Sky-Watcher AZ-GTI

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#136

Příspěvek od Psion »

Tady je nějaké info, já to nezkoušel, funguju na Androidu.

https://stargazerslounge.com/topic/3508 ... to-az-gti/
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#137

Příspěvek od Dansemacabre »

Multitasking je trošku peklo i na Androidu. Nastavit to všechno, aby fungovala AZ-GTi současně s ASIAir není úplně nejjednodušší (montáž musí být slave pod Air), do toho ještě připojit SkySafari... Sice už se mi to povedlo, ale ten proces je trochu krkolomnej a často se mi hádá tracking z guidingem. Po po přepnutí aplikace montáže do aplikace Air se tracking někdy vypne a motnáž se pak posouvá jen korekcemi z guideru.

Sice je stabilnější a má na rozdíl od Star Adventurera goto a korekce v obou osách, ale ovládání jen přes mobil to trošku zabíjí. Nebo přesněji: je to ok na vizuál, ale pro focení v EQ režimu to chce pevnější nervy a dost laborování s nastavením.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
lsl00
Příspěvky: 14
Registrován: 20. 02. 2017, 15:28
Bydliště: Třinec
Věk: 58

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#138

Příspěvek od lsl00 »

Marwingarden píše:O výhodách a nevýhodách by se toho dalo hodně napsat, ale to není k tématu. Ať má každý co mu vyhovuje.
Mě by spíš zajímalo jak použít dvě jablečná zařízení.
Iphone 7 a iphone 6, na obou synscan pro a na jednom skysafari.
Obě napojím na hot spot azgti následně můžu montáž ovládat z obou telefonů, ale skysafari stále nemaká!
Co dělám špatně?
Díky
Obě připojím na GTI hotspot. Na jednom pustím synscan, kouknu do nastavení, jako ma IP adresu a tu nastavím na druhém zařízení v nastavení SkySafari.

LS.
Vixen VMC110L, AZ GTI
Marwingarden
Příspěvky: 923
Registrován: 14. 05. 2020, 08:56
Bydliště: Praha

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#139

Příspěvek od Marwingarden »

Díky. Odzkouším. Předpokládám, že oba telefony se nesmějí zamknout.

Marwin
Ta obloha je prostě nádherná...
Uživatelský avatar
bobek
Příspěvky: 272
Registrován: 25. 05. 2005, 23:57
Bydliště: Brno

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#140

Příspěvek od bobek »

Ahoj všem,
mám dobrou zprávu pro majitele AZGTi a iOS zařízení – montáž se mi dnes povedlo ovládat z jedné krabičky přímo v aplikaci SkySafari 6 Plus (6.7.5.0) z iPadu mini 4 a z iPhone 6s, iOS 14.0.1. Vzhledem k počasí jsem zatím vyzkoušel komunikaci a ovládání montáže v AZ režimu. Zkuste tento postup:

1) nahrát do montáže nejnovější firmware 3.26.A5

2) smazat ze zařízení aplikaci SynScan Pro, je-li starší než 4 měsíce a nahrát novou (na App Store je 4 měsíce stará). Měl jsem staženou z prosince 2019, i když měla stejné číslo - Pro 1.19.0 - nefungovala správně

3) připojit zařízení k montáži přes wi-fi a spustit SynScan Pro. V položce "Settings" – "User Interface" zapnout "Keep screen on"

5) pomocí aplikace Synscan provést alignment montáže (při zkoušce není potřeba)

6) spustit SkySafari, v položce "Settings" – "Setup" – "Scope Type" nastavit "Skywatcher SynScanLink". Položka "Mount Type" se sama nastaví na "Alt-Az.GoTo" (popř. nastavit ručně). Provést potvrzení nastavení – "Done".

7) v položce "Scope" ve SkySafari stisknout "Connect", otevře se okno "Loading connection data" a pak SynScan + další okna pro potvrzení komunikace mezi aplikacemi a sdílení polohy (pokud již není nastaveno). Při prvním pokusu, než se vše odsouhlasí, se může SynScan odpojit od montáže. V tom případě okno SynScan zůstane otevřené a bude znovu vyžadovat připojení.

8) při dalším spuštění, je-li již sdílení polohy a komunikace mezi aplikacemi povolená, po stisknutí "Connect" ve SkySafari pouze problikne okno SynScan, proběhne výměna dat a je-li vše v pořádku, zůstane otevřené SkySafari - montáž lze ovládat přímo z aplikace. Vyskytne-li se problém v komunikaci, příslušné okno zůstane v popředí.

9) po připojení zařízení k wi-fi montáže je možné jako první spustit SkySafari. Po stisknutí položky "Connect" se otevře Synscan a bude vyžadovat připojení.

Přišel jsem na to náhodou při zkoušení aplikace Luminos, která má v sobě, dle informací na fóru CN, zahrnutou knihovnu SynScan a bez problémů komunikuje s montáží na jednom zařízení s iOS. Se starším Synscanem to ale stejně nefungovalo. Naštěstí se číňani (nebo japonci "Samo - Seto") pochlapili.

