Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
PPos
Příspěvky: 227
Registrován: 09. 01. 2006, 20:21

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#46

Příspěvek od PPos »

Nemáš pocit že by to mohlo byť lietadlo? Z BA v posledných dvoch rokoch veľmi intenzívne lietajú a občas, keď je vhodne natočené tak ten predný reflektor veľmi intenzívne svieti a ako keby objekt stál.
Uživatelský avatar
josef01
Příspěvky: 225
Registrován: 15. 05. 2005, 02:02

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#47

Příspěvek od josef01 »

escom napsal: Hoj dnes teda 30.9.06 o 19:14 som videl v cca suhvezdi delfin cca 10° od altaira, jasny objekt jupiterovej magnitudy a po cca 10sekundach pomalicky zhaslo do nevidna, taketo nieco som videl uz asi 98-99 tusim to bol Januar o 6-7 rano ale malo to jasnost venuse. V tom case bola rano aj venusa takze som si ju pomilil avsak mi doslo ze venusa na juhu asi ne-e a vzapati tiez zhasla. Oba body boli stacionarne.
myslim ze satelity naklapali panely, ale ak niekto vie nieco presnejsie rad by som o tom vedel viac. dik za inufOOOOO.

Mohu potvrdit pozorovani z 30.9.06,cca 19.15hod s tim,ze zarici a zhasnuvsi "hvezdu" jsem videl taky,s tim rozdilem,ze dobu trvani od chvile co jsem si ji vsimnul,odhaduji na cca 20 az 30 sec.Jelikoz jsem zde jiz podobne jevy popisoval,nechci tim drazdit sirokou astroverejnost,ale chci jen dokladovat mnozstvi zvlastnich jevu,vymykajicich se dosud znamym popisum.
Josef 01
Uživatelský avatar
KaoS
Příspěvky: 938
Registrován: 04. 04. 2002, 09:26

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#48

Příspěvek od KaoS »

josef01 napsal:


Mohu potvrdit pozorovani z 30.9.06,cca 19.15hod s tim,ze zarici a zhasnuvsi "hvezdu" jsem videl taky,s tim rozdilem,ze dobu trvani od chvile co jsem si ji vsimnul,odhaduji na cca 20 az 30 sec.Jelikoz jsem zde jiz podobne jevy popisoval,nechci tim drazdit sirokou astroverejnost,ale chci jen dokladovat mnozstvi zvlastnich jevu,vymykajicich se dosud znamym popisum.
Josef 01

Já bych se vsadil, že jste oba viděli Iridium ;)
Stránka společnosti pro Meziplanetární hmotu, info o kometách, meteorech i planetkách - http://www.kommet.cz
Uživatelský avatar
josef01
Příspěvky: 225
Registrován: 15. 05. 2005, 02:02

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#49

Příspěvek od josef01 »

Je to velice pravdepodobne,jenze je nutno pri vysloveni tohoto nazoru,si vytvorit pravdepodobny model one situace.teleso valcove/kulove/posice slunce,posice pozorovatele,lidske oko/nedokonaly pristroj/take mereni casu/odhadem/vse jsou jen individualni dojmy.Proto je moji snahou v ramci moznosti monitorink aspon v ramci moznosti/financnich/podchytit tyto jevy kamerou/nebo alespon cast techto jevu na vyseku oblohy/viz prispevek video..... nad Ostravou
Josef 01
Uživatelský avatar
KaoS
Příspěvky: 938
Registrován: 04. 04. 2002, 09:26

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#50

Příspěvek od KaoS »

josef01 napsal: Je to velice pravdepodobne,jenze je nutno pri vysloveni tohoto nazoru,si vytvorit pravdepodobny model one situace.teleso valcove/kulove/posice slunce,posice pozorovatele,lidske oko/nedokonaly pristroj/take mereni casu/odhadem/vse jsou jen individualni dojmy.Proto je moji snahou v ramci moznosti monitorink aspon v ramci moznosti/financnich/podchytit tyto jevy kamerou/nebo alespon cast techto jevu na vyseku oblohy/viz prispevek video..... nad Ostravou
Josef 01
jasně, no ono stačí zaznamenat si přibližnou pozici a čas a pak to zkonfrontovat s www.heavensabove.com kde si můžeš vyjet časy a jasnosti přeletů iridií a ostatních družic.
Stránka společnosti pro Meziplanetární hmotu, info o kometách, meteorech i planetkách - http://www.kommet.cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#51

Příspěvek od MaG »

Zcela výjmečně se lze setkat i se zábleskem družice podobným záblesku Iridia, který však není nikde předpovězen. Jedná se nejspíš o náhodné odrazy od družic, které se prostě v tu chvíli vhodně natočily. V takových případech bývá navíc velmi obtížné určit, o jakou družici se mohlo jednat a nemusí pomoci nejen heavens-above, ale dokonce ani Calsky.com.

Toto byla nejspíš nějaká taková družice. Jak psal KaoS, stačí si alespoň zapamatovat čas a pak se podívat rychle na Iridia a jiné jasné družice na Heavens-Above. Teprve pak je možné případně hledat na Calsky a když i to selže, je nutno prohlásit to asi za UFO v pravém slova smyslu. ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
PPos
Příspěvky: 227
Registrován: 09. 01. 2006, 20:21

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#52

Příspěvek od PPos »

Ako je to s kozmickym odpadom ktori lieta okolo Zeme? Je mozne, ze by bolo mozne vidiet zablesk od odpadu? Ak hej, tak by sa to mohlo mylne prehlasit za UFO. Polohy druzic su dane dost presne ale poloha odpadu nie.
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 142
Registrován: 09. 03. 2006, 23:48
Bydliště: Košice, Slov.Republika
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#53

Příspěvek od jaro »

Zdravím,

Videl som habadej všelijakých bodov ktoré sa divne správajú, poblikujú, menia jasnosť ako keď sa zhasína a rozvecuje žiarovka potenciometrom.
To som nepovažoval za UFO javy. Skôr družice a podobne.
Aj keď UFO javy ma zaujímali asi rovnako ako astronómia a kde čo som prečítal, nepatril som medzi tých čo berú za UFO každý letiaci bod.

Ale jedna vec ma dostala a doteraz som na to nenašiel vysvetlenie. Kedysi v 90 rokoch som v zime v januári v noci pozoroval na balkóne oblohu mojim plastovým dalekohľadom zo stavebnice (tuším Astrooptik).
Zrazu som zbadal skoro v zenite zhluk svetelných body podobné hviezdam ako sa presúvajú kdesi na západ.
Zaujímavé bolo, že vzájomne sa presúvali a menili polohu v ostrých uhloch.
Vtedy bola čiastočná oblačnosť. Tie body boli vidieť v medzerách medzi oblakmi, čiže nebolo to premietanie svetiel zo zeme dohora.
Mimochodom práve v tomto období bola v Košiciah nainštalovaná svetelná reklama ktorá vytvárala na oblakoch "tanec" svetiel. Ale to vyzeralo úplne inak.

Najzaujímavajšie UFO javy sú tie, čo sa pohybujú
ako podobne ako hmyz, dokážu meniť smer v ostrých uhloch bez zastavenie a prudko meniť rýchlosť.

Napadá vás, nejaký prírodný alebo umelý objekt/úkaz vysoko na nezamračenej oblohe dokáže robiť takéto pohyby ?

Skywatcher 450p, Celestron EDge HD 8", Meade Lightbridge 305/1524, monokular Fomei 20x50, trieder Tento 10x50, trieder TS 20x80.
Uživatelský avatar
josef01
Příspěvky: 225
Registrován: 15. 05. 2005, 02:02

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#54

Příspěvek od josef01 »

Sice to sem nepatri,ale chtel jsem zkusit vkladani foto na stranku,nebo odkaz,
http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele ... a.jpg.html
je to foto spise k pocasi nez na AF,ale zkusim.
Josef
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#55

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Je zajímavé, že od roku 1998 mám napozorováno přes 2600 hodin čistého času na meteorech a ještě jsem zatím žádné UFO neviděl...že by se mi ti kluci ušatí zelení vyhýbali? ;D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
josef01
Příspěvky: 225
Registrován: 15. 05. 2005, 02:02

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#56

Příspěvek od josef01 »

Algol77 napsal: Je zajímavé, že od roku 1998 mám napozorováno přes 2600 hodin čistého času na meteorech a ještě jsem zatím žádné UFO neviděl...že by se mi ti kluci ušatí zelení vyhýbali?  ;DAsi ano,anebo vse,co jsi spatril,pripadne nafotil,bylo pro Tebe snadno vysvetlitelne/pro Tve uspokojeni/.Jsou ale jevy,ktere tak snadno nevysvetlis,viz cerveny zablesk videny z raketoplanu,a mnoho,tedy tvrdim,ze vice je jevu dosud nevysvetlenych,nez tech co jsou na prvni pohled jasne......temi se UFOlogie nezabyva
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#57

