Zkusím to tady trochu oživit, když perioda příspěvků v tomhle vlákně je asi 3 roky...
Trochu víc zeširoka, jak je mým zvykem:
Je to teda fakt duchařina. Stále mně tam "překáží" hvězdy (ačkoli jsem se snažil podle návodu MMYS se jich aspoň trochu zbavit, tak výsledek je jen částečný - a už se potvory zase "slévají").
Zdravím,
Evžen
Pokud trošku kritiku, tak jedno jediný - hvězdy už se slily do takových ocásků. Trochu bych ubral v potlačení, nebo to zkusil jinak. Vystav někde 16-bit TIFF nebo FITS (finální snímek ale bez redukce hvězd).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Pavle , velice pěkné, jen, alespoň podle mne, bych ztmavil ty tmavší části ,dostane to trochu dynamiky. Takhle se mi to zdá takové mdlé. Jasně, každý máme jiné cítění, tak je můj pohled.
SW 250/1000+EQ6 Pro, Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO , ASI 2600MM Pro
Mě se ten snímek zdá už až nepřirozeně barevný a trošku bych ho zkusil i doostřit. Jinak je to super.... až na ten šílený popis snímku vlevo dole...ten to dost kazí
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Kdysi v roce 2010 jsem předběhl své vybavení a snažil se vyfotit tuto oblast. Nyní v roce 2023 jsem potřeboval otestovat kameru ASI294MC Pro, zda jde nebo nejde tedy použíti při nižší teplotě než -10 °C. Zvolil jsem postupné vychlazování s pauzami, jak poradil MilAn a bylo to na -15 v pohodě bez námrazy a jiných neduhů. Vše šlapalo skvěle, technika dělala co má a tak došlo mimo jiné na 50 expozic po třech minutách této zajímavé oblasti. Šumu je tam tedy fakt hodně, ale pokrok je sakra znát. Shodou okolností tuto oblast snímal Roman H se Samyangem 135 mm, takže se můžeme těšít na mnohem zajímavější výsledek.
Jako poslední letní objekt jsme s Honzou zvolili tady toho plaza Je to dost slabý objekt tak to byla celkem výzva, ale cosi Honza za těch 21hodin nachytal. Pro hvězdy nasbíral extra expozice s jiným nastavením takže 18hod20min pro hlavní část a 3hod padlo na hvězdy. Já jsem to osobně zkoušel od sebe ze zahrady a nemělo to absolutně cenu..na 5min expozici nebylo ani při f3 prakticky nic. Dá se fotit H-Alfa část, ale jen z toho se tady solidní snímek určitě postavit nedá. Jedná se zatím o výřez nejzajímavější části...plné pole vystavím třeba později až to patřičně zpracuji.
díky za koment. No s těmi hvězdami je to neustálé laborování. U každého snímku to chce dle požadovaného výsledku cosi jiného. Tady byla snaha je trochu upozadit, aby vynikla mlhovina a s tím také zachovat i jejich barvy. Víš, že když ty jasné hvězdy více rozsvítíš tak vždy budou ztrácet trochu z té barvy. Tak jsem prostě zvolil tentokrát tento přístup.
David
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Tady jsem ještě spojil RGB data od Honzy s mými 10hod přes H-Alfa filtr a vytvořil crop pro HaRGB verzi. Trošku jsem měl pochyby jestli to tomu už tak dost povedenému snímku něco ještě přidá, ale myslím, že se to celkem vyplatilo. Nyní je to tedy celkově 31hod 25min expozic. Rád bych tam měl trochu větší oblast, ale APS-C formát + trochu jiná rotace mi nedovolila nic víc…i tak je tam myslím to důležité (ten plaz) tak jsem asi spokojený.