Tak držím palce!
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#141

Příspěvek od Psion »

Díky za info, chce to i přeinstalovat SkySafari 6 znovu i když to je stejná verze pak se tam objeví teprve volba Skywatcher SynScanLink.
Jirka V.
Příspěvky: 217
Registrován: 22. 05. 2016, 01:29
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#142

Příspěvek od Jirka V. »

Ahoj,chtel jsem prejit z SA mini na SA,ale posledni dobou se rozmyslim nad koupi Az-gti.Jelikoz v budoucnu bych chtel nejaky kratky refracek,priklanim se spis k teto "hracce" nebot ma plnohodnotny guiding,ze? Jen me zarazi to "pulse guiding". Co si mam pod tim predstavit? Pujde to i pres nejakou autonomni pointaci typu TvGuider,MGen Lacerta ?
OpenAstroTracker,SW Evoguide 50ED + rovnač,ASI 294 mc
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#143

Příspěvek od Psion »

Vzhledem k tomu, že AZ GTi nemá klasicky autoguider port, tak tam autonomní guider není jak připojit. Pulsní guiding používá ASCOM, je to jen trochu jiný způsob guidingu než klasický ST4, nic objevného. Já provozuji na AZ GTi guiding přes WiFi (StellarMate, AsiAir), ještě by šlo k tomu koupil ruční ovladač a guiding dělat přes PC a RS232.
Uživatelský avatar
Samuelson
Příspěvky: 146
Registrován: 26. 02. 2019, 01:38
Bydliště: Plzeň
Věk: 24

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#144

Příspěvek od Samuelson »

Mně se se tedy rozjet skysafari s AZ-GTi přes jeden iOS stále nepovedlo, alespoň ne oficiální cestou. A vlastně ani nechápu jak se to povedlo vám, vždyť iOS zabije Synscan během několika minut když je na pozadí. Skysafari tím pádem přebírá veškeru "administrativu" za Synscan? Povedlo se mi najet maximálně na jeden objekt a pak se ztratí spojení.
Problém jde vyřešit pomocí tzv. jailbreak. Po procesu si lze stáhnout tweak splitify, který umožní mít 2 jakékoliv aplikace vedle sebe (podobně jako to umí ipad, ale synscan ani skysafari tuto funkci nepodporují). Případně jsou k dispozici tweaky které nedovolí aby se aplikace na pozadí vypla, to jsem ale nezkoušel.
AZ-GTi, SW ED80, Canon 450Dm, Canon 100D, Samyang 14/2.8, Binokulár 8x42 Nikon Monarch 5.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#145

Příspěvek od biker.fm »

Jde AZ-GTI pripojit pres EQ Direct a nemuset mit k ni SynScan ovladac (rucku)? Jde.mi o to ze by jsem chtel tu nontaz pripojit k INDI.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Samuelson
Příspěvky: 146
Registrován: 26. 02. 2019, 01:38
Bydliště: Plzeň
Věk: 24

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#146

Příspěvek od Samuelson »

Já nepoužívám ani ručku ani EQdir a ovládám ji přes INDI (astroberry), ale spíš mi přijde že jsem nějak špatně pochopil otázku.
AZ-GTi, SW ED80, Canon 450Dm, Canon 100D, Samyang 14/2.8, Binokulár 8x42 Nikon Monarch 5.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#147

Příspěvek od hades »

A jak ji teda máš připojenou? Přes Wifi?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Samuelson
Příspěvky: 146
Registrován: 26. 02. 2019, 01:38
Bydliště: Plzeň
Věk: 24

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#148

Příspěvek od Samuelson »

Přesně tak
AZ-GTi, SW ED80, Canon 450Dm, Canon 100D, Samyang 14/2.8, Binokulár 8x42 Nikon Monarch 5.
Uživatelský avatar
Samuelson
Příspěvky: 146
Registrován: 26. 02. 2019, 01:38
Bydliště: Plzeň
Věk: 24

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#149

Příspěvek od Samuelson »

hades píše:A jak ji teda máš připojenou? Přes Wifi?
Teď jsi mi nasadil brouka do hlavy :D To jsem jedinej kdo to tak dělá? Je to v něčem nevýhodný?
AZ-GTi, SW ED80, Canon 450Dm, Canon 100D, Samyang 14/2.8, Binokulár 8x42 Nikon Monarch 5.
vader.s
Příspěvky: 57
Registrován: 04. 08. 2018, 17:31

Re: Sky-Watcher AZ-GTI

#150

Příspěvek od vader.s »

Zapni AZ-GTI, pripoj se v IOS k jejimu Wifi, zapni SynScan a pripoj se k AZ-GTI. Pak si zapni SkySafari a mej tam nastaveny v Settings Skywatcher Synscanlink viz screenshot.
Obrázek


Pak tapni na Scope a dej connect (viz dalsi
screenshot). Zavola si to pres API samo (zapne se ti Synscan a pak se zase vrati do Skysafari). Pak to jde cely ovladat jen ve Skysafari.

Obrázek

Mne to funguje bez problemu klidne celou relaci a to i po uspani tabletu ci iphonu. Zadny jailbreak a jine “vychytavky”. Mam SkySafari Pro.
Milan
Odpovědět