Příspěvek od Habl »

josef01 napsal:
Asi ano,anebo vse,co jsi spatril,pripadne nafotil,bylo pro Tebe snadno vysvetlitelne/pro Tve uspokojeni/.Jsou ale jevy,ktere tak snadno nevysvetlis,viz cerveny zablesk videny z raketoplanu,a mnoho,tedy tvrdim,ze vice je jevu dosud nevysvetlenych,nez tech co jsou na prvni pohled jasne......temi se UFOlogie nezabyva

Při pozorování všech záhadných jevů je především nutné zjistit a uvést všechny potřebné základní údaje pro identifikaci polohy,tvaru, pohybu, rychlosti, času a jasnosti tělesa při pozorování.Většina těchto těles je pak dobře identifikovatelná a zjistitelná. Dobré je též pořídit kvalitní fotografii úkazu. Jinak se jedná pouze o spekulace s chybným a zavádějícím závěrem.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
3J

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#58

Příspěvek od 3J »

Nevím co máte proti UFO...
Sám jedno vlastním.
Alespoň mi to hodně lidí tvrdí, když ho vidí.
Občas ho používám, když se potřebuji přemístnit na nějakou astropárty.
viz http://www.aldebaran.cz/actions/2006_Ds ... es/025.jpg

P.S. Jen doufám, že dostane technickou....



P.P.S. neměl jsem to dát do astrohumoru ?
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#59

Příspěvek od Cztwerec »

Jednou v létě jsem pozoroval kruh pískové barvy, který měl rychlost 4 úhlové stupně/min., rozměr dvojnásobku jupiterova kotoučku(který se neměnil i po zdánlivém direktním přibližování k mému stanovišti) a po 25 minutách když měl vizuálně tak - 10 mag explodoval a rotříštil se na několik(možná stovky) fragmentů a zvedl se vítr(byl slyšet i rachotivý zvuk). Myslel jsem, že vidím bolid...Byl jsem tehdy nedaleko Ondřejova, poslal jsem tedy všechna důležitá data včetně časů a dostal jsem odpověď, že je to meterologický balón z Libuše, který ve větších výškách ničí, aby nepřekážel leteckému provozu...Pozoroval jsem triedrem 10x50, 40 kilometrů od Prahy. Nevím, třeba je to pravda třeba, ne. Každopádně je to prý vzácný úkaz, viditelný po letním slunovratu východně od Prahy. Dobře, ale k podobnostem. Při pozorování jsem viděl také červený flek a rychlost byla skutečně čím dál větší, jen co bylo zvláštní, nezvětšovala se úhlová velikost jen jsem musel stále přeostřovat dalekohled...Vím, jste v Ostravě, ale není tohle ta možnost? :o
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Martiname
Příspěvky: 66
Registrován: 13. 09. 2005, 20:18

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#60

Příspěvek od Martiname »

No,přidám zde i svoje zkušenosti s UFO.Jednou,to sem se vracel domů,jsem uviděl rychlý letící oběkt tvaru bílého kotouče,jasnosti,asi jako měsíc v ůplnku,letěl obrovskou rychlostí a po vteřině byl pryč,žádný hluk slyšet nebyl,ovšem výšku odkaduji na méně než 5km na zemí.Dále pak oběkt tvaru trojůhelníku,který letěl poměrně pomalu,ovšem mě překvapilo to,že byl obrovský,byl blízko nad pozorovatelnou ne více než 2km nad zemí a žádný zvuk!Podle mě se není o čem bavit v oblasti UFO,neidentifikovatelné létající oběkty prostě byli budou a jsou,ty milióny fotografií a výpovědí o UFO je tolik,že pravděpodobnost UFO je obrovská.Nějsem člověk, který věří na to,že si někdo z jiné sl.soustavy přišel na Zemi zaletět,ale věřím na to,že platí více dymenzí(teorie superstrun),a UFO,duchové apod. jsou jenom anomálie,paradoxy zbůsobené prolínáním(narušením) všech dymenzí,tedy když počítám to,že na stejném místě,může být více dymenzí existovat současně jako je to v strunné teorii...
REF.TS 110/660 ,10x50 triedr
Odpovědět