Timelapse videa

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavol Filek
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 11. 2010, 18:12

Timelapse videa

#241

Příspěvek od Pavol Filek »

Aj ja sem niečo dám, i keď sú to len také pokusy
a nemám čas na kompozíciu a nahranie hudby.
http://www.youtube.com/watch?v=4vmdFI5oWaQ
http://www.youtube.com/watch?v=Ac8U3ZjDIdM
Boh je IT-kár, ktorý stvoril 0 a 1-ku. O ostatné sa postaral vesmír.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Timelapse videa

#242

Příspěvek od MilAN »

Tak v tom prvním ses tedy mohl věnovat pár sekund té kompozici :)
A to druhé nemá snad s tématem nic společného.Předpokládám, že ani ten snímek není tvůj - tak proč video a proč timelapse ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
dirka
Příspěvky: 56
Registrován: 22. 04. 2011, 17:41

Timelapse videa

#243

Příspěvek od dirka »

Abych se jen neptal, přijde mi to super Konihlav.
S-W UWA 5 mm,plössl 6 mm, Sony A 58
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#244

Příspěvek od Karell »


by me zajimalo, jestli se to nekomu libi??? me teda fakt jo. Jen na to nemam reakce nikde, ani tady ani na facebooku ani na youtube... proste by me to zajimalo...
Pavle, kompozici bych volil jinak, ale je to pěkné i když nuda. :)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#245

Příspěvek od MaG »

Konihlav: Když sis to tak vyžádal. Už na první puštění je to nudné, realizace time-lapse videí je evidentně kumšt. Technicky to máš ale provedeno dokonale.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Timelapse videa

#246

Příspěvek od MilAN »

Když ono se na té obloze nic neděje a tak lze jen samoúčelně různě posouvat kameru a tvářit se, že to je umění - tak jak předvádějí desítky TL videí. Musíš tam namontovat bouřku, mraky, UFO, východ, západ a nakonec nějaké zvířátko :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Timelapse videa

#247

Příspěvek od Vabra »



http://youtu.be/HwChi_778o8
Ahoj Pavle,

fajn obloha, jakou jsem už dávno neviděl. K TL snad jen že by to bylo pěkné ilustrační videjko do učebnice. Jinak ničím neurazí ani nenadchne...(neb tam chybí mraky, blesky, ufo, zvířátka...)

Jediné co mne zaujalo je že se pohybuje jak pozadí (les) tak obloha, tj. evidentně nebylo ustaveno na severní pól. To byl záměr nebo náhoda?

Tento efekt pohybu hvězd byl možná zajímavější než, kdyby bylo správně ustaveno a hvězdy by se jen točily...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Timelapse videa

#248

Příspěvek od KDan »

Asi není od věci přečíst si myšlenku TL hned v názvu: "Orion, Gemini, Monocerotis, ... rising up the sky".

Chápu, že to není šálek kávy pro každého, mnoho cinkrlat a prskavek tam není, ale mně se to líbí (zabrnkal jsem si k tomu Měsíční sonátu, Sonata Quasi una Fantasia), kamera horizontálně sleduje zdánlivý plavný skok hvězdných konstelací na obloze... a technicky je to parádní. A vůbec mně to nepřijde nudné.
Uživatelský avatar
Slávek.M
Příspěvky: 336
Registrován: 14. 06. 2011, 02:55
Bydliště: Hradec Králové

Timelapse videa

#249

Příspěvek od Slávek.M »

M2 se to třeba líbí (už jen proto, že Orion patří mezi mé nejoblíbenější) - hlavně super je tam ta relativně čistá obloha. Na ten pohyb s krajinou používáš nějaké kolejničky, rameno nebo tak něco??
Pentax K-5 mod. & K-1...
výběr z bižuterie (10-17FE, 11-18/2.8, 14/2.8, 15-30/2.8, 31/1.8, 50/1.4, 85/1.4, 100/2.8, 135/2.0, 300/4, 150-450...)
SW NEQ-6 PRO SS, SW Star Adventurer
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Timelapse videa

#250

Příspěvek od KDan »

To by musely být hezky dlouhé kolejničky...

