Montáž NEQ6 pro

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
slavicek
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 03. 2010, 19:12

Montáž NEQ6 pro

#1

Příspěvek od slavicek »

Zdravím Vás na Astronomickom fóre.
Chcel by som Vás poprosiť o radu.
Kúpil som si montáž NEQ6 pro. Keď som ju napojil na adaptér 12 V a zapol som ju, montáž sa nezapla, vtedy mi v nej puklo a spod zásuvky na autoguider mi vytiekla lepkavá tekutina podobná elektrolytu v batérii. Skontroloval som polaritu na koncovke adaptéra a tá bola v poriadku. Po chvíli som montáž zapol a spustila sa. Pýtal som sa elektrotechnikov a povedali mi, že pravdepodobne sa tam poškodil a vytiekol kondenzátor pri nesprávnej polarizácii adaptéru. Chcem sa spýtať, či sa to už niekomu stalo a či bude montáž ďalej správne fungovať. :-[
Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Montáž NEQ6 pro

#2

Příspěvek od biker.fm »

Odsroubuj tu desku s konektory co je na hlave monbtaze a koukni na plosnak jestli tam je neco viditelne spatneho nebo neco ci tam nema byt.
Kdyz to vyteklo, byl citit smrad nebo neco takoveho spaleneho ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
slavicek
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 03. 2010, 19:12

Montáž NEQ6 pro

#3

Příspěvek od slavicek »

Nebolo citit nič.Ale to čo vytieklo bolo lepkavé a zapachalo to ako elektrolit v bateriach.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Montáž NEQ6 pro

#4

Příspěvek od biker.fm »

Tak tu DPS vytahni a koukni na ni.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Montáž NEQ6 pro

#5

Příspěvek od MMys »

Pokud montáž nyní funguje, polarita bude dobře. S největší pravděpodobností výrobce omylem zapájel elektrolytický kondenzátor obráceně. Akorát bez něj se bude propadat napětí, a chod by nemusel být spolehlivý. Takže bude žádoucí tam připájet náhradu.

Rozdělej to případně nafoť a vystav.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
slavicek
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 03. 2010, 19:12

Montáž NEQ6 pro

#6

Příspěvek od slavicek »

Ďakujem za pomoc.Už som ju zaniesol do Astronyx PC , kde som ju kúpil.Predajca bol välmi ochotný a že to da opraviť.Tak som zvedavý ako to dopadne.Ešte raz dík,pozdravujem vás a prajem vám v Novom roku veľa krásnych nocí na pozorovavie.
Čau.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Montáž NEQ6 pro

#7

Příspěvek od biker.fm »

Pokud budes vedet co s tim pri oprave udelali, tak dej sem info, mozna se to nekdy nekomu bude hodit.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
slavicek
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 03. 2010, 19:12

Montáž NEQ6 pro

#8

Příspěvek od slavicek »

OK.
Uživatelský avatar
slavicek
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 03. 2010, 19:12

Montáž NEQ6 pro

#9

Příspěvek od slavicek »

Montaz je hotova.Vymenili mi cely plosak,dali mi ho z druhej montaze na ktorej bolo pokazene nieco ine.Bol tam zly kondenzator,ktory vyrovnava prud ,aby nekolisal.Da sa vymenit aj samotny kondenzator.(zabudol som jeho oznacenie).Ked to rozobrali,bol vidiet,ze je prasknuty.Ked ju oskusam,tak uvidim oko bude fungovat.
Ahoj :)
Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1484
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Montáž NEQ6 pro

#10

Příspěvek od hokle »

