Sky-Watcher AZ-GTI

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#31

Příspěvek od Aletel »

Hooodně užitečných informací si Jakube můžeš vyčíst na cloudynights - je tam téměř "nekonečná" diskuse k této montáži.
New Skywatcher AZ GTi goto wifi mount
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#32

Příspěvek od Psion »

Veškeré ustavení a ovládání montáže se dělá v aplikaci pro Android nebo iOS. Jen pointace je pouze pro počítač.
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#33

Příspěvek od Aletel »

A ještě jeden odkaz na cloudynight, kde je tabulka, co vše lze a nelze použít v jednotlivých OS a zařízení.
Using the Skywatcher AZGTi with a Windows PC, ASIAIR, and Stellarmate: Review and Opinion
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#34

Příspěvek od Psion »

Tak vida jde to pointovat i přes WiFi s Raspberry.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#35

Příspěvek od Dansemacabre »

Vypadá to, že s AsiAir bude plně kompatibilní, takže jdu do toho a Star Adventurer putuje na bazar :)
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#36

Příspěvek od Psion »

Mám jen dotaz, je vůbec k něčemu pointace v RA u Star Adventurer?
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2193
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#37

Příspěvek od juh »

Montáž má PE > 1' s periódou asi 10 min. Ak to nevadí expozícii (s ohľadom na rozlíšenie na px a expozičný čas), tak nie.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#38

Příspěvek od Psion »

Měl jsem spíš na mysli chybu ustavení, které není vždy dokonalé a nastává pohyb v DE i RA většinou mnohonásobně větší, než je 1" (předpokládám, že ne 1 uhl. minuta) a tedy dotaz směřoval k tomu, zda to má vůbec význam pointovat v jedné ose když to ujíždí i v DE.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#39

Příspěvek od Dansemacabre »

U Star Adventureru pointace k něčemu určitě je, i když je jen v jedné ose. Dá se pomocí ní protáhnut expozice až na dvojnásobek. Bez pointace bych třeba minutové snímky třístovkou ohniskem nedal.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#40

Příspěvek od Psion »

Díky za info, tak nějak jsem si to myslel.

Dorazil jsem z MHV domů, tak jsem si říkal, že otestuju AZ-GTI s ASIAir a skončil jsem hned na začátku. Problém je, jak připojit ASIAir k AZ-GTI, protože jinak ji nebude vidět a tedy ji nemůže ani ovládat při pointaci. Dokážu si představit, že pokud by se obě zařízení připojili k jedné síti (tedy např. k jednomu AP) pak by na sebe mohly vidět, ale takto ani náhodou. No jdu tedy číst CN.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#41

Příspěvek od Psion »

Tak to vzdávám, připojit ASIAir k AZ-GTI nelze a do jedné sítě obě zařízení podle mě také nelze dostat přes wifi na jednom zařízení, ale třeba to někdo vymyslí.
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#42

Příspěvek od Aletel »

Aktualizoval jsi Asiair?
"UPDATE: ASIAIR has now been updated with the latest INDI Drivers which include EQMOD drivers which work wirelessly with the AZGTi. Hand Controller no longer needed."
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#43

Příspěvek od Psion »

EQMOD je k dispozici i poslední funkce, aplikace ASIair je aktuální, ale jak připojíš jedno zařízení ke dvěma WIFI?
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2193
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#44

Příspěvek od juh »

Psion píše:Měl jsem spíš na mysli chybu ustavení, které není vždy dokonalé a nastává pohyb v DE i RA většinou mnohonásobně větší, než je 1" (předpokládám, že ne 1 uhl. minuta) a tedy dotaz směřoval k tomu, zda to má vůbec význam pointovat v jedné ose když to ujíždí i v DE.
Áno, tá 1' znamená oblúková minúta.
Podľa toho čo viem, aby sa rovnaký drift v Dec. dosiahol zlým polárnym ustavením, chyba ustavenia by musela byť viac ako 1 obl. stupeň. V každom prípade sa tieto dva posuny vektorovo nasčítajú a vytvoria výsledný posun.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#45

Příspěvek od Psion »

PE vetsi nez jedna minuta by byla nepouzitelna montaz i kdyz perioda 10 minut je docela dlouha, takze pokud je to prumerne 6" za minutu tak by se jeste dalo.
Naposledy upravil(a) Psion dne 30. 04. 2019, 20:55, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět