Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
michal87
Příspěvky: 26
Registrován: 12. 03. 2017, 17:17
Bydliště: Praha
Věk: 36

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#781

Příspěvek od michal87 »

Nevěřím na Muže v černém, to už je hodně přitažené za pačesy. Měl jsem nam mysli utajování skutečností, co je opravdu zdrojem těch všech různých nevysvětlitelných úkazů, kde už racionální vysvětlení nestačí. Nicméně, pravda je nejspíš taková, jak si ji kdo udělá :) Život a vše kolem je jen iluze :)
Dobson SW 203/1200
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#782

Příspěvek od MilAN »

[quote="michal87"]. Nicméně, pravda je nejspíš taková, jak si ji kdo udělá :)[/quote
To je samozřejmě blbost.
Vzdáleně to připomíná prastarý vtip : " ano máte pravdu, skutečnost je ale úplně jiná .... ".
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
cheetah
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 06. 2018, 20:16

neznámý objekt na noční obloze

#783

Příspěvek od cheetah »

Dobrý den, 19.6.2018 jsem na nočním nebi pozorovala nějaký objekt. Bylo po půl třetí ráno. Místo pozorování Sivice (tedy Brno - venkov) a směr západní. Objekt byl jasně viditelný pouhým okem, působil jako svislá čárka. Jasně žlutý a blikal červeně. Nepohyboval se. Letadla zrovna letěla dvě a vypadala zcela jinak... Tento objekt byl poblíž souhvězdí Velký vůz. Nezajímám se blíže o astronomii, takže přesné určení nemohu sdělit a nemám ani vybavení, kterým bych objekt pořádně mohla zaznamenat. Přesto ho hledáček mého obyčejného digitálního foťáku našel a vyfotil. Nicméně na fotce nevypadá jako čárka, ale spíš koule.. Šla jsem se schválně podívat ještě kolem 3:15, objekt tam stále byl.
Velmi mne zajímalo, co to může být... a byla jsem zvědavá, zda objekt uvidím i následující noc. Překvapivě na stejné straně nebyl. Pravda, šla jsem se dívat ještě později, cca 3:30, nebe se z černého proměňovalo již v modré.. bylo oblačno, hvězdy nebyly vidět. Otočila jsem se na druhou stranu a najednou objekt.. cca severovýchod? Opět svislá čárka, jasně žlutá s červeným blikáním. Objekt se opět nepohyboval.
Zkusila jsem to tentokrát foťákem nahrát jako video. Sice se to povedlo, ale opět ve špatné kvalitě. Foťák to někdy nebyl schopen zaměřit, zaostřit, takže někdy to vypadá, že objekt mizí.. a pohybuje se, ale to pohybuji foťákem pouze já - neb udržet ho se zoomem na jednom malém bodě není snadné. Objekt samotný se ani nehnul, ani nemizel. Nicméně sem to nahrát stejně nejde...
Když jsem psala na email někomu z astra.cz, doufala jsem, že mi přijde odpověď, že jde třeba o nějakou družici... ovšem odpověď, že vůbec netuší a že půjde asi o klasické UFO, mne opravdu dostala :-D UFO mne opravdu ani ve snu nenapadlo :-D
Nevíte někdo náhodou tedy, oč by mohlo jít?
P1320133zmenšený.jpg
P1320133zmenšený.jpg (157.03 KiB) Zobrazeno 7129 x
P1320091zmenšený.jpg
P1320091zmenšený.jpg (96.21 KiB) Zobrazeno 7129 x
P1320090zmenšený.jpg
P1320090zmenšený.jpg (95.8 KiB) Zobrazeno 7129 x
P1320089zmenšený.jpg
P1320089zmenšený.jpg (91.03 KiB) Zobrazeno 7129 x
P1320088.JPG
P1320088.JPG (526 KiB) Zobrazeno 7129 x

Děkuji
Lubos
Příspěvky: 11
Registrován: 17. 11. 2017, 15:33

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#784

Příspěvek od Lubos »

Posla mna, by pozorovaniu smerom na zapad zodpovedala hviezda Arcturus a smerom sa severovychod zase Capella. Obe hviezdy boli v tom case nizko nad horizontom a preblikavanie mohol sposobyt velmi zly seeing. Skuste odhadnut vysku objektu nad horizontom pomocou vystretej ruky a gesta podla obrazku.
Obrázek
SW DOB 250/1200 Flex
cheetah
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 06. 2018, 20:16

pro LUBOS

#785

Příspěvek od cheetah »