Ahoj,
chtěl jsem upgradovat EQ6 na NEQ6 pomocí http://www.supra-dalekohledy.cz/acc-sky ... -4441.html. Bohužel mám starší verzi, na kterou tato hlavice nepasuje. Na internetu jsem našel ještě tuto variantu i pro mojí starší verzi:
http://admaccessories.com/D_Series_Dual_Saddles.htm?
Docela se mě to zamlouvá. Chtěl bych se proto zeptat:
1) zdali má někdo nějaké zkušenosti s touto verzí, nebo by mě doporučil něco jiného a třeba lepšího?
2) nevíte, proč se dodává ke SW upgrade ta tyč v prvním odkaze?
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Montáž NEQ6 pro

#11

Příspěvek od Karell »

To je prodloužení tyče na protizávaží, abys mohl na NEQ6 dát pořádný bojler! ;D
Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1484
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Montáž NEQ6 pro

#12

Příspěvek od hokle »

;D, mě ten závit připadal velkej, tak proto jsem prodlužku vyloučil. Ale tu zatím potřebovat nebudu. Dík
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Uživatelský avatar
SemiOne
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 09. 2011, 21:48

Montáž NEQ6 pro

#13

Příspěvek od SemiOne »

Koncem roku 2011 jsem zakoupil od pana Zahajského (Supra Praha) tuto montáž a moc jsem si ji zatím neužil prošla povodní 2012 a pak stěhování a vytáhl jsem ji až teď. Jsem začátečník tak bych měl pár dotazů. Neměl by jste někdo prosím český elektronický návod na tuto montáž popřípadě EQ6 SkyScan a český návod pro optické tubusy newton co dávají ze Supry Praha. Stáhl jsem si anglickou verzi na stránkách výrobce, ale nejsem zrovna excelentní angličtinář. Bohužel jsem o povodně přišel o všechny papírové návody a doklady a jen taktak zachránil veškerou elektroniku včetně dalekohledu.

Mám ručku SynScan EQ ver. 03.27 a snažím se dalekohled propojit s PC nebo NB. Mám USB com redukci z Alzy na COMu 3.Zde na foru jsem se dočetl, že v nastavení ručky UTILITY FUNC. se musí zapnout funkce RS232. Problém je v tom, že tam tato položka není a je tam jen show position,displey time,park scope,inquire training, lcd-led tuning. Jsem si kvůli tomu pořídil malý NB od Asusu. Zkouším to na programu skychart a stellarium a zaráží mě, že v nastavení těchto programů není na jakém ser.portu mají komunikovat s montáží.

Děkuji za poznatky a připomínky

EDIT: ještě jeden dotaz mimo OT. Zde na foru jsem si dal do oblíbených nějaka vlakna a nemužu najít kde nebo odkud vyvolat moje oblíbené vlákna :-[
SKY-WATCHER ASTROGRAF 8” 200/800mm, SKY-WATCHER NEQ-6 PRO SYNSCAN
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Montáž NEQ6 pro

#14

Příspěvek od Karell »

Český návod nedoporučuji, ten překlad byl dost otrocký a lépe to šlo pochopit z anglického. Spoustu odpovědí nalezneš tady na fóru. Tak jen v krátkosti. Pod knoflíkem č.3 na ručce Utility musíš najít položku Direct PC a to aktivovat dřív, než se snažíš v planetáriu navázat spojení. Číslo portu musíš najít ve Správci zařízení v počítači, nějaký přiřadí automaticky a ty ho musíš zadat do software. Automaticky se moc často nespárují. Ve Správci zařízení můžeš i sám přiřadit jiný port, je-li ovšem volný.
Uživatelský avatar
SemiOne
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 09. 2011, 21:48

Montáž NEQ6 pro

#15

Příspěvek od SemiOne »

Dík za odpověď a tip Karlle. Ve spravci zarizení jsem byl a byl mi přiřazen Com 3 jak jsem psal. Jdu to otestovat. Přeci jen kdyby někdo měl česky návody jak jsem psal jen jako pro drobnou orientaci byl bych opravdu moc vděčny...
SKY-WATCHER ASTROGRAF 8” 200/800mm, SKY-WATCHER NEQ-6 PRO SYNSCAN
Odpovědět