Celestron EQ montáž CGE - PRODÁNO

Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Celestron EQ montáž CGE - PRODÁNO

#1

Příspěvek od Pupak »

Zvažuji prodej této montáže předělané na krokové motory a s řízením OnStep. Hledám totiž způsob, jak se vyhnout prodeji právě dostavěné EQ-HD, protože mě doslova nadchla. CGE je v perfektním stavu, vozí momentálně C11 bez nejmenších problémů. Stojan je na 2" ocelových nohách (Meade). Moje představa o ceně je kolem 40.000,- Kč, ale rozumné dohodě se nebráním. CGE má kvalitní bronzová šneková kola a broušený šnek. Je to made in USA, žádná Čína, takže kvalitní materiály i ložiska. Unese na foto v pohodě 25 kg. Jezdí 3 st. / s. Nedosahuje sice parametrů EQ8, ale vysoko ční nad EQ6. Je to takový rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou. Byla málo používaná a na KM jsem jí předělal protože mi vadily vůle v převodovkách, které byly mizerné. Obě osy mají převod 12800 mk/stupeň. Případní zájemci pište do SZ.
Přílohy
cge2.jpeg
cge2.jpeg (321.29 KiB) Zobrazeno 1991 x
cge1.jpeg
cge1.jpeg (355.43 KiB) Zobrazeno 1991 x
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Celestron EQ montáž CGE

#2

Příspěvek od Pupak »

Rozumné dohodě se nebráním. Onstep umí ovládat i fokuser, stačí připojit výtah s KM. Vše chodí přes WiFi i USB. Stabilní a přesná montáž s kvalitními převody, která na focení spolehlivě unese 25 kg.
Uživatelský avatar
MartinT
Příspěvky: 426
Registrován: 24. 06. 2010, 13:31

Re: Celestron EQ montáž CGE

#3

Příspěvek od MartinT »

SZ
Vixen VC200L, Vixen R200SS, Takahashi FSQ86 a FS60, FMA180, CGE, EQ-HD-III, QHY268M, ASI294MM, ASI120MM
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Celestron EQ montáž CGE

#4

Příspěvek od Pupak »

Odpověděl jsem na tři SZ a vidím je stále jako nepřečtené. Funguje to? Nebývá zvykem, že si někdo nepřečte odpověď v ZS dva dny. Kontakt na email : semenec@volny.cz
Naposledy upravil(a) Pupak dne 19. 10. 2021, 08:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3405
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Celestron EQ montáž CGE

#5

Příspěvek od hades »

Stále nefungují emailové notifikace na příchozí SZ, tomu bych to přičítal.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Celestron EQ montáž CGE

#6

Příspěvek od Pupak »

Zdá se, že nefunguje ani poslání emailu. Zkusil jsem to a vypsalo do nějakou hlášku na třech řádcích, která ale rychle zmizela. Email se asi neodeslal, protože kontrolní mi nepřišel.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3405
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Celestron EQ montáž CGE

#7

Příspěvek od hades »

Ano, nechodí maily celkově, ani registrace nefungují, podívej se sem: viewtopic.php?p=462061#p462061
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Celestron EQ montáž CGE

#8

Příspěvek od Pupak »

Do soboty 23.10. rezervace.
lmis
Příspěvky: 102
Registrován: 24. 09. 2021, 07:10

Re: Celestron EQ montáž CGE

#9

Příspěvek od lmis »

Zdravím ,
měl bych dotaz ohledně použitých motorů pokud to není tajné ? Dával jste na přímo 1:1 nebo přes převod ?Asi mi klekla elektronika na cgem tak budu muset taky předělat.
pokud by bylo možno více podrobností tak na lmis@seznam.cz
Děkuji s pozdravem
Miš
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Celestron EQ montáž CGE

#10

Příspěvek od Pupak »

Napíšu to sem, protože to může zajímat víc lidí. Motor je 0.6Nm Nema 17, 200 kr., převod 1:4.
Pro řemenici na šneku je třeba vyfrézovat prostor a to dost velký. Je třeba mít k dispozici frézku s velkým rozsahem Z-osy a pořádný svěrák. Je nutné udělat držák KM s napínáním řemenu. Pak vyřešit řemenice, protože ty běžně dostupné mají excentricitu i v desetinách mm. Platí pouze pro CGE, ty novější typy mohou mít jiné prostorové dispozice.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11561
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Celestron EQ montáž CGE

#11

Příspěvek od Psion »

Originální CGE měla dorazy a neuměla jet více jak cca 5° přes meridian. Má nové řízení montáže OnStep flip meridian funkci, nebo je montáž soustružnicky upravená a jezdí přes meridian? Druhá věc, originální montáž měla PEC, upravená ji zřejmě mít už nebude, nebo ano?
lmis
Příspěvky: 102
Registrován: 24. 09. 2021, 07:10

Re: Celestron EQ montáž CGE

#12

Příspěvek od lmis »

Ještě dotaz k těm řemenicím ,dají se nekde sehnat přesnější ,nebo vyrobit z ozubené tyče nebo jste měl dělané na zakázku?
Děkuji
Miš
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Celestron EQ montáž CGE

#13

Příspěvek od Pupak »

Problém je, do hotové řemenice vyvrtat přesnou a vycentrovanou díru. Koupená řemenice s dírou 6.35 má ve skutečnosti díru 6.4 a pod. Je to opruz. Udělat si jí sám znamená mír rotační osu s upínáním ve stovce. To já nemám. Kde se dají sehnat přesné, to netuším. Na nic jsem nenarazil. Ono nejde o život, ale je škoda zbytečně zvyšovat PE převodu.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Celestron EQ montáž CGE

#14

Příspěvek od Pupak »

Psion píše:Originální CGE měla dorazy a neuměla jet více jak cca 5° přes meridian. Má nové řízení montáže OnStep flip meridian funkci, nebo je montáž soustružnicky upravená a jezdí přes meridian? Druhá věc, originální montáž měla PEC, upravená ji zřejmě mít už nebude, nebo ano?
Rozsah zůstal stejný a PEC OnStep pochopitelně umí stejně jako flip. Dá se nastavit automaticky, nebo manuálně.
lmis
Příspěvky: 102
Registrován: 24. 09. 2021, 07:10

Re: Celestron EQ montáž CGE

#15

Příspěvek od lmis »

Pupak píše:Problém je, do hotové řemenice vyvrtat přesnou a vycentrovanou díru. Koupená řemenice s dírou 6.35 má ve skutečnosti díru 6.4 a pod. Je to opruz. Udělat si jí sám znamená mír rotační osu s upínáním ve stovce. To já nemám. Kde se dají sehnat přesné, to netuším. Na nic jsem nenarazil. Ono nejde o život, ale je škoda zbytečně zvyšovat PE převodu.
Ok díky moc za informace ,přesnou díru si udělám na mašině .Někdy to řeším tak že si vytočím přesné svěrné pouzdro a strčím mezi řemenici a hřídel. Ale nikdy sem neměřil jak moc to lítá ,někdy zkusím.
At se daří
Zamčeno