Skywatcher Evostar 72 - PRODÁNO

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

Skywatcher Evostar 72 - PRODÁNO

#1

Příspěvek od Jan Kučera »

Z důdodu nevyužití, prodám tento malý refraktor, kupovaný v teleskop-austria, začátkem prosince 2020: https://teleskop-austria.at/index.php?p ... apo72set#m
Je ve stavu zcela nového kusu, nebyl ani jednou použitý (pouze jsem ho zkontroloval při dodání) a leží mi doma nevyužitý, už skoro 7 měsíců.
Chtěl jsem ho původně ještě využít, ale jelikož budu mít tento, i příští rok, velké životní změny, je zbytečné, aby mi tu ležel ladem. Je na něj klasická dvouletá záruka, tudíž ještě zbývá více jak 17 měsíců. K dalekohledu je samozřejmě i pěkný kufřík.

Spolu s dalekohledem jsem tehdy zakoupil i originální rovnač pole Skywatcher 0,85x: https://teleskop-austria.at/index.php?p ... at85-072#m, který bych rád prodal s dalekohledem jako celek. Rovnač je rovněž úplně nový, nikdy nepoužitý.
Faktura je samozřejmostí.

Cena za dalekohled + rovnač: 10 000 Kč
1.jpg
1.jpg (358.82 KiB) Zobrazeno 925 x
2.jpg
2.jpg (384.49 KiB) Zobrazeno 925 x
3.jpg
3.jpg (397.39 KiB) Zobrazeno 925 x
4.jpg
4.jpg (402.23 KiB) Zobrazeno 925 x
5.jpg
5.jpg (550.28 KiB) Zobrazeno 925 x
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Skywatcher Evostar 72

#2

Příspěvek od Pupak »

SZ
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

Re: Skywatcher Evostar 72

#3

Příspěvek od Jan Kučera »

První mi napsal SZ Jirka307, druhý kolega Pupak. Děkuji za zájem.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Skywatcher Evostar 72

#4

Příspěvek od Pupak »

Pupák svůj zájem zrušil. Mám rád jasné jednání bez kličkované.
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

Re: Skywatcher Evostar 72

#5

Příspěvek od Jan Kučera »

Pupak: Podívej, kolega Jirka307 mi psal jako první zájemce. Vzhledem k tomu, že jsem dalekohled původně nechtěl posílat jsem uvažoval o tobě, jako druhém zájemci, pokud bys měl možnost osobního vyzvednutí. To jsi odmítl, že takové věci se dají poslat poštou. Já to akceptuji, uznávám, tohle poštou poslat ještě lze, vzhledem k menší velikosti. Ale také jsem ti napsal, že jednám fér a navrhnu to prvnímu zájemci, Jirkovi, který to původně zaslat chtěl a kterému to také nakonec pošlu. On také vystupuje velice slušně a je s ním normální, rozumná domluva.
Já už jsem se zde na fóru něco naprodával, věcí, příslušenství a s kým jsem osobně jednal moc dobře ví, že jednám fér, na rovinu a vyjdu vždy vstříc. A tihle fér je, i když jsi přesvědčený o opaku. Více k tomu nemám. Co dodat. Děkuji.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Skywatcher Evostar 72

#6

Příspěvek od Pupak »

Nerozumím tomu, proč tu argumentuješ slušným jednáním. Nic neslušného jsem ti nepsal. Prvního zájemce jsi odmítl a nabídl to mě. Já jsem ti slušně vysvětlil, že tvůj přístup není rozumný, což jsi akceptoval. Pokud je pro tebe toto něco jiného, než dohodnutí prodejních podmínek , pak se nediv, že jsem další jednání odmítl. Já jsem s tebou vyjednal jiné podmínky prodeje, nikoli ten první zájemce. Chápeš ten rozdíl?
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

Re: Skywatcher Evostar 72

#7

Příspěvek od Jan Kučera »

Pro mě je zbytečné, jakkoli to komentovat. Své jsem napsal. Původní záměr bylo osobní předání, ale pokud to nakonec mohu poslat a kupující to akceptuje, nemám s tím problém. Prvního zájemce Jirku jsem původně odmítl, protože nebyla možnost osobního převzetí, u Tebe ale také ne. Takže pokud to mám už poslat, pošlu to zájemci prvnímu, s kterým jsem už domluvený. To je myslím fér. Více není co dodat.

Dalekohled budu posílat Jirkovi, takže žádná další diskuse není myslím potřeba. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Skywatcher Evostar 72

#8

Příspěvek od Pupak »

Nechápeš. Myslel jsem si to a já tu diskusi nezačal. Jen jsem informoval potenciální zájemce, že už nejsem v pořadí.
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

Re: Skywatcher Evostar 72

#9

Příspěvek od Jan Kučera »

Ale začal. :) Stačilo napsat, nemám zájem a ne psát o nějakém kličkování. V tom je jasně vidět záměr...
Svůj postup jsem popsal myslím dostatečně a je fér. Pokud máš opačný názor, je to tvá věc, ale informovat se dá i jinak, aby to nevyznělo špatně. Nemyslím to nijak zle, jen tohle jednání nemám rád. Toť vše. Hezký den.
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

Re: Skywatcher Evostar 72

#10

Příspěvek od Jan Kučera »

Prodáno, budu Jirkovi posílat začátkem příštího týdne.
Děkuji.
Zamčeno