze já jsem něco zaslechl,ani se nepředstavil a už byl pryč.Tož takovy byl můj zažitek z prvního pozorování.Né že bych netušil a necítil nejake spestření divočakem nebo jinou zveří,ale Honičku stím ze jsem pytlák určitě neeee. ;D :D
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

POZOROVÁNÍ vs HONIČKA v autech

#2

Příspěvek od Regulus »

Tak už jsem to nezávisle napsal do "všeobecné diskuze - zážitky z pozorování". Možná by se to hodilo spojit... Ale zážitek dobrý :)
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Odpovědět