Timelapse videa

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Timelapse videa

#256

Příspěvek od Maser »

Konihlav, video je pěkné, ale je pravda, že je to trochu nuda.  ;)


Já jsem prošel fotky z loňska, a našel jsem jedno zapomenuté video.  :D
http://youtu.be/TkqpvAxO554
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Timelapse videa

#257

Příspěvek od ladis »

Za mě určitě ne nuda, naopak se mi kombinace pohybu horizontu a oblohy zdá parádní!

Moc pěkně kompozičně i technicky provedeno.

Perfetkní TL, Konihlave!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5610
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#258

Příspěvek od Konihlav »

je to sice nuda, takze bych to sem nemel vubec davat, ale preci jen to zkusim:
http://youtu.be/KPpkxAzPi3A
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Timelapse videa

#259

Příspěvek od Bill »

Krásná nuda, jen tak dále!
;)
M:736 750 113
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Timelapse videa

#260

Příspěvek od Maser »

To je paráda. Takhle s tou krajinou je to super! ;)
Jaký časový úsek to zabírá?
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#261

Příspěvek od MaG »

Krásné zvířetníkové světlo nad ránem. Tohle už není nuda, protože jdeš proti hvězdám a tak vidíme pořád nová a nová souhvězdí a díky rotaci i novou krajinu. Ještě popřemýšlej o zapojení popředí o střihu víc záběrů a může to zůstat takto. Ono už jenom kdybys teď stříhnul do sebe nějak ty dvě videa, bude to pestřejší a zaujme. Základ je nenechat mě koukat víc jak deset sekund na jeden záběr, pokud není tvým záměrem ukázat průběh za celou noc, (což samozřejmě zrovna u tvých posledních videí záměrem bylo), pestré timelapsy jsou ještě zábavnější a opět se opakuji, nemusí tam být žádná zvířátka a černá kronika. Základ je dobrý, tak jen to nevzdat, líbí se mi to.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Timelapse videa

#262

Příspěvek od denis.marc »

je to sice nuda, takze bych to sem nemel vubec davat, ale preci jen to zkusim:
http://youtu.be/KPpkxAzPi3A

Tak to je dobrá nuda, to se mi líbí. :)
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Timelapse videa

#263

Příspěvek od denis.marc »

Já jsem prošel fotky z loňska, a našel jsem jedno zapomenuté video.  
http://youtu.be/TkqpvAxO554
Tak to je pěkná krajina. Jestli se dobře orientuji, tak výrazný vrchol kousek vpravo od středu je Klíč? :)
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Timelapse videa

#264

Příspěvek od KDan »

Základ je nenechat mě koukat víc jak deset sekund na jeden záběr...
Deset vteřin jako maximum na udržení pozornosti v rovině zábavnosti a zajímavosti... To už se začíná blížit některým méně divokým reklamním spotům.

Pokud bude kdokoliv chtít prezentovat něco hlouběji podrobného, nikdo pak v TL nestačí nic najít. I když dnes se pravděpodobně nikomu nic v ničem hledat nechce. Přesto považuji podobné rady za kontraproduktivní.

Je to samozřejmě jen můj názor. Mě naopak otravují rychle se střídající scény, kdy nemám čas na sebemenší zamyšlení a reflexi. Většinové jsou asi ty TL kaleidoskopy, ale pokud by šlo nekrmit pouze mainstream, docela by mě to potěšilo.

(Možná by nebylo od věci produkovat vždy dvojici TL - jednu verzi více dynamickou a druhou pak méně.)

Mimochodem, doufám, že číst můj příspěvek nezabralo víc než oněch deset vteřin  :)    

Konihlav: Moc pěkné... Zajímaly by mě i technické podrobnosti...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5610
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#265

Příspěvek od Konihlav »

TT data:
Canon 600D nemod (chtelo by to fullfrejm), 17mm Tamron (chtelo by to 10tku resp. 14tku na FF), nanotracker pohyb na jizni polokouli tj. "S" a rychlost 0.5x, kousek od Kvildy na Sumave. Foceno od nekdy 21:30 +- do 5:50 schvalne jsem to chtel nechat do rana na vychod slunce, takze jsem uklidil hlavni DSO foto sestavu a pak teprve sel (jel autem, pac jsem mel stanoviste daleko (400metru) od sebe a jako druhy zdroj misto mobilniho ultralightu vlacel 23kg autobaterii) no a skoda toho "memory card full", jsem to podcenil (protoze misto obvyklych 30 s na shot jsem fotil 15 sekund per frame)... jinak by to bylo az do rana...

toz tak... diky!

BTW OT: uz x krat jsem uvazoval si postavit hvezdarnu doma, ale k cemu by mi pres zimu byla, ze jo... inverze je mrcha resp. naopak skvela, protoze zatimco ostatni doma spi a nefoti, ja si jedu na vylet na hory a zazivam krasne mrazive noci v prirode ;-)
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Timelapse videa

#266

Příspěvek od Maser »

Jestli se dobře orientuji, tak výrazný vrchol kousek vpravo od středu je Klíč?Ano, orientuješ se dobře. A ty světla pod ním je Nový Bor a kousek v levo pak Česká Lípa.  ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#267

Příspěvek od MaG »


Mimochodem, doufám, že číst můj příspěvek nezabralo víc než oněch deset vteřin  :)    

Konihlav: Moc pěkné... Zajímaly by mě i technické podrobnosti...Vážím si konstruktivní diskuze a proto jsem rád, že jsem věnoval oněch přibližně 30 sekund i na tuto zprávu Vůbec mi tvá nadsázka a uštěpačnost nevadí. Naopak ukazuje, že i když je můj názor menšinový a neoblíbený, pořád je to lepší než mlčet nebo dokonce jen suše napsat Moc pěkné.... na druhou stranu neříkám, že to není moc pěkné :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Timelapse videa

#268

Příspěvek od Bill »

chtelo by to fullfrejm

Tady je jeden volný: http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1417428658

;)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#269

Příspěvek od Lamid »

Krasne casozberne video.
Somewhere in Slovakia: http://youtu.be/BkdG0AP3_FM
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#270

Příspěvek od novo »

Bez rozdielu či tu niekto zobrazil Slovensko alebo Yellowstone, MaG má pravdu. Treba viac strihov a viac rôznych pohladov hoci aj tej istej lokality len z iných uhlov.  Až potom to pritiahne pozornosť / vždy sa však nájde niekto komu to nebude vyhovovať/a komentáre odmenia autora za vynaložené úsilie. Podla mňa tu Konihlav rozbehol novú vlnu vnímania "svojho blízkeho okolia" na pozadí nočnej oblohy.Nie že by to tu už predtým nebolo.....  
A Pavle ak sa ti zdá 580 EUR za kolajnicu vela , tak si kúp Drona, ale to už bude úplne iná kategória  snímania obrazu. Má to však jednu podmienku. Nebudeš môcť vyraziť na Šumavu až o 18.00 ale hneď ráno aby si stihol všetko: denné zábery,deep space ,nočně time lapse  i ranné svitanie.
Pavle verím že naštartuješ tento žáner "svojou súťaživou povahou "čo bude viesť len ku prospechu veci  ;)  
Odpovědět