Blízkozemní planetka

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Libor
Příspěvky: 405
Registrován: 19. 11. 2003, 16:02

Blízkozemní planetka

#1

Příspěvek od Libor »

Zdravím,
už jste někdy pozorovali blízkozemní planetku? Je to docela zajimavé, pro inspiraci prikladám snímek planetky 2004RZ164, která nás 8.12.2004 míjela ve vzdálenosti 7x větší než Měsíc.


Podrobnosti + další snímky najdete na mé stránce, kterou jsem dnes aktualizoval - přidal jsem fotku supernovy v galaxii NGC6946 a také pár fotek komety
http://home.zcu.cz/~smid/komety/mach.htm

:hi:
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17642
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Blízkozemní planetka

#2

Příspěvek od MMys »

Pěkné :nod:
Ale možná jsi na to měl vzít Fuji Provii. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že Kodak E200 prostě podává modrý konec spektra slaběji (a iontový ohon tak nevynikne) To je zkušenost z focení reflexních mlhovin u Plejád, což je ale trošku jiná záležitost.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Libor
Příspěvky: 405
Registrován: 19. 11. 2003, 16:02

Blízkozemní planetka

#3

Příspěvek od Libor »

MMys napsal: Ale možná jsi na to měl vzít Fuji Provii. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že Kodak E200 prostě podává modrý konec spektra slaběji (a iontový ohon tak nevynikne) To je zkušenost z focení reflexních mlhovin u Plejád, což je ale trošku jiná záležitost.Mozna je to take trochu dano zpracovanim - tvoje fotky maji svetlejsi pozadi a prevlada v nem modra, ja se snazim delat pozadi neutralni a trochu tmavsi (porovnaval jsem posledni fotky komety). Jinak me nepripada citlivost Kodaku E200 na modrou zas tak spatna, i kdyz je urcite mensi nez na cervenou. Nevim ted jakou Provii jsi mel na mysli, ja zatim testoval Fuji Provii 100F a ta me prisla spis do zelena az hnedozelena na rozdil od Kodaku, ktery je slabe do cervena az fialova. Ale zalezi take na vyvolani, pokazde to dopadne trochu jinak.

Jeste pripojuji omluvu - na ZCU nam havarovalo diskove pole a tak budou jeste nejakou dobu problemy s dostupnosti mych stranek. :-/
Libor
Příspěvky: 405
Registrován: 19. 11. 2003, 16:02

Blízkozemní planetka

#4

Příspěvek od Libor »

MMys napsal: To je zkušenost z focení reflexních mlhovin u Plejád, což je ale trošku jiná záležitost.Jeste k tem Plejadam a Kodaku E200 - tak jsem ted narychlo zpracoval fotku Plejad porizenou stejny den, jako prvni fotka komety (11.12.2004) na E200.


Moc jsem se s tim neparal, je to jedina 13min expozice. Priblizne vyvazeni slozek RGB jsem delal uz pri skenovani, aby bylo neutralni pozadi, pak jsem jiz upravoval pouze urovne (tedy jas a kontrast), takze barvy by mely zustat nezmeneny. Citlivost na modrou me neprijde zas tak spatna, ale jak uz jsem psal, zalezi asi take na vyvolani.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Blízkozemní planetka

#5

Příspěvek od Pavuk_ »

Libor napsal:
Jeste k tem Plejadam a Kodaku E200 - tak jsem ted narychlo zpracoval fotku Plejad porizenou stejny den, jako prvni fotka komety (11.12.2004) na E200.

Moc jsem se s tim neparal, je to jedina 13min expozice. Priblizne vyvazeni slozek RGB jsem delal uz pri skenovani, aby bylo neutralni pozadi, pak jsem jiz upravoval pouze urovne (tedy jas a kontrast), takze barvy by mely zustat nezmeneny. Citlivost na modrou me neprijde zas tak spatna, ale jak uz jsem psal, zalezi asi take na vyvolani.To je 13min na film ?
::) :o :o
Kraaaaaasa :hi:
PS: patral som po parametroch:
Maksutov 190/260/550, expozice 10 min, Kodak E200 (PUSH1)
uz rozumiem :nod: :o
Libor
Příspěvky: 405
Registrován: 19. 11. 2003, 16:02

Blízkozemní planetka

#6

Příspěvek od Libor »

Pavuk_ napsal:
PS: patral som po parametroch:
Maksutov 190/260/550, expozice 10 min, Kodak E200 (PUSH1)
uz rozumiem :nod: :oAno je to tou fotokomorou, expozice je 13min na Kodak E200, ale asi nebyl pushnuty, i kdyz jsem to pozadoval (a bylo me to uctovano). Ten film me nejak vyvolali spatne, byl cely moc tmavy (a navic na zacatku vic nez na konci) a daly se z nej pouzit jen preexponovane fotky.
Odpovědět