iOptron SkyTracker

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

iOptron SkyTracker

#1

Příspěvek od Psion »

Tak jsem včera udělal měření PE. Měření jsem dělal kamerou Sbig ST-402 a dalekohledem Pentax 75 (502mm ohnisko). Celá sestava je dlouhá 600mm a váží 3kg, přesto si s ní SkyTracker poradil celkem dobře. Z celého měření vyplývá, že 200mm objektiv a 5 minut expozice lze dělat, kratší expozice lze dělat i 300mm ohniskem, záleží, do jaké řásti křivky se trefíme. Pokud by se vyladilo šnekové kolo a šnek, pak by přicházelo v úvahu i delší ohnisko. Testeři v zahraničí by měli před měřením montáž poladit a ne ji hned odepsat.

Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

iOptron SkyTracker

#2

Příspěvek od LKamarad »

Včera jsem hentý bazmek také testoval ...... PA byl OK pomocí hledáčku .... kulová hlava RRS #55, Canon 2/135, Canon 6D. Expozice 240sec v rovníkové oblasti směrem na jih:

www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Lehke_m ... 240sec.jpg

Tenhle kus má podle všeho nějakou mechanickou závadu nebo extrémně velkou (skokovou) PE .... ty "dvojhvězdy" na snímku nemají jiné vysvětlení (na 4 snímcích po sobě stejný výsledek) :-/
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

iOptron SkyTracker

#3

Příspěvek od Psion »

Hm to je mizerie, občas mi to udělalo, když byl foták v takové rovnovážné poloze a šnek nebyl pod tlakem ozubeného kola.
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

iOptron SkyTracker

#4

Příspěvek od LKamarad »

Tudíž .... namotat kus gumy aby byl šnek stále v záběru z jedný strany ...... :D
Ale proč to takhle "překlopí" 4x po sobě úplně stejně - čekal bych to tak u 1 snímku, když to překoná "rovnovážnou polohu"

Kvok(cvok)
Odpovědět