Montaze od pana Drbohlava

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Montaze od pana Drbohlava

#1

Příspěvek od Alien »

Chci se zeptat, jestli nekdo mate zkusenosti, pripadne reference na nemecke paralakticke montaze od pana Drbohlava (kvalita montaze, pohonu, motoru, periodicka chyba, provedeni, nosnost, elektronika, moznost pripojeni autoguideru, PEC atd., proste vsechno co je na montazi dulezite). Vim, ze nejsou prenosne, ale jine technicke parametry (nez ty, ktere se daji najit na jeho www strankach) v podstate neznam.
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Montaze od pana Drbohlava

#2

Příspěvek od elbi »

Já mám jednu u něj objednanou, takže se mě zeptej za rok :-)) Ale vážně.Najdi si www stránky astronomické společnosti v Hradci Králové.Zkus kontaktovat předsedu (Martin Cholasta).Oni od něj mají montáž na 400/2000.Martin je vstřícnej a nějaký ty postřehy ti snad prozradí.Čau elbi
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Montaze od pana Drbohlava

#3

Příspěvek od MMys »

Copak, copak, Tvoje stávající EQ6 ti nestačí ? Asi ji nechceš pořád ustavovat, co ? Chceš na zahradu něco napevno :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Montaze od pana Drbohlava

#4

Příspěvek od Alien »

Diky, pises zeptej se za rok, to je na tu montaz tak dlouha cekaci doba ? A potom, kdyz jsi si ji objednal, tak uz asi budes znat nejake technicke parametry (periodicka chyba, elektronika atd), prece nekupujes zajice v pytliku. ;), nemuzes se podelit? Ahoj.
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Montaze od pana Drbohlava

#5

Příspěvek od elbi »

Tak trochu opravdu kupuju zajíce v pytli.Jestli znáš aspoň trochu Jirku Drbohlava tak víš, že u něj je všechno zastřeno rouškou tajemství.Když se ho na něco podobnýho zeptáš, tak ti odpoví aby ses moc nestaral protože od toho je tady on, aby to fungovalo.Já už se s ním nějakej ten pátek znám a věřím mu.Je mi jasný,že asi nepřivezu montáž a druhý den s ní budu fotit.Pravděpodobně to bude dost dlouhé martyrium než se montáž ustaví a vychytaj se všechny mouchy.Naštěstí si tohle Jirka bere za své.
Jinak ta montáž bude mít 150 mm hřídele a co se týče elektroniky, tak s tý já jsem GORO.O způsobu ovládání montáže se zatím pořád dohadujem.Sám jsem tedy zvědav jak to celé dopadne.Takže mi můžete držet palce.Až to bude hotový, tak jste zváni na exkurzi.Elbi
Odpovědět