Jak na rez?

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2012
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Jak na rez?

#16

Příspěvek od Beda »

g: SZ
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Jak na rez?

#17

Příspěvek od Bill »

Jde mi konkrétně o nohy stativu od EQ6. Objevují se na ní flíčky rzi.
Já bych to asi jenom nasucho vyčistil - možná by stačila i suchá houbička na nádobí s tou abrazivní vrstvou.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Jak na rez?

#18

Příspěvek od Bill »

Já spíš přemýšlím, jak vyztužit ty vnitřní nohy EQ6, už je mám docela promačkané od aretačního šroubu po předchozím majiteli a řeším zda je vyměnit a nebo do nich dát menší trubku a tím je vyztužit. Řešil tady někdo podobný problém?

Zrovna teď to řeším - vnitřní trubky jsou průměr 38mm, což je standardní rozměr. Tloušťka je asi 0.8mm. Mám koupené nové trubky s tloušťkou 2mm na výměnu. Délka vnitřních trubek je 72cm.

Druhý problém je, že ten kovový čudlík, který má rozložit tlak z aretačního šroubku, tak je měkký a prohýbá se. Nejenom že neplní svou funkci, ale navíc po prohnutí brání vytahování - bude to třeba asi udělat z něčeho tvrdšího.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1283
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Jak na rez?

#19

Příspěvek od Zbych »

Zbych: Tak tohle bych fakt neřešil Myslel jsem, kdoví jak to nemáš rezaté.
Nějak mne to vyloženě netrápí, jen jsem si říkal, že to zkusím něčím přetřít, aby se nerozšiřovala.

Díky všem za rady. Ještě jsem s tím nic nedělal, ale něco vyzkouším (asi Sidol ;-)).
Vlk
Příspěvky: 76
Registrován: 01. 09. 2010, 23:48

Jak na rez?

#20

Příspěvek od Vlk »

Dovolím si popsat postup, který se mně při mých zkušenostech s bojem s korozí zdá být spolehlivý. Především - z obrázku je vidět, že nejde o hlubokou korozi, což je klika. Vzal bych tedy jemný smirkový papír (pod vodu), zrnitost zhruba kolem 200 a všechny trubky jím pod vodou pečlivě přebrousil. Nemusí se to dělat doslova pod vodou, stačí ten papír hojně namáčet tak, aby voda viditelně oplachovala brusivo.
Po důkladném usušení bych trubky odmastil (třeba toluenem, co já vím!). Nakonec bych na to důkladně rozleštil Rezistin, jaký se stříká do dutin aut (ne ten na spodky, ale dutinový). Rezistin je v podstatě vosk, tudíž se dá hezky roztírat hadrem. Tím se povrch, jemně přebroušený, (žádné škrábance) nasytí Rezistinem, (aniž by to nějak lepilo!). Zbytečky koroze po přebroušení bych neřešil, protože každá taková skvrnka bude pasivována Rezistinem.
Bude to ale chtít si stativu hledět a kontrolovat jeho povrch. Ale myslím, že bude pokoj nejméně rok. To odmaštění je velice důležité - nešetřit rozpouštědlem a hlavně odmaštěné trubky nebrat do holých rukou!
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Jak na rez?

#21

Příspěvek od MilAN »

To, co je na obrázku, je v podstatě jen kosmetická vada a i bez jakéhokoliv ošetřování ty nohy přežijí asi 50 let . Opravdu bych se tomu věnoval jen minimálně, tohle v podstatě eliminuje jakýkoliv olej ( popř. začít petrolejem ), vytřít a nechat být. Pokud chci být moc pečlivka a nemám co na práci a mám nějakou leštěnku nebo vosk na auta, tak naseparovat tím. Je to nerez, a byť jakkoliv laciný, tak bych neměl strach, že mi to "sežere"rez
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8303
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Jak na rez?

#22

Příspěvek od Cztwerec »

Dnes jsem v Hornbachu našel přímo odrezovač:

http://www.worko.cz/clanek/odrezovac-s- ... koroze-118

Takže pro lidi kterým vadí ta kosmetická vada, je mnou vyzkoušené řešení možné (zbytečné).
Lectorem iustus...
Odpovědět