Děkuji, už to vím z Hvězdárny v Brně, kam jsem také psala a obratem mi odpověděli právě to, co Vy :-) Jsem ráda, že vím, oč jde. Vysvětlili mi i to blikání, měnění barvy a to, proč se může zdát jiná tvarem. Scintilace.. blízko nad horizontem... lámání světla.. 8-)
balda
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 06. 2017, 19:21
Bydliště: kadaň
Věk: 73

neznámé objekty

#786

Příspěvek od balda »

dnes 17.8 při pozorování M57 jsem se odklonil od okuláru a ve středu severního kříže jsem viděl sestavu tří objektů ve tvaru pásu Orionu.bohužel jsem neměl s sebou foťák a tak jsem se díval jen pouhým okem. nakonec se měnící sestava rozrostla na 8 objektů. jasnost byla na úrovni Denebu a směřovala přes malého medvěda ,Velkou medvědici zhruba na SZ.dále už jsem to nemohl pozorovat kvůli oblačnosti.čas mezi 22.11a 22.13SELč-rychlost pohybu menší než ISS a barva objektů modrozelená a jeden oranžový.pokud to někdo viděl a ví co to bylo nechť odpoví-balda
Uživatelský avatar
Lvíčátko
Příspěvky: 70
Registrován: 16. 09. 2017, 19:34
Bydliště: Louny
Věk: 20

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#787

Příspěvek od Lvíčátko »

Co je Severní kříž, znám jen Jižní kříž (Crux)?

Myslel jsi Labuť?
Triedr 10x50 a Vietnamský triedr 8x21, Lídloskop 70/700 s 20, 12 a 4 okulárem.
balda
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 06. 2017, 19:21
Bydliště: kadaň
Věk: 73

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#788

Příspěvek od balda »

ano,myslím Labuť.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#789

Příspěvek od Psion »

U nás už lítá v noci kde co, tepelné balony, drony, vojenské speciály. Do 10-ti let bude vzdušný prostor přeplněn různými dopravními prostředky.
balda
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 06. 2017, 19:21
Bydliště: kadaň
Věk: 73

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#790

Příspěvek od balda »

Ano,ale toto bylo stálé světlo a domnívám se že letadla blikají.Je pravda,že to měnilo tvar "formace".Tak nevím.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#791

Příspěvek od Psion »

Balóny a drony neblikají.
ArboriusCZ
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 10. 2018, 19:07

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#792

Příspěvek od ArboriusCZ »

Zdravím :)

Taky bych se rád zeptal co jsem mohl vidět. Dnes cca v 5:20 mi nad hlavou prolétalo "něco", co blikalo. Pomalu se rozsvěcující světlo s jasností trochu větší než okolní hvězdy, pomalu zhasínající, cca 2 vteřiny pauza a znovu pomalé rozsvěcení a zhasnutí, 5 vteřin pauza a rychlý záblesk jasnější než cokoliv na obloze, a pořád dokola. Letělo to od západu k východu a celou dobu to takhle blikalo. Bílé světlo, žádné zelené, červené ... Letadla byly na obloze dvě, takže bylo s čím srovnávat, jasnost měly opravdu menší, družice by přeci neblikala. Je to dost jednoduchý popis, ale třeba budete tušit :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#793

Příspěvek od MilAN »

Takhle se chovají poslední stupně nosných raket
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
ArboriusCZ
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 10. 2018, 19:07

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#794

Příspěvek od ArboriusCZ »

Zajímavé, to by mě nenapadlo. Děkuji :)
Thomeeno
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 08. 2019, 16:32

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#795

Příspěvek od Thomeeno »

Zdravím, již zhruba 3x jsem viděl na nebi zajímavý jev, Vždy (zpravidla někde přímo nad hlavou nebo vysoko nad obzorem) se jednalo o krátký záblesk, jakoby jen problikla velice jasná modrobílá hvězda a ihned zhasla, následovaný stejným problikem o například čtvrt oblohy dále během 2 - 3 vteřin. Může jít o zážehy různých stupňů nosných raket? Popřípadě něco s geostacionárních družic? Podotýkám že se jedná skutečně o velmi krátké záblesky, o žádné změně jasnosti nemůže být řeč. Zároveň není možné aby oba záblesky tvořil jeden (nám známý) objekt protože je vyloučeno že by se něco pohybovalo takovou rychllostí.
Odpovědět