Mléčná dráha - širokoúhle

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: letní obloha u D1

#901

Příspěvek od Psion »

No vidíš Bedo, krásná obloha. Jen bych udělal jednoduše jedním klikem WB, bude to vypadat mnohem lépe.
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: letní obloha u D1

#902

Příspěvek od Beda »

Pepo, díky za radu, předal jsem to dál...(používá u 450Da automatiku WB, zřejmě to nestačí). Ale i tak, když vezmeš tu D1 v blízkosti tak je tu přezto použitelná obloha.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: letní obloha u D1

#903

Příspěvek od Psion »

Na takové foto stačí i automatika běžného programu, vypadá to pak hned lépe, i stromy jsou pak zelené. Dá se s tím pak dělat i více a pohrát si s tou modrou.
Přílohy
letní obloha z hvězdárny Oivěnka.jpg
letní obloha z hvězdárny Oivěnka.jpg (650.55 KiB) Zobrazeno 2656 x
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#904

Příspěvek od Beda »

Díky Pepo, to vypadá opravdu o dost lépe, Ondra je nadšený ! Jak víš, o focení oblohy toho moc nevím, tak jsem mu nemohl poradit. Byl by rád, kdybys mu, až se zaregistruje, dal pár typů, jak jsi tu úpravu udělal. Díky !
Osty88
Příspěvky: 52
Registrován: 27. 07. 2019, 17:58

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#905

Příspěvek od Osty88 »

pro Psion: Moc děkuji za koment, radu a pozastavení nad mou fotografií :) PS: máte sz.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#906

Příspěvek od Konihlav »

nema cenu zakladat nejaky novy tema, tohle je hnus a vubec se mi to nepovedlo a nevim co s tim (leda a jen to prezentovat v mono verzi, to celkem jde), jinak je to blivajs...
Acrux, NGC4463, NGC4609, Gum45, HMSTG431, HMSTG435, HMSTG426
Obrázek
:-(
pokud by nekdo chtel, muzu poskytnout slozeninu, ale fakt z toho nejde nic vyrobit :-( bud je to mdly, nebo prebarveny (tenhle muj pokus splnuje oboji), nebo proste hnus.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#907

Příspěvek od MMys »

Náhodou. mě se to líbí. A kresba Takahashiho, paráda, krásně definované hvězdy a do kraje.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#908

Příspěvek od MaG »

Je to moc pěkný detail Mléčné dráhy, taky nemám co vytknout, kouká se mi na tuto neznámou oblast hezky. Jenom mě překvapily ty temné mlhoviny, že uvnitř nich fakt není ani jedna hvězda, s tím se na severním nebi asi moc nepotkáme.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#909

Příspěvek od Konihlav »

no me se to furt nezda, je to takovy divny, rozplacly... zkusim na to jeste dnes vecer hrabnout (asi pridat kontrast o 3% a ztmavit o 1% a neco s tim provest, aby to nebylo takovy mrtvy...).

MMys: no kdybys chtel videt kresbu, tak se najde par singl FITsu, ktery jsou dokonaly (par jich je nedokonalejch, trochu), zkusim pohledat :-)

MaG: diky, jo je to pekny, ze tam nic neni :-) ale nejhezci je ta planetarka Gum45 vpravo nahore...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#910

Příspěvek od Konihlav »

jeste bych mohl napsat, jak jsem k tomu prisel, ze jsem tohle fotil, takovou blbost...

proste bylo to tu prvni noc v Chile :-)
obrazek FCB
po prijeti na misto (18 cca) jsem stravil 2 hodiny montovanim sestavy z uplnych nano-castic (rozebrano do letadla na prepravu) a vse bylo OK.
Az do doby polarniho ustavovani. Tam jsem udelal drobnou chybu (preci jen, par let jsem na jihu neustavoval) a ta me stala 2-3 hodiny casu. Ja byl uplne zoufalej, ze nemuzu ani priblizne najit ten jizni pol, fakt ani za mak nic, zoufalstvi a nevedel jsem jak dal a co dal... kurvoval jsem a ruzne nadaval (taky kdyz jsem prvne videl mlecnou drahu a Jupitera v nadhlavniku a tu krasu kolem, tak jsem taky pronesl neco v duchu "no ty pico, no ty kravo, to me poser" a pritom bylo jen SQM-L cca 21.50 (problem bylo najit misto, kde to merit, pac vzdy byl videt gegenschein)).
No a po X hodinach srani se jsem konecne sice polarne ustavil celkem dobre, ale zas mi neslo ustavit GoTo a najizdelo mi to pak na hvezdu dalsi uplne blbe. A to jsem mel urcite spravny souradnice (montaz ma GPS) a cas, jen jsem zadal jizni pologuli a casove pasmo a DST. Dalsi noci mi to uz jezdilo (prvni GoTo) blbe jen o cca 1 hodinu v RA ose...

