SkyFi

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

SkyFi

#1

Příspěvek od dvader »

Ahoj všichni hračičkové,

před chvílí jsem úspěšně rozchodil ovládání Tlusté Berty přes SkyFi:
http://www.southernstars.com/products/skyfi/index.html

Sehnal jsem starší verzi, která ještě nemá USB, které stejně nepotřebuji... A není to verze přímo od Southern Stars - byla na ní přelepka "Omegon SkyFi" a pod přelepkou štítek "Orion StarSeeker". Nicméně je to stále totéž od Southern Stars...

Rozchodil jsem to zajednak z iPhone z programu SkySafari od téhož výrobce:
http://www.southernstars.com/products/s ... index.html

A zadruhé z WindowsXP z programu SkyMap Pro přes SW "HW VSP3" pro virtuální sériový port:
http://www.southernstars.com/products/skyfi/index.html
http://www.hw-group.com/products/hw_vsp/index_en.html

Takže já už jsem na plně Cimrmanovském:
"Zkuste to bez drátů, Marconi"  :D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1740
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

SkyFi

#2

Příspěvek od Chef »

Tak to mi musíš předvést v Liticích ;)
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
JIRKAZ
Příspěvky: 393
Registrován: 02. 10. 2009, 12:52

SkyFi

#3

Příspěvek od JIRKAZ »

Ahoj

neskousel to uz nekdo z vas?
pry by to mnelo jit,

video tady

http://www.youtube.com/watch?v=A1ETv3Fp-Sk



J.
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

SkyFi

#4

Příspěvek od zdenek »

K rucce jde pridat jakykoliv RS232<>Bluetooth modul. Ja jej mam integrovany do rucky.

I ten nejlevnejsi (ja mam z eBay za 60,- Kc) funguje velmi hezky. Jedine co je treba ohlidat je, aby odpovidali napetove urovne (nektere jedou v TTL (5V), nektere produkuji signaly dle specifikace pro seriovy port).
SilverBlick
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 03. 2019, 10:45

Re: SkyFi

#5

Příspěvek od SilverBlick »

Doporučuji použít https://www.virtual-serial-port.org/ k vytvoření virtuálních portů. Používám pouze její projekty. Věřím, že vám to pomůže.
albireo36
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 04. 2017, 13:36

Re: SkyFi

#6

Příspěvek od albireo36 »

Ahoj, mám taky tlustou bertu jako ty. Pořídil jsem k ní WiFi modul (Celestron) a s aplikací SkyPortal od Celestronu funguje bezproblémově. Jen jedna věc mi trochu vadí, že pokud mám současně k dalekohledu připojenou ručku, nelze jejím prostřednictvím provádět jemné pohyby dalekohledu. Ručka přestane teagovat a hlásí chybu 17 event 16.
Dále jsem si stáhnul SkySafari Pro (ver.6) se kterou se mi nedaří dalekohled prostřednictvím WiFi spárovat a neustále hlásí chybu i když modul vidí.
poraďte co s tím.
Díky
Uživatelský avatar
billy
Příspěvky: 162
Registrován: 23. 09. 2014, 21:18
Bydliště: Ružomberok
Věk: 69

Re: SkyFi

#7

Příspěvek od billy »

Pozri si stránku https://support.simulationcurriculum.co ... Setup-Help. Píše sa tam aj o nastavení Celestronu so zabudovaným WiFi alebo s WiFi modulom. Viac poradiť neviem, ja používam SkyFi.
Niečo podobné sa mi stalo, ale chyba bola v zapojení kábla, keďže výrobca montáže v prílohe užívateľského manuálu uviedol nespávne poradie zapojenia vodičov. Po komunikácii s ním to napravil, vodiče som v konektore prehodil a problém bol vyriešený. Toto ale nebude tvoj prípad, keďže ti to funguje s originálnym SW.
milcha
Příspěvky: 22
Registrován: 31. 08. 2018, 09:59
Věk: 58

Re: SkyFi

#8

Příspěvek od milcha »

zdenek píše:K rucce jde pridat jakykoliv RS232<>Bluetooth modul. Ja jej mam integrovany do rucky.

I ten nejlevnejsi (ja mam z eBay za 60,- Kc) funguje velmi hezky. Jedine co je treba ohlidat je, aby odpovidali napetove urovne (nektere jedou v TTL (5V), nektere produkuji signaly dle specifikace pro seriovy port).
Vyzkoušeno na SW SynScan...
Obrázek
Skywatcher STARGATE-500P, ES 14/100°,ES24/82°,Baader Hyperion Aspheric 31/72°,Baader Hyperion 8/68°,ES 2" HR coma corrector, APM 20/100° APM 5/110°
Uživatelský avatar
Lisa
Příspěvky: 302
Registrován: 29. 06. 2016, 17:49
Bydliště: České Budějovice
Věk: 56