Asi je montáž nastavena tak, aby polární osa směřovala někam k zenitu a přitom běží pohyb s pomalejší než siderickou rychlostí.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5610
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#251

Příspěvek od Konihlav »

tak jo, diky... nebyt reakce od KDan, tak by me to teda dost silne demotivovalo, to jeste nekdy priste zkouset znova (a treba zas jinak a jinde)...

technicky dokonale to neni, nesral jsem se s tim, fotil jsem normalka na ferovku do JPG ;D dokonce tam je par hotpixelu a jsou poznat ve full HD verzi, kdyz se clovek soustredi (ja uz si to doma pustil asi 1000x tak moc se mi to libi, jeste bych to chtel vylepsit, aby kazdy frame byl stejne kvalitni jako nejaka super fotka, kde je uplne perfektne videt mlecna draha, ale krome jineho lepsiho vybaveni by to chtelo jinou lepsi oblohu... pri horizontu je u nas v CR problem vsude).

MilAN: diky za tip na to zviratko, to si myslim, ze je relevantni a jediny argument co tomu chybi, lec bojim se, ze se mi priste nepovede. To ze nejsou mraky je dobre, protoze jsem normalne na hlavni sestave (resp. hlavni montazi) fotil neco jineho (DSO ktery slo do kose, stejne) a tohle timelapse melo byt jen doplnek. Nakonec jsem domu privezl prave to timelapse a auto od blata...

KDan: vse jsi uhadl presne az na jednu malickost, toci se siderickou rychlosti. Jinak vse souhlasi...

jedinou mini alternativni montaz co mam je nano, takze to bylo na nem :-)
http://blog.astrofotky.cz/pavelpech/?p=1140
vyfotit celkove jsem to nemohl, pac fotak byl na hlave...

DNES me zaujalo na webu TS tohle:
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... p7395.html
smichy jsem malem spadl ze zidle, jak nekdo takovou chujovinu dokaze vytvorit a nedej boze si myslet, ze to nekdo koupi...
a jeste k tomu
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... rsion.html
:-) blbci...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Timelapse videa

#252

Příspěvek od MilAN »

Je to chujovina, (za ty prachy) ale když hodně TL je právě pomocí různých drah, zdvíhadel, otáčení, natáčení právě dělaných . Když to necháš pevně, tak se maximálně točí obloha a jinak se nic neděje, a to se za chvíli okouká a mají to všichni podobné. Jedině ten horizont to někdy vylepšuje
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Timelapse videa

#253

Příspěvek od Vabra »

Konec koncu i celkem povedeny Star adventurer od SW je prodavan jako nastroj pro TimeLapse fotografii, prestozeje to primarne klasicka EQ montaz bez deklinacni osy... Podobne prodava sve fotomontaze i Losmandy a dalsi.
Holt Timelapseru je asi vice nez Astrofotografu... ;)
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

Timelapse videa

#254

Příspěvek od mich1 »

Pavle paradni, taky se mi to libi je to jak z nakyho filmu i kdyz bez zviratka :)
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Timelapse videa

#255

Příspěvek od MaG »

Naštěstí v diskuzích jako je tato člověk nemůže vyjádřit názor tak, aby mu druhý rozuměl. Mně se na tom nelíbí právě fakt, že je to time-lapse jakoby z montáže otáčející se za hvězdami bez ohledu, že její pohyb je trochu zpomalen a nakonec míří jinam. prostě když by se jen otáčela obloha a foťák stál, nebo se pomalu točil podél obzoru a nebo pomalu proti hvězdám a co já vím jak, bylo by to mnohem zajímavější. Podobně kdyby v popředí byl nějaký pařez nebo strom, zase by to bylo mnohem lepší. Radši napíšu, že mě to nudilo, než nepravdu a třeba tím Konihlava spíš namotivuju než naštvu, ale je to tvoje věc Pavle, jak to ode mě cítíš. Jinak já tam nepotřebuju zvířátka ani mraky, já jsem svůj názor vysvětlil a kdo to ani teď nechápe, nechť si se mnou sedne radši na pivo a třeba porozumí líp ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět