EQ6-podsvícení pol.hledáčku

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nad
Příspěvky: 70
Registrován: 08. 09. 2003, 20:36

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#1

Příspěvek od nad »

Mám dotaz na Pavla Mráze, jako dalšího vlastníka této paralaktiky. Všiml jsem si, že na fotce tvé EQ6 není potenciometr na regulaci intenzity podsvícení polárního hledáčku. Máš tedy možnost podsvícení ? Na fotce mojí EQ-6 je označen nápisem Illuminator. Zdá se, že výrobce provedl drobné změny.[br]
Elektrotechnika
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#2

Příspěvek od PavelM »

Na mojí montáži není vůbec možnost osvítit hledáček. Je ta tvoje montáž od Synty? Chtěl jsem to tam dodělat podle návodu na Cloudy Nights (http://www.cloudynights.com/mounts/eq6-2.html) kde popisují jak je možné udělat osvětlení polárního hledáčku. Ale pak jsem narazil na problém. Ta integrovaná deska co je tam na obrázku se od té mojí trochu liší a to tím že já nemám na té desce volný konektor pro napájení který tam popisují. A někam pájet dráty se mi moc nechtělo. Takže zatím při ustanovování montáže svítím červenou baterkou zepředu na hledáček.
Kdyby ale někdo měl nějaký lepší nápad tak bych ho uvítal.
Uživatelský avatar
nad
Příspěvky: 70
Registrován: 08. 09. 2003, 20:36

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#3

Příspěvek od nad »

Ano montáž je od Synty, koupil jsem ji minulý pátek. Ten článek, na který poukazuješ si přečtu, ale podle fotek vidím, že místa je tam dost. Ten napájecí konektor musí jít nějak "napíchnout", horší to bude s umístěním potenciometru, snad mimo do plastové krabičky, nechtělo by se mi vrtat do té desky, dokud je to v záruce, ale připájet tenký kabel není problém. PS: Tím napájecím konektorem samozřejmě myslí ten, do kterého se připojuje napětí z adaptéru nebo baterie, takže musí být přístupný, je na kraji.
Elektrotechnika
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#4

Příspěvek od PavelM »

Nevíš náhodou jakým způsobem je tam ta ledka přichycená a kde? Nejspíš bude asi někde u té díry v deklinační ose. Tam někdě poblíž bude objektiv toho hledáčku.
Uživatelský avatar
nad
Příspěvky: 70
Registrován: 08. 09. 2003, 20:36

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#5

Příspěvek od nad »

To netuším, ale mohl bych se podívat. Jestli to stihnu ještě dneska otevřít, tak to vyfotím digitálem.
Elektrotechnika
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#6

Příspěvek od MMys »

To PavelM:
Nemusíš tam dávat ani ten potenciometr a tudíž do něčeho vrtat díru pro něj. Spotřeba LED je minimální, takže může svítit stále. Dej to na kablík přímo na napájení (to někde na desce najdeš), do série LED a takový odpor, aby to svítilo akorát (nutno vyzkoušet potmě) a je hotovo.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
nad
Příspěvky: 70
Registrován: 08. 09. 2003, 20:36

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#7

Příspěvek od nad »

Tak tady jsou slíbené fotky uchycení LEDky na podsvícení, druhá fotka zachycuje "odšpuntovaný" výstup.
[br]
Elektrotechnika
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

EQ6-podsvícení pol.hledáčku

#8

Příspěvek od PavelM »

Díky za foto. Z těhle fotek je mi je to už jasné.
Odpovědět