Re: SkyFi

#9

Příspěvek od Lisa »

albireo36 píše:Ahoj, mám taky tlustou bertu jako ty. Pořídil jsem k ní WiFi modul (Celestron) a s aplikací SkyPortal od Celestronu funguje bezproblémově. Jen jedna věc mi trochu vadí, že pokud mám současně k dalekohledu připojenou ručku, nelze jejím prostřednictvím provádět jemné pohyby dalekohledu. Ručka přestane teagovat a hlásí chybu 17 event 16.
Dále jsem si stáhnul SkySafari Pro (ver.6) se kterou se mi nedaří dalekohled prostřednictvím WiFi spárovat a neustále hlásí chybu i když modul vidí.
poraďte co s tím.
Díky
Ahoj. Zkušel si oba způsoby připojení? - tedy jak Direct Mode to Access Point Mode?
Třeba se to bude v odlišných modech připojení chovat jinak.
Pokud by si se rozhodl jít cestou bluetooth, tak mám doma jeden BT modul HC-05 v zásobě a mohl bych Ti ho na příští pozorování přinést.
18'' OnStep GoTo DocTelescope, SW GoTo FlexTube 12", -
Ok.: Lunt Eng., Vixen, TV Ethos,Nagler,Panoptic..., SX el.FW, Bino MaxBright® II
milcha
Příspěvky: 22
Registrován: 31. 08. 2018, 09:59
Věk: 58

Re: SkyFi

#10

Příspěvek od milcha »

albireo36
Pokud se připojíš přes aplikaci SynScan Pro, můžeš si vybrat Direct Mode, nebo Acces Point, nebo povolit oba. Pak záleží, jak se připojíš v nastavení WiFi.
Pokud přes domácí síť, pak ve Sky Safari nastav Auto-Detect SkyFi a Portnumber nastav na 11882.
Pokud se připojíš k AP - jméno je u mně SynScan_Wifi_6428, pak ve Sky Safari nezaškrtávej Auto-Detect a do IP Address dej 127.0.0.1 a portnumber 11882
Funguje mi obojí
Skywatcher STARGATE-500P, ES 14/100°,ES24/82°,Baader Hyperion Aspheric 31/72°,Baader Hyperion 8/68°,ES 2" HR coma corrector, APM 20/100° APM 5/110°
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: SkyFi

#11

Příspěvek od dvader »

Něco jsem dneska hledal a našel informaci, která by mohla být pro někoho (nové uživatele) důležitá:

Hlavní rozdíl v použití mezi SkyFi a SkyPortal od Celestronu je ten, že zatímco při připojení přes SkyFi zůstane stávající ručka plně funkční, tak při použití SkyPortal se naopak používat přímo nesmí (i ustavení se musí dělat přes planetárium)!

Je to dáno tím, že zatímco SkyFi se zapojuje do ručky (a komunikuje tedy s ní), tak SkyPortal se zapojuje „jako“ ručka (u dalekohledů, které nemají AUX port dokonce místo ní), musí se zapojit před zapnutím dalekohledu a fyzickou ručku vyřadí...
To může být pro někoho důležité omezení - ale zase je to levnější řešení. 8-)

Těm, co to již dávno vědí, se omlouvám.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: SkyFi

#12

Příspěvek od dvader »

Drobná užitečná rada pro uživatele SkyFi starších verzí (1 a 2) versus iPhone/iPad:

Od verze iOS 14 vám může toto připojení přestat fungovat. Důvodem jsou nějaké bezpečnostní změny v iOS týkající se starého protokolu WEP.
Pokud máte na SkyFi nastaven WEP (máte zadané nějaké heslo), tak se vám sice iPhone/iPad ke SkyFi Wi-Fi připojí, ale nedokáže si načíst IP adresu (ruční nastavení IP taktéž nefunguje). No a SkySafari (či obdobný SW) se vám nedokáže k dalekohledu připojit.
Řešením je WEP vypnout (na webové stránce SkyFi smazat heslo). To lze udělat buď z nějakého jiného zařízení, kde bude Wi-Fi fungovat korektně, nebo pokud žádné nemáte, tak udělat reset SkyFi - po zapnutí stisknete pomocí např. kancelářské sponky to uvnitř skryté tlačítko Reset a chvíli podržíte. Modul má potom defaultní Wi-Fi jméno „SkyFi“. Pak už se tam z iPhonu dostanete a můžete si jméno změnit...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: SkyFi

#13

Příspěvek od dvader »

Doplnění:

Tohle může být obecně problém do budoucna u jakýchkoliv starších Wi-Fi zařízení vs. nové OS. Z bezpečnostních důvodů může být WEP zakázán, či s ním mohou být podobné problémy.
Free Wi-Fi ale určitě zůstane...

Takže já jsem si to přepnul na free a až příště na louce uvidíte Wi-Fi „Berta“, tak ne abyste mi hýbali s dalekohledem! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
TomKocanda
Příspěvky: 299
Registrován: 03. 01. 2019, 01:16

Re: SkyFi

#14

Příspěvek od TomKocanda »

Mimochodem s přechodem na ios15 a iphone12Pro se Skyfi + SkySafari Plus změnilo v peklo…
Nevím kde je přesně chyba ale 5x to nejde a jednou jde.
— APM LZOS 105/650, ASI 2600MCPro, AsiAir Pro, AM5 ---
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: SkyFi

#15

Příspěvek od dvader »

Vzhledem k tomu, že jsem to znovu rozchodil teprve včera, se stabilitou nemám zkušenost. Ale na konci měsíce jedu na pozorovací víkend a tam to důkladně prověřím.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět