IC1318

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

IC1318

#16

Příspěvek od MilAN »

Trochu se zpožděním dávám loňskou fotku části této mlhoviny :
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#17

Příspěvek od novo »

Milan, tvoje znalosti v oblasti optiky , fyziky a astronómie sú nepopieratelné. Ale prosím ťa, urob už niečo konečne s tým spracovaním. Je to  neúcta z tvojej strany k určite kvalitným dátam.
Píšeš, že: lepší rada než špatná = žádná  
tak to neber z mojej strany ako nejakú provokáciu ale ako pokus na zamyslenie sa, pretože keď zverejníš nejakú fotku mám pocit, že sa píše rok 2006.
Čas ktorým budeš vysvetlovať,že som debil a nerozumiem tomu venuj prosím radšej štúdiu nových SW. Venuješ tolko času aby si získal dáta, tak prečo nechceš aby výsledok bol lepší.

Teším sa na tvoje nové spracovania.

Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

IC1318

#18

Příspěvek od MilAN »

Budu rád, když mi napíšeš, co se ti nelíbí a co by mělo vypadat jinak.
Moje filozofie je velmi jednoduchá - co nejméně zasahovat do fotografie, nedělat žádné lokální úpravy a vylepšování( jako zmenšování hvězd, úpravy šumu ...)
Ano používám starý SW, který provede jen registraci a složení. Zrovna tak starý dalekohled, kameru, montáž a málo úzkopásmový filtr.A nepointuji. A ještě k tomu fotím z místa , kde SQM hodnota je maximálně 20,3 za ideálních podmínek, při focení H-alfy většinou do toho svítí Měsíc :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#19

Příspěvek od novo »

Nechcem meniť tvoju filozófiu, len mi prišlo tak nejak lúto tých dát. Ono spracovávať sa dá aj s citom a aj v súlade s filozófiou, len treba zmeniť SW.
Chcel som ťa len zobudiť . Do akej miery je len na tebe.

PS: čo sa týka tvojej techniky tak tú máme na 50 % rovnakú, mám na mysli kameru a Ha filter. Dokonca som aj používal TDM, len pre velkú pružnosť vidlicovej montáže LX 200 je TDM málo využitelné.
A ten svietiaci mesiac je podla mňa viac teoretický ako praktický problém. Keď už MMysák fotil Ha 1396 takmer v splne......




Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

IC1318

#20

Příspěvek od MilAN »

SW je samozřejmě celá řada, ale mě šlo o to , co konkrétního změnit na tom snímku (nebo mých jiných snímcích)

Většinu H-alfa co fotím, je s Měsícem a i s úplňkem.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#21

Příspěvek od Konihlav »

MilAN: z poslednich vlozenych snimku je prave IC1318 jedinej takovej divnej, rozmatlanej, rozpatlanej... napriklad krasny IC5068 (muj oblibeny objekt) mas fajn - ne ze by tedy neslo pri stretchi trochu omezit efekt na hvezdach, aby nebyly tak velike ale mirne mensi uz pri tom stretchovani (nikoli nejake debilni nasledne zmensovani vnasejici artefakty) ja to delam tak, ze pri stretch funkci omezim jasy (tu cast histogramu vpravo ;D ). Na IC5068 je videt drobny sum z kamery v pozadi - to je taky OK a fajn. No a kdyz pak prejdes na IC1318 tak vidis rozmazany snimek. Jo, nekdy se stane, ze to clovek nezaostri nebo mu to namrzne a pak to podle toho vypada ale tady mi prijde Ti "ujela ruka" mas rozpatlany jak sum v pozadi tak vlastni snimek v popredi... no a ten Ced214 alias Sh2-171 je tak nejak mezi a asi nejlip - pozadi rozpatlanim odsumene primerene a popredi - vlastni objekt nerozpatlany...

jaky byly vstupni data vis sam nejlip, vim, ze kdyz je vstup na pikacu, tak s tim nejde nic delat. Ale treba tady to neni ten pripad???
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

