EQ8

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
MilAN
Věk: 71

Re: EQMOD home position a alignment na EQ8

Příspěvek #301 od MilAN » 07. 03. 2020, 15:40

Jde to udělat více způsoby, jen si nemyslím., že při každé iniciaci systému bude někdo postupovat takhle. Navíc nevíme, jak je přesná /opakovatelná home poloha tímhle systémem. Z krokového motoru to víme a je to bohatě postačující ( a třeba z enkodérů na AZ -EQ montážích to je výrazně méně přesné).
Jenže, ať to dáme do Home pos. jakkoliv, tak tu je ten zásadní problém, o kterém tu psal KpS : je potřeba tuhle polohu sdělit EQMOD.
Důvod je prostý - Home position může být jakákoliv, kterou si zvolíme a určíme ji jako Home p., uložením do EQMOD
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz

Zdeněk Vojč
Kontaktovat uživatele:

Re: EQMOD home position a alignment na EQ8

Příspěvek #302 od Zdeněk Vojč » 07. 03. 2020, 20:40

Jde to i přes SkyWatcher aplikace v PC, kdy je počítač propojen do ručky a v ručce je nastaveno DirectPc.
Pro Eqmod jak píšete, je to ale jen pomůcka jak fyzicky nastavit montáž do správné polohy.
Dnes večer jsem to udělal jak jsem psal výše. Před zapnutím jsem ustavil montáž do home position,
zapnul eqmod, odparkoval, nastavil "park to home position" a stiskl synchronizaci. Souřadnice se nastavily na +89:59:48 (zajímavé,ne na 90°, že by přečetl polohu enkodéru a home position byla trochu mimo?) .
Najel jsem na Měsíc a byl v zorném poly. Následovala by align procedura na hvězdy, kdyby byly.
Poté bych pomocí eqmodu najel do své parkovací polohy a odpojil eqmod, vypnul počítač, montáž.
A mělo být zalignováno a připraveno.

Zpět na “Montáže a navigace”