EQ-5

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
hades

Re: EQ-5

Příspěvek #286 od hades » 24. 09. 2019, 20:18

MilAN píše:Pokud si vybírám iniciační hvězdy, vybírám pokud možno jako druhou tu, která je poblíž oblasti, kam budu později najíždět dalekohledem pomocí GoTo. Je to výrazně potom přesnější, než když najíždíš přes celou oblohu.

Toto jsem chtěl taky napsat. Při iniciaci na tři hvězdy je pak vhodné, aby objekt, který chci pozorovat/fotit, byl uvnitř takto vytvořeného trojúhelníku a poblíž posledně volené hvězdy
SW Evostar 80ED, ASI294MC Pro, EQ-6 R, QHY 5-II M, RaspberryPi 4, DeepSkyDad Autofocuser a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky

pedrosanchez
Věk: 38

Re: EQ-5

Příspěvek #287 od pedrosanchez » 25. 09. 2019, 10:43

MILAN, HADES: To jsou rady, panečku. Děkuji vám moc. Mylně jsem se tedy domníval, že více je lépe (kalibrace na 3 hvězdy v rámci celé oblohy). Rozhodně to vyzkouším způsobem, který mi doporučujete. Nakonec je to vlastně docela logické.

K té druhé možnosti...ustanovky tedy uvolním během pohybu hodinového strojku? A poté, co zaparkuji dalekohled, tak když znovu zapnu montáž, zeptá se mě, jestli chci vycházet z parkovací pozice či nikoliv. Pokud dám, že chci, tak myslím, že už to kalibraci požadovat nebude. Tak vlastně dám, že nechci a začnu kalibrovat a mělo by mi to už na tu první hvězdu najet přesněji? Možná ale tohle nemusíme řešit, jelikož začnu kalibrovat na ty dvě hvězdy v rámci stanovené oblasti. Pak si ale vlastně musím předem rozmyslet, jaký objekt budu chtít fotit...
SW 203/1000 EQ-5 Goto Synscan, Canon EOS 450D mod., DBK 21AU618.AS, QHY-5 II

Zpět na “Montáže a navigace”