IC1318

#22

Příspěvek od Maser »

ale mě šlo o to , co konkrétního změnit na tom snímku (nebomých jiných snímcích)Mě ty tvé poslední snímky připadají špatně zkalibrované, hlavně na snímku IC5068 to mlátí do očí.  ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

IC1318

#23

Příspěvek od MilAN »

Pánové, neupravovaný fit snímek IC 1318 jsem nahrál tady

http://files.uloziste.com/1d8ed698522b6676/

Budu rád, pokud budete mít chvilku čas , podíváte se na to a provedete s tím něco jiného než já.
Díky.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#24

Příspěvek od novo »

Milan je tu urobený len auto stretch v pixi za 30 sekúnd. Nič viac.

http://www.astrobook.sk/vsetky-ccd-obra ... fwd=&typ=2

Večer sa pohrám so zvyškom a pošlem ti to.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

IC1318

#25

Příspěvek od MilAN »

Zpracoval jsem obrázek jinak, nebudu psát jakým programem.
Váš komentář  ??
http://www.astro.cz/galerie/d/67390-2/I ... DR+III.jpg
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#26

Příspěvek od novo »

: Moje filozofie je velmi jednoduchá - co nejméně zasahovat do fotografie, nedělat žádné lokální úpravy a vylepšování( jako zmenšování hvězd, ÚPRAVY ŠUMU ...)

Tu niečo nesedí. Pozri sa ešte raz na astrofotky a povedz ako si dokázal zničiť celý obrázok. Tvoje dáta sú v úplnom poriadku/ teda vždy môžu byť lepšie, to však teraz neriešime/ ako som ti ukázal na iba strečnutom obrázku, bez akých kolvek ďalších úprav.
- nové spracovanie: hviezdy o niečo lepšie,avšak stále sú velké a majú všetky rovnakú intezitu. Pozadie a hmlovina o poznanie lepšie.
Jeden váš český klasik astrofotografie raz povedal, že poznáš len bielu a čiernu, nič medzi tým.
Verím, že ho čoskoro prekvapíš. Nech sa darí.
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#27

Příspěvek od novo »

Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

IC1318

#28

Příspěvek od MilAN »

Díky za ukázku.
Rozumím tomu, že pokud pracuješ s barvou, je nutné to přesně takhle udělat. Detaily potom vytáhnou rozdíly v barvách.
Tuhle úpravu ale lze udělat i ve starém AstroArtu - jen asi pro práci s barvami to už nebude stačit.
U černobílé fotografie se více pracuje ale s kontrastem, i za cenu těch větších hvězd a šumu.
Ale to je všechno samozřejmě otázka vkusu každého z nás i toho, co z té fotky chceme vytáhnout. Můžu udělat nekontrastní fotku s malými hvězdami a utopenými detaily, nebo naopak.
Ještě jednou dík.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#29

Příspěvek od Konihlav »

novo: mas to pekny, jsem rad, ze to nemusim taky zkouset jediny co bych zas lehce zkritizoval ja je ta plochost snimku, ono totiz udelat nejak pekne cernobily snimek je strasne tezky! sam vzdy bojuji s kompromisem. Tvuj snimek, jak jsi ho Roberte prezentoval bych jeste zkontrastnil. Stiny mas perfektni, ale ty jasy mas moc plochy, proste tam zas dynamika schazi. Tolik muj nazor, proste vohulit zas ty svetla ale s citem - ktery tedy ani ja nemam...

MilAN: myslim, ze clovek se uci cely zivot a je fajn tu a tam neco udelat jinak, nove, ci zkusit jiny postup a trochu se zlepsit (i kdyz nehrajeme nejakou soutez o zlaty trencle). Kritika muze nakopnout, ale nemusi. Kazdy jsme jiny soudruh ;D toz slunce v dusi decka!
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

IC1318

#30

Příspěvek od ogami »

Tak jsem si Milanova data take zpracoval, zde vysledek:

http://astrophoto.cz/temp/IC1318_milan.jpg
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Odpovědět