Temná mlhovina B343 - LDN880

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2185
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Temná mlhovina B343 - LDN880

#1

Příspěvek od astar »

Tato temná mlhovina je velice málo snímána, tak to napravuji. Mile mne překvapilo, jak je okolí temné mlhoviny jasné a samotna mlhovina pěkně prokreslená. Šum je docela malý , tak ani nebylo potřeba jej redukovat. Nevěděl sem jaké barevné podání udělat . Ze všech pokusů se mi zdálo právě toto nejlepší .

Obrázek
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Temná mlhovina B343 - LDN880

#2

Příspěvek od MilAN »

B 343 v černobílém provedení v H-alfa

Obrázek
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11538
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Temná mlhovina B343 - LDN880

#3

Příspěvek od Psion »

V ČB provedení je detailů vidět podstatně více.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Temná mlhovina B343 - LDN880

#4

Příspěvek od FunTomas »

Ak sa držím kontextu a ide mi o temnú hmlovinu, tak tam je žiaľ v ČB snímke menej detailov. Samozrejme svietiace štruktúry sú zachytené lepšie. Mám ale dojem, že na počet expozícií je táto Ha snímka trocha slabšie prekreslená. Navyše je v ľavej časti pole nedostatočne vykreslené. Akoby bolo v systéme niečo šikmo.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11538
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Temná mlhovina B343 - LDN880

#5

Příspěvek od Psion »

Zkusi si vytahnout u obou fotografií expozici o 100% a ten rozdíl pak vyleze. Samozřejmě je to otázka i zpracování, ale v ČB verzi toho vidím více i když je dalekohled je podstatně menší. Předpokládám, že Milan má ČB kameru, která má větší citlivost než barevná kamera.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Temná mlhovina B343 - LDN880

#6

Příspěvek od FunTomas »

Psion píše:Zkusi si vytahnout u obou fotografií expozici o 100% a ten rozdíl pak vyleze....
Tomu verím, ale naučil som sa pozerať na obrázky tak ako ich prezentujú autori, nie tak ako by som si ich upravil ja.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Temná mlhovina B343 - LDN880

#7

Příspěvek od MilAN »

Pánové, není sporu o tom, že to má k dokonalosti daleko. Když jsem začal snímat, měl jsem FWHM na úrovni 2,4 pix, na konci už to bylo přes 4. Trochu přes snímání přecházela nějaká řídká oblačnost, na konci jsem toho z oblohy moc neviděl. Expozice, podle teď zde obvyklých parametrů , by měla být tak 20 hodin a déle. Ale jelikož mi bylo líto vyhodit tuhle sérii, a protože tuhle díru ještě nemám nasnímanou, tak jsem to zpracoval. Samozřejmě jsem dost bral za křivky a podobně, což se musí projevit. Dovedl bych to sice zpracovat do líbivé formy, kde by toho sice nebylo moc vidět, ale nebylo by možná ani moc co kritizoovat :), mohl bych použít dekonvoluci, odšumování a lokální úpravy, ořez , menší měřítko ., mohl bych dofotit dalších x hodin - ale nic z toho mě nějak neláká ani to ode mne nečekejte.:) Příště si zase vyfotím něco, co ještě nemám, bude to opět v těch podmínkách, které mám a nebude to jedna hezká fotka , kterou budu dělat celý rok a možná i příští :) . U mě lepší počasí nemá delší trvání jak 2-3 hodiny
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět