Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 ) - NÁVOD NA OPRAVU

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.

Pomohlo?

Ano
0
Žádná hlasování
Ne
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 0

Pavel K

Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 ) - NÁVOD NA OPRAVU

Příspěvek #1 od Pavel K » 21. 01. 2021, 14:06

Máte montáž Celestron SLT a nedaří se Vám s ní hýbat? Píše ovladač ,,No Response 16 (17)"? Možná máte slabý zdroj energie pro montáž. Nicméně když se podíváte do ,,#7 (MENU) > Utilities > Version" a u ,,MC:" se zobrazí ,,?.??", je zřejmé, že jsou špatně nainstalované ovladače motorů v montáži.

Tento návod bude pro ovladač verze 4+, tedy s USB mini.

Nejprve budete potřebovat kabel USB mini na USB A, potom softwarové ovladače do PC: https://www.nexstarsite.com/PCControl/USBDrivers.htm, po instalaci software na instalaci ovladačů do montáže: http://software.celestron.com/public_re ... nstall.exe

Nainstalujte MCupdate a připojte ovladač montáže přes USB k PC. Ujistěte se, že máte propojenou montáž s ovladačem a je zapnutá.

Spusťte MCupdate.exe; zvolte ,,Motor Control Board" a ,,Next", dále zvolte COM port ( pokud máte jako jediné zařízení připojený dalekohled, bude v nabídce pouze 1 COM port (např.: COM2)) a zvolte ,,Next". Klikněte na ,,Download via web" a najděte ,,SLT_Series_....(poslední verzi) a tlačítko ,,Download". Po stažení ,,Done" zvolte stažený soubor a klikněte na ,,Next". Zvolíte, kam chcete ovladače nahrát ( All Devices: oba motory; AZM: doleva, doprava; ALT: nahorů, dolů ). Vpravo máte info o driverech v montáži ( když tam jsou otazníky, znamená to, že driver je špatně nahraný. Zvolte tedy pouze 1 typ motoru) a klikněte na ,,Begin Programming". :!: Po dokončení ,,Finish" a mělo by být hotovo. Potom zrušte v CFM ,,Work Offline", zavřete, znovu otevřete, počkejte na stažení nejnovějších driverů do ovladače a nahrajte je. Nyní by mělo všechno fungovat. ;)

:!: Pokud drivery nahrát nepůjde, musíte do ovladače nahrát starší software. Stáhněte Celestron Firmware Manager (CFM) https://www.celestron.com/pages/drivers-and-software. Musíte mít přehrávač JAVA. Po extrahování otevřete CFM.jar a program se spustí. Zaškrtněte v ,,Options" a ,,Work Offline". Ve složce, kde je CFM.jar otevřete ,,Packages" a následně ,,Plus". Smažte všechny soubory ve složce ,,Plus" a zkopírujte tam soubory z Plus5.22.3280. Zavřete CFM a znovu otevřete. Až PC najde dalekohled, dejte ,,Update" v režimu offilne. Počkejte, až se asi 11 souborů nahraje do ovladače. Po dokončení CFM zavřete a pokračujte v MCupdate (v text u :!: )

Pokud se Vám nebude dařit, kontaktujte mě na e-mailu pk.zlin@seznam.cz

Doufám, že tento návod pomohl. Hezký den.
Naposledy upravil(a) Pavel K dne 21. 01. 2021, 16:02, celkem upraveno 2 x.

nou

Re: Montáž Celestron NexStar SLT nefunguje ( chyba 16 nebo 17 )

Příspěvek #2 od nou » 21. 01. 2021, 15:08

Treba prehrat firmware v motore montaze? To sa stane aj na mojej EQ6-R ked ju do nej pripojim EQdirect kabel ktory je uz pripojeny do PC. To dokaze vyresetovat nejak motory a musim nahravat firmware cez update nastroj.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro

MilAN
Věk: 72

Příspěvek #3 od MilAN » 21. 01. 2021, 15:16

Já tedy používám EQ DIR kabel přes ASCOM ( ne přes ručku !!) přes 10 roků na 2 různých montážích a 2 různých NB s různými operačními systémy, zapínám NB s připojenými kabely a je i jedno, jetli mám před tím zapojenu montáž nebo až potom, a nesetkal jsem se nikdy s tím, že by nastal nějaký problém. Nikdy jsem neměl potřebu něco instalovat.
Ale zpět k původnímu příspěvku. Měl bych dotaz: jak se vlastně dá dostat u téhle montáže do situace, že bude potřeba přeinstalace ? Pokud by to bylo u niového výrobku, tak to vrátím hned v ten okamžik. Nebo k tomu dojde v okamžiku, kdy poruším základní pravidlo : když něco funguje, tak se v tom nešťourej ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz

Pavel K

Příspěvek #4 od Pavel K » 21. 01. 2021, 16:01

Jo, bylo to u nového, ale bylo to objednané ze Slovenska a nechtělo se mi řešit reklamaci a tak... V IT se vyznám, tak jsem trochu hledal na Internetu a podařilo se. Není teda nutné řešit dlouhou reklamaci, lze si to opravit doma. Nebylo to nic složitého. Kdyby tam byla pokažená mechanická část, ne softwarová, tak bych to samozřejmě reklamoval :)

Zpět na “Montáže a navigace”