EQ Drive od AstroProService

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Rick82
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 10. 2018, 11:02
Bydliště: Kostelní Hlavno
Věk: 42

EQ Drive od AstroProService

#1

Příspěvek od Rick82 »

Zdravim,

ma niekto z Vas skusenosti s ovladacim boxom EQ Drive Standard 5? Cez leto mi to prislo z ukrajiny, montaz na EQM35PRO bola v pohode. Standardne som pouzival GOTO dodavane k EQM35PRO prepojene cez EQMod kabel k Raspberry Pi s Astroberry Serverom. Nove ovladanie ma USB micro vystup na prepojenie s PC ako sa pise v ich strucnom navode. Ci uz to pripojim k WIN10 PC s nainstalovanymi drivermi alebo k RPi ziadne zariadenie nevidim. Ak tu krabicku pripojim k RPi cez EQMod kabel tak to bezi akurat vo firmware je AZEQ6 tutiz cela montaz sa chova ako AZ. Pokial dobre viem v INDI nejde nikde prepnut medzi AZ a EQ, opravte ma ak sa mylim. Po pripojeni SynScan rucky uz na zaciatku mam na vyber medzi AZ a EQ modom a s ruckou to docela funguje - alignment na 1hvezdu / Vegu / hned na poprve. Akurat, ze na montazi mam kameru a nie fotak takze to cele potrebujem ovladat cez RPi a robit platesolving. Bol by som vdacny za akukolvek radu. Dakujem.

Richard
LUNT LS40THa/B600, SW Evostar 72, Samyang 135mm f2, ZWO ASI 1600MM Pro, MI C1+ 5000A, Fujifilm X-T20 mod, Canon 450D mod, SW EQM35-PRO OnStep Astroberry server
http://hvezdarna-benatky.cz/
Odpovědět