Daniken má radost

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
cacik
Příspěvky: 261
Registrován: 21. 04. 2007, 04:55

Daniken má radost

#1

Příspěvek od cacik »

Díky dnešním možnostem stahovat knihy v elektronické podobě jsem se rozhodl po 30ti letech si opět přečíst nějakou knihu od E.Danikena.Jako kluka mě nadchl film Vzpomínky na budoucnost,Poselství bohů atd. Předesílám,že nejsem žádný nadšenec do UFO,a to že Daniken rád překrucuje fakta k "obrazu svému" je fakt,ale určitě ne všechna.
Takže jsem zvolil knihu Šok z bohů,nacpal ji do mobilu a ejhle co jsem se dozvěděl.Únos manželů Betty a Barney Hillových mimozemšťany,jejich zkoumání atd atd. Nic nového pod sluncem.Až na to,že na trojrozměrné mapě vesmíru bylo i naše Slunce,tak si Betty tu mapu snažila zapamatovat,a následně při vyšetřování /únos v roce 1961/ v roce 1964 a uvedení do stavu hypnózy a následném zkoumání,vylučování atd. došli vědci ke stejné mapě,-výsledek byl s konečnou platností určen až v roce 1969 dle map astronoma Wilhema Glieseho,který identifikoval kombinaci hvězd rvořící rovnoramenný trojúhelník.Profesor Allen Hynek se jen divil,jak mohla Betty nakreslit tak podrobný náčrt v roce 1964-když o těchto hvězdách vědělo jen pár astronomů v té době.Dále se touto problematikou zabývali astronomové až do roku 1974. A proč se tady tím zabývám a beru vám čas?Protože mě zarazila tahle zpráva na netu: http://ideje.cz/cz/clanky/jedna-z-plane ... t-osidlena ::)
refr. 70/325,SC 6,triedr Zeiss 7x50,SW Flexi-tube 300,Lumicon UHC,barlow Ultima,
okuláry: ATC 4,Speer waler 7,6mm,Nagler 11,Ultrascopic 15,TV Panoptic 24,TV plossl 25,ATC 32, Hyperion 31, Explore 4,7 a 6,7

ve výstavbě ultralight 178/890 ATC optika
Uživatelský avatar
bzucino
Příspěvky: 261
Registrován: 08. 04. 2002, 21:21

Daniken má radost

#2

Příspěvek od bzucino »

Jedno dobre pravidlo znie: informaciam doveruj zhruba tak, ako doverujes ich zdrojom. V tomto pripade je zdroj velmi pochybny. Ano, na tej planete moze byt zivot. Nikto to nevyvratil. ALE -- aka je pravdepodobnost existencie zivota na tej planete?
Odpovědět