Co to prosím Vás je?

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#1

Příspěvek od LadinRK »

Ahoj, tohle je moje první vsuvka tady, tak doufám, že mne hned nesejmete ... K věci. Je mi 32 a o pozorování dalekohledem jsem se nikdy moc nezajímal, ale asi zhruba před měsícem jsem si vyrazil dodávkou na první letošní výlet k písáku (Opaťák u HK). Vzadu mám patrovou postel a nad ní střešní okno. Jak jsem tak ležel, řekl jsem si že budu koukat na hvězdy. Vytáhl jsem vojenské kukátko s přibl. cca 8x a ejhle. Asi po minutě jasné světlo přibližně dvakrát jasnější než jasná hvězda se objevilo od jihu a letělo zhruba 2minuty na sever rychlostí, když porovnám s letatlem tak pětinásobnou a zmizelo za stromy na severu. Promnul jsem si oči, ale v tu chvíli opačným směrem to samé. A teď opravdu nelžu, takhle jsem to pozoroval téměř do rána, kdybych měl napočítat tak 40 objektů, stále sem a tam, od jihu k severu a zpět. Pouze jedno ze světel proletělo od východu k západu podstatně nižší rychlostí, ale zato jasnější než ostatní. Venku bylo ticho a občas jsem viděl proletět i blikající letadlo, které doprovázel typický hukot, ale tyto předměty naprosto nic, žádný zvuk, kdybych přeháněl byl jsem dvě velké uši přilepené na dodávce namířené vzhůru a nic neslyšel, ani neviděl sebemenší záchvěv světla, žádné blikání, jen jasné bílé světlo.... Po tomto zážitku jsem se rozhodl koupit lepší dalekohled, nakonec zvítězil Lidl-skop.. Sestavim ho, nasměruju na oblohu za naprosto jasné noci s okulárem 20mm a ejhle i v tak malém zorném úhlu během 5ti minut na úplně jiném místě v podhůří orlických h. (na kopci 400m n.m., nejbližší městečko 10km) opět stejné světlo.. Namířím na opačnou stranu oblohy a po deseti minutách jiný. Během noci jsem viděl i bez dalekohledu jeden co jel po obloze a zničeho nic jakoby přeskočil několikanásobnou rychlostí kus své trajektorie a pokračoval vesele dál. Možná se zasmějete, samozřejmě beru, učený z nebe nespadl a jistě existuje nějaké vysvětlení jako družice či odpad? takže se Vás ptám co to může být? Díky 8-)
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Co to prosím Vás je?

#2

Příspěvek od Artaban »

Asi světla nad diskotékou.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#3

Příspěvek od LadinRK »

to si nemyslím, tohle byly prostě body na obloze, jako když letí jasná hvězda a navíc od jednoho horizontu k druhému, světla z diskoték jsem viděl to jsou spíše rotující kužely světla jestli se nepletu, úplně odlišné nebo existují i taková co vytvářejí body podobné hvězdám? ..našel jsem to na netu, přesně tohle myslím: http://www.youtube.com/watch?v=rs2gi_uP3uA
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#4

Příspěvek od LadinRK »

nebo tady: http://www.youtube.com/watch?v=kWaVRWUb ... re=related

jen bych rád věděl jestli to není něco běžného než si koupím dalekohled s nočním viděním za 6 litrů abych to nahrál ;D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Co to prosím Vás je?

#5

Příspěvek od MilAN »

Na tom netu to je obyčejná družice, v trochu větší výšce.
Pokud ti to létalo z jihu na sever a opačně- na polárních drahách je dostatek družic a nelze vyloučit, že i Tebou uváděné číslo může mít reálný základ.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#6

Příspěvek od LadinRK »

Tomu bych už věřil, docela se mi ulevilo, že existuje něco jako polární dráha ... díky ... teď jsem našel celkem zajímavý soft s databází družic a zobrazení trajektorie v realtime tak se du vzdělávat...

http://www.heavensat.ru/english/#downloads
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#7

Příspěvek od LadinRK »

Ahoj, tak jsem se trochu více do toho zabředl a musím říct, že některé videa neobsahují záznam přeletu družice. To jen tak pro zajímavost, nikoho o ničem nepřesvědčuji, je to čirá zvědavost.

Příklad (hlavně od 6:40min): http://www.youtube.com/watch?v=GOX9qYp8 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=CQEBlrKFyoM

http://www.youtube.com/watch?v=XevJR7biQE8

8-)



Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Co to prosím Vás je?

#8

Příspěvek od Karell »

I to už se tady řešilo, nejedná se o nic jiného než záznam přeletů družic či letadel ( edit: a hmyzu ) noctovisory...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Co to prosím Vás je?

#9

Příspěvek od MilAN »

A ty, co mávají křídly, budou asi UFOuni, protože ptáci a hmyz se do "teorie" nehodí :)
to LadinRK : už jsi se někdy díval tímhle přístrojem, který má ve většině případů i přisvětlení, co všechno v něm je vidět a co se tam věecho pohybuje ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#10

Příspěvek od LadinRK »

Počkat to myslíte vážně? čtyři ptáci (hmyz, družice) letí ve formaci, zpomalí, změní kurz o 90 st., letí dál a přitom stále ve stejné formaci .... ;D ... neřikam že to sou ufoni, ale ptáci ani hmyz ani 4 družice zasebou rozhodně ne... nebo si týpek mohl ulítnout a měsíc dělat na přesvědčivém fake.. . nic ve zlém ale tohle nemůžete myslet vážně
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Co to prosím Vás je?

#11

Příspěvek od Karell »

Opakuji, už se to řešilo v jiném vláknu, bojová hlídkující letadla létají ve formacích po čtyřech. Například. Ale jestli chceš rozebírat jeden záběr za druhým, věnují se tomu jiná fóra. ;)
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Co to prosím Vás je?

#12

Příspěvek od Habl »

;) Mnoho "ufologů" má své teorie o tom co "ufo" může být, ale žádný nemůže své tvrzení věrohodně doložit :-/ a ani tisíce natočených videí nemůže býti důkazem ;D

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#13

Příspěvek od LadinRK »

Tak to se omlouvám, že to řeším tady... Každopádně i kdyby to byly bojová letadla jak říká Karel, nezatočí tak jak je na tom prvním videu od 6:40 to musíš uznat sám Karle... Ostatní videa souhlasím, může být.. Max. uvěřim když mi tady někdo řekne je to fake koukni na tohle a tohle, jinak nic co tu padlo se ve vzduchu takhle nechová ;)
Uživatelský avatar
LadinRK
Příspěvky: 19
Registrován: 11. 05. 2011, 12:15

Co to prosím Vás je?

#14

Příspěvek od LadinRK »

nebo time 9:20 tam se namiste zastavej a leti opacne 8-)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Co to prosím Vás je?

#15

Příspěvek od Karell »

Jen ti chybí představivost...pohybují se ve 3 rozměrném prostoru. Není tam žádný obrat, který by secvičená letka nedokázala. Ale jak jsem už napsal, řešilo se to tady. Pokud potřebuješ fundovanější informace, obrať se třeba na projekt Záře.
Odpovědět