PRAVIDLA - ČTĚTE !!!

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 16140
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

PRAVIDLA - ČTĚTE !!!

Příspěvek #1 od MMys » 23. 01. 2005, 17:11

1) Do této sekce pište prosím pouze příspěvky týkající se konkrétních astrofotografií, ať již Vašich vlastních, nebo cizích. Příspěvky nevztahující se k astrofotografii budou přesunuty do odpovídající sekce.

Pro zlepšení přehlednosti a omezení duplicitních témat:

Nezakládejte každý rok nové téma, např. Jupiter 2020. Použijte již existující téma pro konkrétní planetu.

Snímky planet dávejte výhradně sem

Kresby a popisy pozorování dávejte do sekce Pozorování - Sluneční soustava2) Příspěvky urážlivé, vulgární a nesouvisející s astronomií budou smazány.

3) příspěvky s viditelně nulovou informační hodnotou budou smazány (pokud možno po dohodě s pisatelem)

4) Před založením nového tématu nejprve projděte témata stávající, a pokud nenaleznete téma, kam by se příspěvek hodil, pak teprve založte nové. Před založením tématu se nad ním alespoň chvilku zamyslete (co přinese Vám, co ostatním, jak se asi bude vyvíjet...)

5) Snažte se v příspěvcích držet původního tématu, pokud začne debata směřovat jinam, zkuste přesunout diskuzi do tématu, které se toho týká (a do původního tématu dejte odkaz, že se pokračuje tam). Pokud vhodné téma neexistuje, založte jej, viz. bod 4

6) Vkládání obrázků
Obrázky linkované přes URL musí být umístěny na veřejně přístupném serveru (třeba na Vašem webu) a odkaz na ně proveden pomocí url ve tvaru http://neco/obrazek.xxx  Odkaz na soubory na Vašem disku pochopitelně nefunguje.

Druhá možnost je vložení obrázku na server fora pomocí funkce příloha. Limit je 2MB na obrázek. Obrázek by měl být rozměrově tak velký, aby neroztahoval šířku sloupce fóra. Větší obrázek dejte raději na odkaz, aby se otevřel v samostatném okně. Nepřehánějte to s obrázky v textu příspěvku, stránka se pak dlouho načítá, je-li tam takových obrázků více. Preferujte textové odkazy na obrázky, případně malý obrázek + odkaz.
http://foto.astronomy.cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N300/1200, N185/610, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, CCD G3-16200

Zpět na “Snímky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů