Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 ) - NÁVOD NA OPRAVU

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět

Pomohlo?

Ano
0
Žádná hlasování
Ne
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 0

Uživatelský avatar
Pavel K
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 01. 2021, 13:07

Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 ) - NÁVOD NA OPRAVU

#1

Příspěvek od Pavel K »

Máte montáž Celestron SLT a nedaří se Vám s ní hýbat? Píše ovladač ,,No Response 16 (17)"? Možná máte slabý zdroj energie pro montáž. Nicméně když se podíváte do ,,#7 (MENU) > Utilities > Version" a u ,,MC:" se zobrazí ,,?.??", je zřejmé, že jsou špatně nainstalované ovladače motorů v montáži.

Tento návod bude pro ovladač verze 4+, tedy s USB mini.

Nejprve budete potřebovat kabel USB mini na USB A, potom softwarové ovladače do PC: https://www.nexstarsite.com/PCControl/USBDrivers.htm, po instalaci software na instalaci ovladačů do montáže: http://software.celestron.com/public_re ... nstall.exe

Nainstalujte MCupdate a připojte ovladač montáže přes USB k PC. Ujistěte se, že máte propojenou montáž s ovladačem a je zapnutá.

Spusťte MCupdate.exe; zvolte ,,Motor Control Board" a ,,Next", dále zvolte COM port ( pokud máte jako jediné zařízení připojený dalekohled, bude v nabídce pouze 1 COM port (např.: COM2)) a zvolte ,,Next". Klikněte na ,,Download via web" a najděte ,,SLT_Series_....(poslední verzi) a tlačítko ,,Download". Po stažení ,,Done" zvolte stažený soubor a klikněte na ,,Next". Zvolíte, kam chcete ovladače nahrát ( All Devices: oba motory; AZM: doleva, doprava; ALT: nahorů, dolů ). Vpravo máte info o driverech v montáži ( když tam jsou otazníky, znamená to, že driver je špatně nahraný. Zvolte tedy pouze 1 typ motoru) a klikněte na ,,Begin Programming". :!: Po dokončení ,,Finish" a mělo by být hotovo. Potom zrušte v CFM ,,Work Offline", zavřete, znovu otevřete, počkejte na stažení nejnovějších driverů do ovladače a nahrajte je. Nyní by mělo všechno fungovat. ;)

:!: Pokud drivery nahrát nepůjde, musíte do ovladače nahrát starší software. Stáhněte Celestron Firmware Manager (CFM) https://www.celestron.com/pages/drivers-and-software. Musíte mít přehrávač JAVA. Po extrahování otevřete CFM.jar a program se spustí. Zaškrtněte v ,,Options" a ,,Work Offline". Ve složce, kde je CFM.jar otevřete ,,Packages" a následně ,,Plus". Smažte všechny soubory ve složce ,,Plus" a zkopírujte tam soubory z Plus5.22.3280. Zavřete CFM a znovu otevřete. Až PC najde dalekohled, dejte ,,Update" v režimu offilne. Počkejte, až se asi 11 souborů nahraje do ovladače. Po dokončení CFM zavřete a pokračujte v MCupdate (v text u :!: )

Pokud se Vám nebude dařit, kontaktujte mě na e-mailu pk.zlin@seznam.cz

Doufám, že tento návod pomohl. Hezký den.
Naposledy upravil(a) Pavel K dne 21. 01. 2021, 16:02, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1738
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 )

#2

Příspěvek od nou »

Treba prehrat firmware v motore montaze? To sa stane aj na mojej EQ6-R ked ju do nej pripojim EQdirect kabel ktory je uz pripojeny do PC. To dokaze vyresetovat nejak motory a musim nahravat firmware cez update nastroj.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 )

#3

Příspěvek od MilAN »

Já tedy používám EQ DIR kabel přes ASCOM ( ne přes ručku !!) přes 10 roků na 2 různých montážích a 2 různých NB s různými operačními systémy, zapínám NB s připojenými kabely a je i jedno, jetli mám před tím zapojenu montáž nebo až potom, a nesetkal jsem se nikdy s tím, že by nastal nějaký problém. Nikdy jsem neměl potřebu něco instalovat.
Ale zpět k původnímu příspěvku. Měl bych dotaz: jak se vlastně dá dostat u téhle montáže do situace, že bude potřeba přeinstalace ? Pokud by to bylo u niového výrobku, tak to vrátím hned v ten okamžik. Nebo k tomu dojde v okamžiku, kdy poruším základní pravidlo : když něco funguje, tak se v tom nešťourej ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Pavel K
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 01. 2021, 13:07

Re: Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 )

#4

Příspěvek od Pavel K »

Jo, bylo to u nového, ale bylo to objednané ze Slovenska a nechtělo se mi řešit reklamaci a tak... V IT se vyznám, tak jsem trochu hledal na Internetu a podařilo se. Není teda nutné řešit dlouhou reklamaci, lze si to opravit doma. Nebylo to nic složitého. Kdyby tam byla pokažená mechanická část, ne softwarová, tak bych to samozřejmě reklamoval :)
Uživatelský avatar
postaba
Příspěvky: 199
Registrován: 05. 11. 2007, 03:57
Bydliště: Bratislava
Věk: 45

Re: Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 ) - NÁVOD NA OPRAVU

#5

Příspěvek od postaba »

Ja mam Advanced VX, a ked som pred par mesiacmi updatoval montaz tak mi to tiez zacalo ukazovat tuto chybu po starte.
Neviem ci to ovplyvnil UPDATE alebo nie, kedze sa to prejavilo vonku pri prvom spusteni az na druhy den. Nastastie to vacsinou
uz nevykazuje ked vypnem a znovu zapnem montaz.

Bojim sa ale, ze je len otazkou casu, kedy to uz nebude fungovat vobec.

Na zahranicnych forach viac ludi upodozrieva Celestron NexStar z konstrukcnej chyby a taktiez je vela pricin, co to moze sposobovat.

Ak ma niekto tento problem vyrieseny budem rad kazdej rade.
Meade 5000 80 mm f/6
Sky-watcher EQ-6 R Pro
Asiair Plus
ZWO ASI 585 MC
Canon EOS 80D
ZWO ADC
Uživatelský avatar
postaba
Příspěvky: 199
Registrován: 05. 11. 2007, 03:57
Bydliště: Bratislava
Věk: 45

Re: Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 ) - NÁVOD NA OPRAVU

#6

Příspěvek od postaba »

Problem zmizol, ked som dodrzal tento postup:

1. Napichnut napajaci kabel
2. Zapnut zdroj
3. Zapnut montaz
4. Pripojit k montazi ovladac

Ked je pripojeny ovladac k montazi pri zapinani, tak hned vyhodi R16 a nasledne R17....
Meade 5000 80 mm f/6
Sky-watcher EQ-6 R Pro
Asiair Plus
ZWO ASI 585 MC
Canon EOS 80D
ZWO ADC
Odpovědět