toz jsem z NASRANI, ze mi nejde nic a dnes fotit nebudu a pojedu domu a "ja se na to vyseru" (Vabra potvrdi, co jsem vse rikal, asi i to jako ze to shodim ze skaly a seru na to foceni), tak jsem ze zoufalstvi NEKAM namiril dalekohled a nekde byla ta jasna hvezda a nejaky temny u toho, tak jsem to proste fotil (prvni noc skoro 3 hodiny dat).

no a to mi pak musel jeste MMys zjistovat co to vlastne fotim, pac me platesolving neprosel na mym kompu...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#911

Příspěvek od Psion »

Zdá se mi neuvěřitelné, kam se dnešní mobily posouvají. Udělal jsem foto s Xiaomi M9T expozicí 32s, ISO 1600, přikládám foto, tak jak to vylezlo z telefonu, tedy zmenšené, standardní rozlišení umí až 48 Mpix pomocí třech kamer.
Přílohy
Resizer_15645643539490.jpg
Resizer_15645643539490.jpg (157.41 KiB) Zobrazeno 2427 x
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#912

Příspěvek od Roman (Rick) »

Jedna dokumentačná z pobytu na Edelweiss spitze. Single shot. Olympus omd em10 + Leica 15mm f1.7 a SW star adventurer. Viac na klik.
edit: neviem, či to skôr nepatrí medzi náladovky. Nechám to na moderátoroch ...

Obrázek
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#913

Příspěvek od Konihlav »

jo na Edelweißspitze jsem jeste nebyl se podivat v noci :-) urcite to za to stoji (v bezvetri a za jasne noci)...

jinak k tomu mymu hnusu fialovymu, trosku jsem na to jeste hrabnul, o 3% zkontrastnil a o 2% ztmavil :-) a trosku pricervenil tu planetarku vpravo nahore (Gum45)...
Obrázek
je to hnus no...

no a pak jsem si udelal radost, protoze vyrez otevrenky NGC4609 a planetarky Gum45 se mi libi mnohem vice (je to 100% crop praveho horniho rohu):
Obrázek
to mi prijde "hezke" :-)
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#914

Příspěvek od Roman (Rick) »

NO, nestojí :D. Ísť tam len kvôli nočnej oblohe sa neoplatí. Aspoň ja som z tej oblohy bol dosť sklamaný (a to sme tam mali jasno, bezvetrie, po prechode fronty ...). Možno som mal len priveľké očakávania. Našťastie toto bol len bonus, vedľajší plán v rámci hlavného programu - denného kochania sa krásou tamojších hôr. To veru stálo za to ;). Za oblohou buďto ísť kúsok v rámci republiky (Šumava a pod), alebo potom ísť mimo EU (Kanáry a ďalej).
Uživatelský avatar
Ari
Příspěvky: 588
Registrován: 08. 02. 2015, 13:02

Re: Mléčná dráha - širokoúhle

#915

Příspěvek od Ari »

Zdalo sa mi, že vidím niečo viac než svetelné znečistenie, tak som si to overil fotograficky. 6D + Samyang 24mm 1.4 @2.8 exp 10s ISO 8000
Obrázek
Planéty: SW 300/1500 Dobson (clona na 290 mm), eq plošina (ovládaná cez AstroEQ), Celestron 3x barlow, ZWO ADC, ASI585MC
DSO: HEQ5 PRO, ZWO ASI094MC, ASIAIR v1, SW 200/800 (clona na 195 mm, 88 mm sekundár, 3" výťah, 3" Riccardi korektor)
Odpovědět