Chameleon a Moucha temne a reflexni mlhoviny

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Chameleon a Moucha temne a reflexni mlhoviny

#16

Příspěvek od MMys »

Pěkný, tenhle prach. Ale u tohohle to prostě vyžaduje přípravu, mapku s hvězdami, a vyznačený výřez zorného pole, jak to má být, udělané buď podle mapy, nebo už existujícího snímku s širším polem než máš ty.

Já si vždy zjišťuji RA a DE středu pole, a poziční úhel kamery. To jde pak použít i když nemáš GO-TO montáž. Právě cvaknutý snímek proženeš astrometrií, a opravíš v dalším kroku. Pokud ssebou nemáš ani notebook, funguje stará osvědčená metoda, prostě papír s výtiskem mapky foceného pole. A hvězdy tam musíš napozicovat do stejné polohy od oka. To fungovalo i s kinofilmovou zrcadlovkou, kde jsme koukal do hledáčku.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
John2y92
Příspěvky: 343
Registrován: 26. 08. 2017, 16:05
Bydliště: Brno
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Chameleon a Moucha temne a reflexni mlhoviny

#17

Příspěvek od John2y92 »

V tomhle směru jsem tu přípravu podcenil, jsem rozmazlený plate solvingem a říkal jsem si, že když budu fotit s tak širokým polem, prostě to oříznu tak, aby byl cíl ve středu, taky jsem si myslel, že trochu vyleze jen ta reflexka, až po složení jsem zjistil kolik toho mám a začal litovat, že to mám tak blbě, ale co se dá dělat, aspoň mám důvod se tam vrátit :D
Explore Scientific AP 102/714 ED APO Triplet + Lightwave 0.8x rovnač, Celestron 127/1500, Malokuk 60/240, Canon 100D, Canon 6D, ZWO ASI1600MM-Pro, ZWO ASI120MM-mini, Celestron Nexstar SLT, iOptron CEM60, Skywatcher Star Adventurer Mini
Astrofotky
Odpovědět